Image
29.6.2015 0 Comments

Slovak Business Agency obstaráva IT služby za 5 mil. eur

euro.jpg Inštitúcia na podporu malého a stredného podnikania na Slovensku, Slovak Business Agency, hľadá spoločnosť, ktorá zabezpečí služby informačných technológií v predpokladanej hodnote viac ako 5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to zo zverejneného oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ. Predmetom zákazky je komplexný informačný systém zapojenia malých a stredných podnikov do posudzovania dopadov regulácií na podnikateľské prostredie.

Základným cieľom projektu je podľa zverejnených informácií poskytnúť nástroj pre pripravovanie regulácií pomocou dôkazov. Záujemcovia môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 23. júla tohto roka. Podľa dostupných informácií zákazka pozostáva zo služieb implementácie, prípravy používateľskej dokumentácie, integrácie zdrojov dát, asistenčných služieb, či konfigurácie. Trvanie zákazky stanovil zadávateľ na 90 dní od jej zadania. Verejný obstarávateľ požaduje zábezpeku vo výške 100 tisíc eur.

Predmet zákazky bude spolufinancovaný z finančných prostriedkov Európskej únie, operačných programov programového obdobia 2007 až 2013 a operačných programov programového obdobia 2014 až 2020 (OP Výskum a inovácie, OP Integrovaná infraštruktúra) a štátneho rozpočtu. Podmienkou účasti je dosiahnutý celkový obrat za ostatné tri roky v minimálnej hodnote 3,75 mil. eur.

Zadávateľ tiež požaduje rozsiahlu technickú spôsobilosť, ktorej podmienkou je napríklad uskutočnená implementácia softvérového riešenia za najmenej 2,5 mil. eur bez DPH. Úspešný uchádzač ako zhotoviteľ bude musieť uzatvoriť poistenie zodpovednosti za škody v minimálnej výške 2 mil. eur. Súťaž je otvorená, pričom o víťazovi rozhodne najnižšia cena. SBA použije pri výbere elektronickú aukciu.

Slovak Business Agency, do 28. februára 2014 Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, predstavuje na Slovensku špecializovanú inštitúciu na podporu malého a stredného podnikania. Vznikla v roku 1993 spoločnou iniciatívou EÚ a Vlády SR.

Poslaním SBA je komplexná pomoc podnikateľom v súlade s princípmi iniciatívy zákona o malých a stredných podnikoch. Snahou organizácie je podpora podnikania na národnej, regionálnej a miestnej úrovni, či posilnenie konkurencieschopnosti podnikateľov v rámci spoločného trhu EÚ a na trhoch tretích krajín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá