Image
4.3.2016 0 Comments

Slovenské Resco zhltlo najväčšieho konkurenta z Holandska

Slovenská firma Resco, jeden z globálnych lídrov vo vývoji crossplatformového mobilného softvéru, prebrala divíziu mobilného CRM od svojho holandského konkurenta, spoločnosti CWR Mobility. Pod Resco tak prechádza 200 korporátnych zákazníkov s 11 000 používateľmi.

Resco sa primárne špecializuje práve na oblasť mobilných riešení CRM, v ktorých patrí medzi globálnych lídrov. Technológiu CRM spoločnosti využíva viac ako 1200 korporátnych zákazníkov s viac ako 50 000 používateľmi po celom svete vrátane korporácií ako Heineken, Bridgestone, Bayer, KPMG Switzerland či Heinz. Akvizícia holandskej firmy CWR zahŕňa prebratie technológie, zákazníkov i partnerských aktivít. Cieľom slovenskej spoločnosti je naďalej posilňovať svoju pozíciu popredného poskytovateľa mobilných riešení pre Microsoft Dynamics CRM, ako aj iných poskytovateľov CRM.

„Sme veľmi hrdí, že preberáme aktivity spoločnosti, ku ktorej sme vzhliadali, keď sme začínali s naším vlastným mobilným systémom CRM. Firma CWR je priekopníkom na trhu mobilných CRM s množstvom významných integračných partnerov a zákazníkov. Dokonca v roku 2012 chcela jej mobilné riešenie CRM integrovať aj spoločnosť Microsoft do svojho produktu Dynamics CRM. Akvizíciou nielenže významne rozšírime sieť partnerov a zákazníkov po celom svete, ale dávame do sveta jasný signál, že sme svetovým lídrom na poli Mobile CRM,“ vysvetlil Radomír Vozár, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Resco.

Spoločnosť CWR Mobility B.V. so sídlom v Nijmegene v Holandsku poskytovala mobilné podnikové riešenia viac ako desaťročie. Jej vlajkový produkt CWR Mobile CRM využíva viac než 11 000 používateľov po celom svete. Riešenie Microsoft Dynamics CRM je tak dostupné na cestách pre obchodných zástupcov, servisných pracovníkov, poľnohospodárov a kohokoľvek, kto potrebuje pri svojom podnikaní byť mobilný. Produkt dosiahol veľký úspech a Microsoft ho viackrát ocenil.

„CWR niekoľko rokov zdravo konkurovalo s Rescom, keď mali obe riešenia svoje špecifické výhody a nevýhody. Od tejto chvíle zákazníci, predajcovia aj partneri si môžu kúpiť jednotné mobilné riešenie od softvérovej firmy Resco,“ uviedol Cyril Vonken, výkonný riaditeľ CWR Mobility.

„Stojíme pred tromi výzvami. Prvá je popasovať sa s novou technológiou. Druhá  vybudovať si dobré vzťahy s novými partnermi a zákazníkmi a tretia výzva je efektívna komunikácia akvizície do celého sveta. V krátkodobom horizonte budeme technológiu CWR podporovať samostatne. Po určitom čase však pristúpime k vhodnej integrácii  obidvoch produktov, ako základ bude slúžiť naša existujúca technológia,“ plánuje Radomír Vozár.

Spoločnosť Resco založil Radomír Vozár so spoločníkmi v roku 1999, od roku 2003 sa venuje  mobilným riešeniam CRM. Dnes Resco predáva svoje mobilné technológie po celom svete. Ich zákazníci sú z USA, Ruska, Brazílie, Veľkej Británie či Austrálie. Ďalším cieľom spoločnosti je rozšíriť osvetu efektívneho využívania mobilných informačných systémov na Slovensku.

Autor: TS Resco

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá