Image
27.7.2016 0 Comments

Slovenská premiéra Moto G4 Plus. Stredná trieda s fotoaparátom vlajkových lodí.

Záujem o smartfóny strednej a vyššej strednej triedy pretrváva a výrobcovia sa snažia v tejto cenovej kategórii zaujať čo najviac. Lenovo, ktorému sa na slovenskom trhu mimoriadne darí predstavil 26.7 v Šamorínskom X-Bionic Sphere  atraktívnu novinku Moto G4 Plus, ktorá je od dnes v predaji za 269 eur.

Hlavným lákadlom nového telefónu je veľmi kvalitný fotoaparát a snímač odtlačkov prstov. Ale nepredbiehajme. Pre rad MOTO sú charakteristické elegantne zaoblené tvary vrátane kovového rámu, na ktorý plynulo nadväzuje zadná stena s pogumovaným povrchom.  Telefón sa vynikajúco drží v ruke, na rozdiel od trendu zadných stien zo skla sa nešmýka a subjektívne pôsobí ľahší, než v skutočnosti je. Pod 5,5“ Full HD displejom je snímač odtlačkov prstov v tvare štvorca s jemne vyvýšenými okrajmi. Používateľovi bude chvíľu trvať, kým si zvykne, že je to len snímač a nefunguje ako Home tlačidlo. Tri Android tlačidlá sa v prípade potreby zobrazia pod displejom.

O plynulé reakcie sa postará čistý Android spolu s výkonným osemjadrovým procesorom Snapdragon 617. 2 GB RAM pre túto triedu bohato postačuje. Lenovo sľubuje dve veľké aktualizácie, čiže používatelia budú môcť v jeseni upgradovať na verziu Android N a budúci rok na Android O. Moto G4 Plus podporuje TurboPower nabíjanie, vďaka ktorému predĺžite výdrž batérie o 6 hodín za 15 minút v nabíjačke. 25 W adaptér pritom nájdete priamo v balení.

Motom konštruktérov nového modelu zrejme bolo „žiadne kompromisy“. Preto tento Dual Sim telefón nemá žiadne vysúvateľné sloty nútiace používateľa rozhodnúť sa či použije dve SIM karty, alebo jednu „simku“ a pamäťovú kartu. Všetky tri karty majú sloty pod odnímateľným zadným krytom. Ani pri výmene pamäťovej karty nie je potrebné vysunúť zároveň SIM a zostať bez spojenia.  Výrobca dokonca pribalil dve redukcie z nano na micro SIM, takže používateľ ich nebude musieť zháňať.

Sloty na SD a dve micro SIM kartu pod odnímateľnou zadnou stenou

Z hľadiska softvéru Lenovo použilo čistý Android 6.0.1 bez akýchkoľvek, väčšinou zbytočných predinštalovaných aplikácií. Používateľ si tak môže sám vybrať. Špecialitou sú gestá, nazývané Moto akcie. Napríklad potrasením rozsvietite a následne zhasnete LED blesk vo funkcii baterky, energickým pootočením zápästia zapnete fotoaparát a podobne.

Pýchou Moto G4 je kvalitný fotoaparát

Najlepšie sme si nechali nakoniec. Kvalitný 16MP fotoaparát smartfónu Moto G4 Plus má dve dodatočné technológie rýchleho zaostrovania, laserové zaostrovanie a automatické zaostrovanie s fázovou detekciou, takže vždy urobíte ostré a jasné fotky. Nový model Moto G4 Plus získal od prestížneho portálu DxO Mark zameraného na testovanie fotoaparátov všetkých kategórií, vrátane fotoaparátov v mobiloch skóre 84. DxOMark je považovaný na nezávislý dôveryhodný priemyselný štandard pre hodnotenie zobrazovacej kvality fotoaparátov a objektívov.

Porovnanie skóre DxOMark

Moto G4 Plus bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – bielej a čiernej za 269 eur.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá