Image
2.1.2013 0 Comments

Slovensko vyčerpalo prostriedky z ERDF na rok 2009

europe-money.jpg Slovensku sa podarilo vyčerpať prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) na rok 2009 vo výške 155,81 mil. eur, ktorý bolo potrebné uzavrieť do konca roka 2012. V pondelok to potvrdil riadiaci orgán Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) na Úrade vlády SR. "Vďaka tomu nebude potrebné vrátiť do Bruselu žiadne prostriedky súvisiace s touto alokáciou. Veľkou výzvou v nasledujúcom roku bude schválenie zákona o o eGovernmente," uviedla hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Hudáková.

Slovensko má ku koncu decembra 2012 zazmluvnené finančné prostriedky na úrovni 589,46 mil. eur, čo je takmer 70 % objemu prostriedkov ERDF vyčlenených pre OPIS. Slovensko ku koncu roka vyčerpalo z ERDF kumulatívne spolu 230,35 mil. eur. "V budúcom roku čaká Riadiaci orgán OPIS veľká výzva, a to splnenie záväzku pre rok 2013 vo výške 295,49 mil. eur," skonštatovala Hudáková. Ako dodala, k naplneniu tohto cieľa majú prispieť ďalšie vyhlásené výzvy.

V roku 2013 je podľa Hudákovej potrebné schválenie legislatívy potrebnej pre ukončenie viacerých projektov OPIS, a to najmä o zákon o eGovernmente. "Tento zákon právne upraví vzťahy medzi štátnymi inštitúciami a občanmi, resp. podnikateľskými subjektmi v oblasti elektronickej komunikácie a zároveň umožní spustenie viacerých projektov OPIS do ostrej prevádzky." uzavrela Hudáková.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá