Image
30.8.2016 0 Comments

Slovak Telekom ukázal prenos dát v 4G sieti s využitím LTE-A technológie Ericsson

Ericsson (NASDAQ: ERIC) a Slovak Telekom predviedli úspešný test prenosu dát prostredníctvom bezdrôtového LTE-A riešenia s rýchlosťou až do 900Mbps. Verejné testovanie prenosu predstavuje pokračovanie dlhodobej spolupráce medzi spoločnosťami Ericsson, Slovak Telekom a Qualcomm Technologies, dcérskou spoločnosťou Qualcomm Incorporated. Cieľom tejto spolupráce je prinášať na Slovensko najnovšie telekomunikačné technológie a podporovať Slovak Telekom pri poskytovaní tej najlepšej používateľskej skúsenosti svojim zákazníkom.

Softvér Ericsson Radio System, využívaný v komerčnej sieti Slovak Telekomu, umožnil prenos LTE triedy Gigabit s najvyššími rýchlosťami prenosu dát až do 900Mbps. Pri testovaní bolo použité vybavenie RAN (rádiová prístupová sieť) od Ericssonu, nainštalované a komerčne využívané v sieti Slovak Telekom, a modem Qualcomm® Snapdragon™ X16 LTE. Riešenie podporuje maximálnu priepustnosť dát 900 Mbps vďaka aplikovaniu schopnosti 3x carrier aggregation v kombinácii s 256QAM modulačnou schémou a 4x4 MIMO v 40MHz spektre.

“Slovak Telekom pokračuje v úspešnom využívaní širokého spektra z aukcie a súčasne aj nadobudnutých skúseností s LTE sieťou pre ďalší kľúčový test v reálnej sieti na Slovensku. Opäť sme posunuli možnosti našej siete na ďalšiu úroveň a po testoch do 300 a 375 Mbps sme sa posunuli výrazne vyššie – až k rýchlostiam do 900 Mbps. Tento významný krok ešte viac potvrdzuje schopnosť Slovak Telekomu posilniť svoje postavenie technologického lídra na slovenskom trhu,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Slovak Telekom buduje pokrytie celého územia Slovenska LTE sieťou v roku 2013. S cieľom zlepšiť používateľskú skúsenosť Slovak Telekom a Ericsson paralelne spolupracujú na rýchlosti LTE siete, zlepšovaní jej kvality a zároveň aj jej rozširovaní. 

Ericsson v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom prináša na slovenský trh najnovšie LTE technológie a pomáha tak svojim zákazníkom poskytnúť tú najlepšiu používateľskú skúsenosť. Po predchádzajúcich úspešných testoch, ktoré prebehli v komerčnej sieti, znamená dnešná prezentácia ďalší dôležitý krok v rámci dlhodobej spolupráce medzi spoločnosťami Slovak Telekom a Ericsson. Sme presvedčení, že môžeme prispieť a podporiť Slovak Telekom pri ďalšom rozvoji slovenského telekomunikačného trhu," uviedol Mats Otterstedt, prezident spoločnosti Ericsson pre strednú Európu.

Spolupráca Ericssonu a Slovak Telekomu trvá už takmer dve desaťročia. Ericsson je výhradným dodávateľom riešení 2G/3G/LTE RAN a Circuit Switched Core pre Slovak Telekom. Ericsson zároveň dodáva aj IMS a manažované služby pre pevnú sieť.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá