24.6.2014 0 Comments

Slováci investujú do športových testerov

Približne 30 % Slovákov športuje aspoň raz týždenne. Ako ďalej vyplýva z aktuálneho Eurobarometra dôvodmi sú najmä zdravie, kondícia a vzhľad. So športom ide ruka v ruke aj meranie fyzickej aktivity, čo najmä v posledných rokoch výrazne vplýva na predaj rôznych športových testerov.

„Záujem o športové testery evidujeme zo strany zákazníkov v priebehu celého roka, obzvlášť však na jar a v lete, kedy je možné športovať najmä vonku. Merače fyzickej aktivity a výkonu pomáhajú napríklad bežcom či cyklistom pri prípave na súťažné maratóny," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková, podľa ktorej si testovacie zariadenia nachádzajú svoje miesto i medzi bežnými spotrebiteľmi - ako súčasť ich životného štýlu.

„Inteligentné a ľahko nasaditeľné testery dnes okrem času či prekonanej vzdialenosti merajú aj spálené kalórie, tep či iné biologické funkcie. Nadstavbou môže byť sledovanie nutričných informácií, vrátane stavu pitného režimu," zdôrazňuje Jakoubková a dodáva, že aktuálne je na Alza.sk najpredávanejším výrobkom športový vodotesný tester Fitbit Flex Black s výdržou batérie sedem dní.

Populárne sú aj zariadenia so špeciálnymi aplikáciami, ktoré umožňujú bezdrôtové zdieľanie informácií o fyzickom výkone s priateľmi cez rôzne sociálne siete. Spomedzi noviniek sú najvyhľadávanejšie špeciálne bežecké hodinky s vysokocitlivým GPS prijímačom a dotykovým displejom, ako aj Wifi pripojeniím - Garmin Forerunner 620 HR Run White.

Športové testery nakupujú podľa Alza.sk v rovnakej miere muži aj ženy, pričom z hľadiska veku spadá väčšina športových nadšencov do kategórie 25 až 45 rokov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá