10.9.2015 0 Comments

Slovanet spúšťa v prvých 10 mestách rýchlejšiu 10,5 GHz sieť pre firemné služby

Operátor Slovanet spúšťa do prevádzky novú bezdrôtovú telekomunikačnú sieť v pásme 10,5 GHz a s ňou spojené služby pre náročnejších firemných zákazníkov. Použitá technológia poskytne prenosové kapacity až do 110 Mbit/s s vysokou mierou stability a spoľahlivosti.

Slovanet štartuje prevádzku technologicky modernizovanej bezdrôtovej siete v licencovanom frekvenčnom pásme 10,5 GHz. Aktuálne bude dostupná v prvých 10 mestách Slovenska a v priebehu najbližšieho roka bude jej pokrytie postupne rozšírené až na takmer každé okresné mesto. Určená je predovšetkým pre poskytovanie služieb vysokorýchlostného internetu, dátových sietí a telefonovania pre náročnejších firemných zákazníkov.

Nová sieť Slovanetu bude využívať technológie a zariadenia spoločnosti Intracom Telecom, ktoré vďaka efektívnejšiemu využitiu frekvenčného spektra poskytujú až trojnásobnú prenosovú rýchlosť oproti doterajšej technológii, dvojité záložné napájanie a adaptívne nastavenie prenosových parametrov podľa konkrétneho prostredia. K tomu navyše prispievajú aj fyzikálne vlastnosti frekvenčného pásma 10,5 GHz, vďaka ktorým má spojenie vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a tým aj garanciu stability a spoľahlivosti.

Sieť Slovanetu v uvedenom pásme je najväčšou na Slovensku, operátor ju prevádzkuje od roku 2006, odkedy postupne získal licencie pre využívanie frekvencie 10,5 GHz pre územie takmer celej republiky a aktuálne ju využíva až v 70-tich okresoch. Plánovaná celková investícia do projektu jej modernizácie bude vo výške takmer milióna eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá