Image
9.6.2016 1 Comments

Slováci vymysleli zariadenie, ktoré nahradí plastové bandasky na čerpacích staniciach

EcoTank, unikátne riešenie dopĺňania  vody do ostrekovačov, sa má stať do 2 rokov štandardom pre čerpacie stanice.

Pozitívny vplyv na životné prostredie, moderný dizajn, jednoduchá inštalácia či ľahká obsluha sú základnými prednosťami inovatívneho riešenia EcoTank, ktoré predstavili Slováci s cieľom urobiť z neho celosvetový štandard pre čerpacie stanice. Zámerom autorov je odľahčiť životné prostredie. Úspech si sľubujú najmä v severských krajinách a južných oblastiach Európy a ostatných kontinentov, kde je spotreba kvapaliny do ostrekovačov prirodzene vyššia.

Až 500 ton tradičných plastových obalov na kvapalinu do ostrekovačov chcú tvorcovia EcoTanku ušetriť, ak sa ich vynález stane štandardnou súčasťou na 15 % čerpacích staníc v  Európe. Klasické plastové obaly sa v prírode rozkladajú  takmer 500 rokov, čo je v dlhodobom horizonte neudržateľné pre životné prostredie. Okrem plastov sa EcoTank môže pochváliť aj ekologickým vplyvom na celkovú prevádzku, pretože vďaka princípu samospádu potrebuje napájanie iba 24 voltov.

EcoTank je navrhnutý ako štandard pre akúkoľvek čerpaciu stanicu s dôrazom na jednoduchú inštaláciu bez stavebných úprav a jednoduché použitie bez potreby zapájať do prevádzky zariadenia obsluhu čerpacej stanice.

„Na vývoji prototypu zariadenia som pracoval niekoľko mesiacov,“ hovorí Richard Vámoš, vynálezca EcoTanku. „Inovátor Juraj Saktor spolu s jeho tímom dali EcoTanku moderný dizajn, zdokonalil jeho technológiu. EcoTank sme si dali svetovo patentovať a dnes môžeme povedať, že ide o unikátne riešenie s nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré je používateľsky veľmi jednoduché. Som presvedčený, že naše riešenie ocenia nielen čerpacie stanice, ale aj samotní výrobcovia kvapalín,“ dodáva Vámoš.

Víziou EcoTanku je stať sa do 2 rokov európskym štandardom čerpacích staníc a ušetriť tak milióny ton plastového odpadu ročne.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

1 Comments

  1. A co teda vymysleli? reakcia na: Slováci vymysleli zariadenie, ktoré nahradí plastové bandasky na čerpacích staniciach
    9.6.2016 18:06
    Z clanku sa da vytusit, aky problem sa riesil ale nie je tam ani naznak toho, ake riesenie teda EcoTank ponuka. Precitat clanok = stratit 5 minut zivota.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá