21.4.2016 2 Comments

Slovanet do leta ukončí šírenie analógovej televízie

Spoločnosť Slovanet dnes štartuje v prvom meste záverečnú fázu digitalizácie sietí káblovej televízie v 14 mestách a obciach Slovenska. Spolu s digitalizáciou posledných TV staníc vo všetkých káblovkách postupne do leta definitívne ukončí analógové vysielanie.

Analógové vysielanie televízie, ktoré desiatky rokov poskytovalo prenos signálu medzi štúdiami a obrazovkami televíznych prijímačov, sa v káblových sieťach telekomunikačného operátora Slovanet stane čoskoro minulosťou. Mesto Turany je prvé, v ktorom dnes Slovanet uskutočňuje záverečnú fázu digitalizácie siete káblovej televízie, počas ktorého zároveň definitívne ukončí prevádzku analógového vysielania.

„Podľa nášho preverovania už takmer všetci zákazníci káblových televízií vlastnia televízne prijímače podporujúce digitálny príjem televízie v najbežnejšej norme DVB-T alebo majú k staršiemu prijímaču pripojený set-top box – zariadenie, ktoré digitálny príjem umožňuje“, vysvetľuje Jozef Marček, produktový manažér Slovanetu. „Digitalizáciu televízie sme zámerne rozložili do niekoľkých fáz trvajúcich dva až tri roky, aby sa aj zákazníci so staršími televízormi mali dosť času dozvedieť o novej technológii, vyskúšať si ju a buď si kúpiť moderný TV prijímač alebo si k existujúcemu dokúpiť externý set-top box“, dodáva.

Digitálne vysielanie prináša vyššiu kvalitu obrazu oproti analógovému a poskytuje aj doplnkové funkcie, ako napríklad EPG (elektronický programový sprievodca). Umožňuje aj prenos vo vysokej HD kvalite, na ktorú postupne prechádzajú aj vysielatelia jednotlivých staníc. Prínosom vypnutia analógového vysielania je aj uvoľnenie frekvenčného pásma, potrebného práve pre budúci prechod ďalších staníc na HD vysielanie.

Po Turanoch Slovanet postupne až do leta 2016 dokončí digitalizáciu a ukončí analógové vysielanie vo všetkých 14 mestách a obciach, v ktorých prevádzkuje siete káblovej televízie a internetu. Zákazníkov bude o zmene vopred informovať listami, e-mailom či oznamami v miestnom rozhlase. Slovanet v rámci projektu poskytne zákazníkom aj poradenstvo a umožní aj dokúpenie set-top boxu.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

2 Comments

 1. Konecne reakcia na: Slovanet do leta ukončí šírenie analógovej televízie
  26.4.2016 13:04
  Myslim ze na prechod na digitalnu televiziu je najvyssi cas :)
  Reagovať
 2. Fázy reakcia na: Slovanet do leta ukončí šírenie analógovej televízie
  23.4.2016 13:04
  Je fajn, že je to rozdelené do viacerých fáz. Isto starší ľudia zvyknutý na analógovú TV potrebujú čas aby si zvykli na niečo nové a sa s tým zžili. Ale myslím, že to bude super.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá