Image
2.1.2013 0 Comments

Slovensko vyčerpalo prostriedky z ERDF na rok 2009

europe-money.jpg Slovensku sa podarilo vyčerpať prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) na rok 2009 vo výške 155,81 mil. eur, ktorý bolo potrebné uzavrieť do konca roka 2012. V pondelok to potvrdil riadiaci orgán Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) na Úrade vlády SR. "Vďaka tomu nebude potrebné vrátiť do Bruselu žiadne prostriedky súvisiace s touto alokáciou. Veľkou výzvou v nasledujúcom roku bude schválenie zákona o o eGovernmente," uviedla hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Hudáková.

Slovensko má ku koncu decembra 2012 zazmluvnené finančné prostriedky na úrovni 589,46 mil. eur, čo je takmer 70 % objemu prostriedkov ERDF vyčlenených pre OPIS. Slovensko ku koncu roka vyčerpalo z ERDF kumulatívne spolu 230,35 mil. eur. "V budúcom roku čaká Riadiaci orgán OPIS veľká výzva, a to splnenie záväzku pre rok 2013 vo výške 295,49 mil. eur," skonštatovala Hudáková. Ako dodala, k naplneniu tohto cieľa majú prispieť ďalšie vyhlásené výzvy.

V roku 2013 je podľa Hudákovej potrebné schválenie legislatívy potrebnej pre ukončenie viacerých projektov OPIS, a to najmä o zákon o eGovernmente. "Tento zákon právne upraví vzťahy medzi štátnymi inštitúciami a občanmi, resp. podnikateľskými subjektmi v oblasti elektronickej komunikácie a zároveň umožní spustenie viacerých projektov OPIS do ostrej prevádzky." uzavrela Hudáková.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá