24.6.2014 0 Comments

Slováci investujú do športových testerov

Približne 30 % Slovákov športuje aspoň raz týždenne. Ako ďalej vyplýva z aktuálneho Eurobarometra dôvodmi sú najmä zdravie, kondícia a vzhľad. So športom ide ruka v ruke aj meranie fyzickej aktivity, čo najmä v posledných rokoch výrazne vplýva na predaj rôznych športových testerov.

„Záujem o športové testery evidujeme zo strany zákazníkov v priebehu celého roka, obzvlášť však na jar a v lete, kedy je možné športovať najmä vonku. Merače fyzickej aktivity a výkonu pomáhajú napríklad bežcom či cyklistom pri prípave na súťažné maratóny," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková, podľa ktorej si testovacie zariadenia nachádzajú svoje miesto i medzi bežnými spotrebiteľmi - ako súčasť ich životného štýlu.

„Inteligentné a ľahko nasaditeľné testery dnes okrem času či prekonanej vzdialenosti merajú aj spálené kalórie, tep či iné biologické funkcie. Nadstavbou môže byť sledovanie nutričných informácií, vrátane stavu pitného režimu," zdôrazňuje Jakoubková a dodáva, že aktuálne je na Alza.sk najpredávanejším výrobkom športový vodotesný tester Fitbit Flex Black s výdržou batérie sedem dní.

Populárne sú aj zariadenia so špeciálnymi aplikáciami, ktoré umožňujú bezdrôtové zdieľanie informácií o fyzickom výkone s priateľmi cez rôzne sociálne siete. Spomedzi noviniek sú najvyhľadávanejšie špeciálne bežecké hodinky s vysokocitlivým GPS prijímačom a dotykovým displejom, ako aj Wifi pripojeniím - Garmin Forerunner 620 HR Run White.

Športové testery nakupujú podľa Alza.sk v rovnakej miere muži aj ženy, pričom z hľadiska veku spadá väčšina športových nadšencov do kategórie 25 až 45 rokov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá