12.2.2013 0 Comments

Slovenský Valentín - romantická večera, parfum, sexi prádlo, koncert Bon Joviho

After party po Vianociach. Aj tak by sa dal charakterizovať sviatok všetkých zamilovaných - Valentín z pohľadu slovenského e-commerce. Prináša zvýšený dopyt po viacerých tovaroch a službách. Rastie záujem o romantické pobyty a večere, parfumy, či spodné prádlo, ale i zážitkové produkty ako napríklad koncerty hviezd.

„Slováci si už Valentína osvojili", zhoduje sa trojica silných slovenských e-commerce spoločností - najširšieho e-shopu InterStore.sk, najväčšieho zľavového portálu ZlavaDna.sk a porovnávača cien Pricemania.sk. Potvrdzujú to aj posledné štatistiky.

Parfumy, pobyty a vstupenky
Na rozdiel od Vianoc je zvýšený predaj počas valentínskeho obdobia obmedzený na posledný týždeň pred sviatkom. „Najžiadanejším valentínskym artiklom sú jednoznačne parfumy, u ktorých denný predaj dosahuje vianočné čísla. Nárast sme zaznamenali pri last minute valentínskych pobytov (o 30 %), doslova ako horúce zemiaky sa predávajú vstupenky na koncerty tínejdžerského idola Justina Biebera (30.3., Viedeň), či Bon Joviho (17.5., Viedeň)", hovorí obchodný riaditeľ InterStore.sk Tomáš Prutzer a podotýka, že práve Valentín je hlavným ťahúňom februára okrem štandardných cenových akcií.

Valentínske sexi prekvapenie
Na portáli www.pricemania.sk, ktorý porovnáva viac než milión produktov a zastupuje široký segment výrobkov, sa vo februári každoročne zvyšuje prezeranosť parfémov a erotickej spodnej bielizne. Nezaostávajú ani luxusnejšie a drahšie produkty, ako napríklad šperky, či hodinky. „Napriek tomu, že ide o pomerne mladý sviatok, Slováci Valentína milujú", tvrdí Michal Král, CEO portálu Pricemania.sk." Každoročne nám do popredia v prezeranosti „vyskočia" produkty po ktorých po celý rok nie je až taký dopyt. Túto sezónu sú medzi hitmi aj afrodiziaka a feromóny, ktorých prezeranosť narástla až o 40% než je zvyčajne. Celkovo všetky produkty v sekcii „erotické pomôcky" sú pred Valentínom veľmi IN", dodáva Král.

Láska ide cez žalúdok...alebo v peknom hoteli
Klienti zľavových portálov sa pripravili na sviatok sv. Valentína špeciálnou ponukou služieb. Viaceré reštaurácie v hlavnom meste aj v regiónoch pripravili pre zákazníkov Valentínske menu. Napr. známa luxusná reštaurácia sv. Huberta v Bratislave ponúka Valentínske trojchodové bažantie menu pre dvoch len za necelých 20 euro. Rovnako sa pripravili toto obdobie aj hotelieri. Romantický pobyt pre dvoch v kúpeľnom meste Dudince s využitím výlučne cez Valentínske obdobie bol vypredaný za necelé dva dni. „Okrem špeciálnych Valentínskych balíčkov dosahujú u nás v týchto dňoch veľmi dobrú výkonnosť akékoľvek tovary a služby, ktoré môžu byť použité ako darček. Okrem reštaurácii a pobytov Slováci nakupujú aj šperky a rozličné zážitkové veci, ako napr. lety balónom", hovorí Zdenko Hoschek, konateľ ZlavaDna.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá