Image
27.7.2016 0 Comments

Slovenská premiéra Moto G4 Plus. Stredná trieda s fotoaparátom vlajkových lodí.

Záujem o smartfóny strednej a vyššej strednej triedy pretrváva a výrobcovia sa snažia v tejto cenovej kategórii zaujať čo najviac. Lenovo, ktorému sa na slovenskom trhu mimoriadne darí predstavil 26.7 v Šamorínskom X-Bionic Sphere  atraktívnu novinku Moto G4 Plus, ktorá je od dnes v predaji za 269 eur.

Hlavným lákadlom nového telefónu je veľmi kvalitný fotoaparát a snímač odtlačkov prstov. Ale nepredbiehajme. Pre rad MOTO sú charakteristické elegantne zaoblené tvary vrátane kovového rámu, na ktorý plynulo nadväzuje zadná stena s pogumovaným povrchom.  Telefón sa vynikajúco drží v ruke, na rozdiel od trendu zadných stien zo skla sa nešmýka a subjektívne pôsobí ľahší, než v skutočnosti je. Pod 5,5“ Full HD displejom je snímač odtlačkov prstov v tvare štvorca s jemne vyvýšenými okrajmi. Používateľovi bude chvíľu trvať, kým si zvykne, že je to len snímač a nefunguje ako Home tlačidlo. Tri Android tlačidlá sa v prípade potreby zobrazia pod displejom.

O plynulé reakcie sa postará čistý Android spolu s výkonným osemjadrovým procesorom Snapdragon 617. 2 GB RAM pre túto triedu bohato postačuje. Lenovo sľubuje dve veľké aktualizácie, čiže používatelia budú môcť v jeseni upgradovať na verziu Android N a budúci rok na Android O. Moto G4 Plus podporuje TurboPower nabíjanie, vďaka ktorému predĺžite výdrž batérie o 6 hodín za 15 minút v nabíjačke. 25 W adaptér pritom nájdete priamo v balení.

Motom konštruktérov nového modelu zrejme bolo „žiadne kompromisy“. Preto tento Dual Sim telefón nemá žiadne vysúvateľné sloty nútiace používateľa rozhodnúť sa či použije dve SIM karty, alebo jednu „simku“ a pamäťovú kartu. Všetky tri karty majú sloty pod odnímateľným zadným krytom. Ani pri výmene pamäťovej karty nie je potrebné vysunúť zároveň SIM a zostať bez spojenia.  Výrobca dokonca pribalil dve redukcie z nano na micro SIM, takže používateľ ich nebude musieť zháňať.

Sloty na SD a dve micro SIM kartu pod odnímateľnou zadnou stenou

Z hľadiska softvéru Lenovo použilo čistý Android 6.0.1 bez akýchkoľvek, väčšinou zbytočných predinštalovaných aplikácií. Používateľ si tak môže sám vybrať. Špecialitou sú gestá, nazývané Moto akcie. Napríklad potrasením rozsvietite a následne zhasnete LED blesk vo funkcii baterky, energickým pootočením zápästia zapnete fotoaparát a podobne.

Pýchou Moto G4 je kvalitný fotoaparát

Najlepšie sme si nechali nakoniec. Kvalitný 16MP fotoaparát smartfónu Moto G4 Plus má dve dodatočné technológie rýchleho zaostrovania, laserové zaostrovanie a automatické zaostrovanie s fázovou detekciou, takže vždy urobíte ostré a jasné fotky. Nový model Moto G4 Plus získal od prestížneho portálu DxO Mark zameraného na testovanie fotoaparátov všetkých kategórií, vrátane fotoaparátov v mobiloch skóre 84. DxOMark je považovaný na nezávislý dôveryhodný priemyselný štandard pre hodnotenie zobrazovacej kvality fotoaparátov a objektívov.

Porovnanie skóre DxOMark

Moto G4 Plus bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – bielej a čiernej za 269 eur.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá