Image
27.7.2016 0 Comments

Slovenská premiéra Moto G4 Plus. Stredná trieda s fotoaparátom vlajkových lodí.

Záujem o smartfóny strednej a vyššej strednej triedy pretrváva a výrobcovia sa snažia v tejto cenovej kategórii zaujať čo najviac. Lenovo, ktorému sa na slovenskom trhu mimoriadne darí predstavil 26.7 v Šamorínskom X-Bionic Sphere  atraktívnu novinku Moto G4 Plus, ktorá je od dnes v predaji za 269 eur.

Hlavným lákadlom nového telefónu je veľmi kvalitný fotoaparát a snímač odtlačkov prstov. Ale nepredbiehajme. Pre rad MOTO sú charakteristické elegantne zaoblené tvary vrátane kovového rámu, na ktorý plynulo nadväzuje zadná stena s pogumovaným povrchom.  Telefón sa vynikajúco drží v ruke, na rozdiel od trendu zadných stien zo skla sa nešmýka a subjektívne pôsobí ľahší, než v skutočnosti je. Pod 5,5“ Full HD displejom je snímač odtlačkov prstov v tvare štvorca s jemne vyvýšenými okrajmi. Používateľovi bude chvíľu trvať, kým si zvykne, že je to len snímač a nefunguje ako Home tlačidlo. Tri Android tlačidlá sa v prípade potreby zobrazia pod displejom.

O plynulé reakcie sa postará čistý Android spolu s výkonným osemjadrovým procesorom Snapdragon 617. 2 GB RAM pre túto triedu bohato postačuje. Lenovo sľubuje dve veľké aktualizácie, čiže používatelia budú môcť v jeseni upgradovať na verziu Android N a budúci rok na Android O. Moto G4 Plus podporuje TurboPower nabíjanie, vďaka ktorému predĺžite výdrž batérie o 6 hodín za 15 minút v nabíjačke. 25 W adaptér pritom nájdete priamo v balení.

Motom konštruktérov nového modelu zrejme bolo „žiadne kompromisy“. Preto tento Dual Sim telefón nemá žiadne vysúvateľné sloty nútiace používateľa rozhodnúť sa či použije dve SIM karty, alebo jednu „simku“ a pamäťovú kartu. Všetky tri karty majú sloty pod odnímateľným zadným krytom. Ani pri výmene pamäťovej karty nie je potrebné vysunúť zároveň SIM a zostať bez spojenia.  Výrobca dokonca pribalil dve redukcie z nano na micro SIM, takže používateľ ich nebude musieť zháňať.

Sloty na SD a dve micro SIM kartu pod odnímateľnou zadnou stenou

Z hľadiska softvéru Lenovo použilo čistý Android 6.0.1 bez akýchkoľvek, väčšinou zbytočných predinštalovaných aplikácií. Používateľ si tak môže sám vybrať. Špecialitou sú gestá, nazývané Moto akcie. Napríklad potrasením rozsvietite a následne zhasnete LED blesk vo funkcii baterky, energickým pootočením zápästia zapnete fotoaparát a podobne.

Pýchou Moto G4 je kvalitný fotoaparát

Najlepšie sme si nechali nakoniec. Kvalitný 16MP fotoaparát smartfónu Moto G4 Plus má dve dodatočné technológie rýchleho zaostrovania, laserové zaostrovanie a automatické zaostrovanie s fázovou detekciou, takže vždy urobíte ostré a jasné fotky. Nový model Moto G4 Plus získal od prestížneho portálu DxO Mark zameraného na testovanie fotoaparátov všetkých kategórií, vrátane fotoaparátov v mobiloch skóre 84. DxOMark je považovaný na nezávislý dôveryhodný priemyselný štandard pre hodnotenie zobrazovacej kvality fotoaparátov a objektívov.

Porovnanie skóre DxOMark

Moto G4 Plus bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – bielej a čiernej za 269 eur.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá