24.6.2014 0 Comments

Slováci investujú do športových testerov

Približne 30 % Slovákov športuje aspoň raz týždenne. Ako ďalej vyplýva z aktuálneho Eurobarometra dôvodmi sú najmä zdravie, kondícia a vzhľad. So športom ide ruka v ruke aj meranie fyzickej aktivity, čo najmä v posledných rokoch výrazne vplýva na predaj rôznych športových testerov.

„Záujem o športové testery evidujeme zo strany zákazníkov v priebehu celého roka, obzvlášť však na jar a v lete, kedy je možné športovať najmä vonku. Merače fyzickej aktivity a výkonu pomáhajú napríklad bežcom či cyklistom pri prípave na súťažné maratóny," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková, podľa ktorej si testovacie zariadenia nachádzajú svoje miesto i medzi bežnými spotrebiteľmi - ako súčasť ich životného štýlu.

„Inteligentné a ľahko nasaditeľné testery dnes okrem času či prekonanej vzdialenosti merajú aj spálené kalórie, tep či iné biologické funkcie. Nadstavbou môže byť sledovanie nutričných informácií, vrátane stavu pitného režimu," zdôrazňuje Jakoubková a dodáva, že aktuálne je na Alza.sk najpredávanejším výrobkom športový vodotesný tester Fitbit Flex Black s výdržou batérie sedem dní.

Populárne sú aj zariadenia so špeciálnymi aplikáciami, ktoré umožňujú bezdrôtové zdieľanie informácií o fyzickom výkone s priateľmi cez rôzne sociálne siete. Spomedzi noviniek sú najvyhľadávanejšie špeciálne bežecké hodinky s vysokocitlivým GPS prijímačom a dotykovým displejom, ako aj Wifi pripojeniím - Garmin Forerunner 620 HR Run White.

Športové testery nakupujú podľa Alza.sk v rovnakej miere muži aj ženy, pričom z hľadiska veku spadá väčšina športových nadšencov do kategórie 25 až 45 rokov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá