Image
4.3.2016 0 Comments

Slovenské Resco zhltlo najväčšieho konkurenta z Holandska

Slovenská firma Resco, jeden z globálnych lídrov vo vývoji crossplatformového mobilného softvéru, prebrala divíziu mobilného CRM od svojho holandského konkurenta, spoločnosti CWR Mobility. Pod Resco tak prechádza 200 korporátnych zákazníkov s 11 000 používateľmi.

Resco sa primárne špecializuje práve na oblasť mobilných riešení CRM, v ktorých patrí medzi globálnych lídrov. Technológiu CRM spoločnosti využíva viac ako 1200 korporátnych zákazníkov s viac ako 50 000 používateľmi po celom svete vrátane korporácií ako Heineken, Bridgestone, Bayer, KPMG Switzerland či Heinz. Akvizícia holandskej firmy CWR zahŕňa prebratie technológie, zákazníkov i partnerských aktivít. Cieľom slovenskej spoločnosti je naďalej posilňovať svoju pozíciu popredného poskytovateľa mobilných riešení pre Microsoft Dynamics CRM, ako aj iných poskytovateľov CRM.

„Sme veľmi hrdí, že preberáme aktivity spoločnosti, ku ktorej sme vzhliadali, keď sme začínali s naším vlastným mobilným systémom CRM. Firma CWR je priekopníkom na trhu mobilných CRM s množstvom významných integračných partnerov a zákazníkov. Dokonca v roku 2012 chcela jej mobilné riešenie CRM integrovať aj spoločnosť Microsoft do svojho produktu Dynamics CRM. Akvizíciou nielenže významne rozšírime sieť partnerov a zákazníkov po celom svete, ale dávame do sveta jasný signál, že sme svetovým lídrom na poli Mobile CRM,“ vysvetlil Radomír Vozár, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Resco.

Spoločnosť CWR Mobility B.V. so sídlom v Nijmegene v Holandsku poskytovala mobilné podnikové riešenia viac ako desaťročie. Jej vlajkový produkt CWR Mobile CRM využíva viac než 11 000 používateľov po celom svete. Riešenie Microsoft Dynamics CRM je tak dostupné na cestách pre obchodných zástupcov, servisných pracovníkov, poľnohospodárov a kohokoľvek, kto potrebuje pri svojom podnikaní byť mobilný. Produkt dosiahol veľký úspech a Microsoft ho viackrát ocenil.

„CWR niekoľko rokov zdravo konkurovalo s Rescom, keď mali obe riešenia svoje špecifické výhody a nevýhody. Od tejto chvíle zákazníci, predajcovia aj partneri si môžu kúpiť jednotné mobilné riešenie od softvérovej firmy Resco,“ uviedol Cyril Vonken, výkonný riaditeľ CWR Mobility.

„Stojíme pred tromi výzvami. Prvá je popasovať sa s novou technológiou. Druhá  vybudovať si dobré vzťahy s novými partnermi a zákazníkmi a tretia výzva je efektívna komunikácia akvizície do celého sveta. V krátkodobom horizonte budeme technológiu CWR podporovať samostatne. Po určitom čase však pristúpime k vhodnej integrácii  obidvoch produktov, ako základ bude slúžiť naša existujúca technológia,“ plánuje Radomír Vozár.

Spoločnosť Resco založil Radomír Vozár so spoločníkmi v roku 1999, od roku 2003 sa venuje  mobilným riešeniam CRM. Dnes Resco predáva svoje mobilné technológie po celom svete. Ich zákazníci sú z USA, Ruska, Brazílie, Veľkej Británie či Austrálie. Ďalším cieľom spoločnosti je rozšíriť osvetu efektívneho využívania mobilných informačných systémov na Slovensku.

Autor: TS Resco

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá