Image
19.11.2012 0 Comments

Slovenský IT má v ďalších rokoch vykazovať stabilný rast

it-spending.jpg Trh IT má na Slovensku v ďalších piatich rokoch rásť približne 6,2-percentnou medziročnou mierou. Vyplýva to z analýzy spoločnosti IDC. V dôsledku ekonomickej nestability klesol vlani slovenský IT trh medziročne o 1,7 percenta na 1,44 mld. eur. Do konca tohto roka má medziročne vzrásť o 5,3 percenta.

Najväčšie výdavky na IT vykázal vlani trh infraštruktúrnych služieb, ktorý zahŕňa dopravu, komunikácie a verejné služby. Veľké množstvo finančných prostriedkov na IT vynaložil aj verejný sektor, výroba a financie. Tieto oblasti spolu vygenerovali až 70 % všetkých výdajov na IT na Slovensku.

Výrobné organizácie na informačné technológie vlani minuli približne 204 mil. eur, čo predstavuje približne 14,2 percenta celkového trhu. Zhruba rovnakú čiastku na IT vynaložila aj slovenská vláda. Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvnil zmeny vo výdavkoch na IT v roku 2011 na SLovensku, bol zvýšený dopyt po smartfónoch a tabletoch - predaje tabletov stúpli viac než šesťnásobne a predaje smartfónov stúpli medziročne o 27 %.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá