22.10.2012 0 Comments

Slovenská premiéra ekosystému BluStar

Video postupne preberá na internete hlavnú rolu. Podľa najnovšej štúdie Cisco Visual Networking Index Forecast o päť rokov sa prenesie cez internet 1,2 milióna videominút za sekundu, čo zodpovedá videu trvajúcemu 833 dní.

Na rastúcu popularitu video komunikácie sa pripravuje aj podniková sféra, resp. dodávatelia biznis riešení. Spoločnosť ALISON Slovakia zorganizovala 11. októbra podujatie pre manažérov a IT špecialistov, ktoré sa venovalo multimediálnej komunikácii. Na svojej akadémii predstavila viaceré novinky vrátane nového komunikačného systému Aastra BluStar Ecosystem.

ALISON akadémie, ktoré spoločnosť organizuje už päť rokov, poskytujú popri prezentácii technologických noviniek priestor pre neformálne stretnutia ľudí z biznisu. Spoločnosť tým získava objektívnu spätnú väzbu o potrebách podnikateľskej sféry. Doteraz sa na akadémiách rozoberali viaceré aktuálne témy, napríklad ochrana utajovaných informácií v kyber priestore, Cloud Computing či detekcia a manažment hrozieb.

Na poslednej akadémii malo slovenskú premiéru komplexné portfólio riešení pre video komunikáciu a spoluprácu od spoločnosti Aastra. Účastníci si mohli pozrieť aj živé ukážky konkrétnych riešení. Aastra kladie v rámci svojej novej stratégie BluStar dôraz na jednotný zákaznícky zážitok, keď ponúka rovnaký vzhľad používateľského rozhrania nezávisle na použitom zariadení.

„Chceme dať zákazníkom možnosť voľby," povedal viceprezident spoločnosti Aastra pre produkty Simon Beebe. „BluStar znamená pre podniky vyššiu flexibilitu pri výbere zariadenia a spôsobe komunikácie. Náš ekosystém je jednoduchý na nasedenie i správu, vytvára plne integrované prostredie pre vysoké rozlíšenie hlasu a videa a ponúka ďalšie nástroje pre spoluprácu."

Pozvaní odborníci na ALISON akadémii predviedli aj ďalšie riešenia umožňujúce nasadenie multimédií do bežnej komunikačnej praxe podnikov, napríklad novú verziu kontaktného centra Solidus eCare 8.0, IP komunikačný systém MX-ONE Telephony Server 5.0. a ďalšie zaujímavé technológie.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá