22.10.2012 0 Comments

Slovenská premiéra ekosystému BluStar

Video postupne preberá na internete hlavnú rolu. Podľa najnovšej štúdie Cisco Visual Networking Index Forecast o päť rokov sa prenesie cez internet 1,2 milióna videominút za sekundu, čo zodpovedá videu trvajúcemu 833 dní.

Na rastúcu popularitu video komunikácie sa pripravuje aj podniková sféra, resp. dodávatelia biznis riešení. Spoločnosť ALISON Slovakia zorganizovala 11. októbra podujatie pre manažérov a IT špecialistov, ktoré sa venovalo multimediálnej komunikácii. Na svojej akadémii predstavila viaceré novinky vrátane nového komunikačného systému Aastra BluStar Ecosystem.

ALISON akadémie, ktoré spoločnosť organizuje už päť rokov, poskytujú popri prezentácii technologických noviniek priestor pre neformálne stretnutia ľudí z biznisu. Spoločnosť tým získava objektívnu spätnú väzbu o potrebách podnikateľskej sféry. Doteraz sa na akadémiách rozoberali viaceré aktuálne témy, napríklad ochrana utajovaných informácií v kyber priestore, Cloud Computing či detekcia a manažment hrozieb.

Na poslednej akadémii malo slovenskú premiéru komplexné portfólio riešení pre video komunikáciu a spoluprácu od spoločnosti Aastra. Účastníci si mohli pozrieť aj živé ukážky konkrétnych riešení. Aastra kladie v rámci svojej novej stratégie BluStar dôraz na jednotný zákaznícky zážitok, keď ponúka rovnaký vzhľad používateľského rozhrania nezávisle na použitom zariadení.

„Chceme dať zákazníkom možnosť voľby," povedal viceprezident spoločnosti Aastra pre produkty Simon Beebe. „BluStar znamená pre podniky vyššiu flexibilitu pri výbere zariadenia a spôsobe komunikácie. Náš ekosystém je jednoduchý na nasedenie i správu, vytvára plne integrované prostredie pre vysoké rozlíšenie hlasu a videa a ponúka ďalšie nástroje pre spoluprácu."

Pozvaní odborníci na ALISON akadémii predviedli aj ďalšie riešenia umožňujúce nasadenie multimédií do bežnej komunikačnej praxe podnikov, napríklad novú verziu kontaktného centra Solidus eCare 8.0, IP komunikačný systém MX-ONE Telephony Server 5.0. a ďalšie zaujímavé technológie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá