Image
29.5.2014 0 Comments

Skype prinesie hlasový preklad v reálnom čase už tento rok

Skype.jpg Microsoft naučí Skype prekladať hlasové hovory používateľov. Na konferencii Code o tom informoval CEO spoločnosti Satya Nadella. Ukázal, že v nadchádzajúcej verzii bude Skype Translator prekladať rozhovory „takmer v reálnom čase". Používateľ môže hovoriť vo svojom rodnom jazyku s inou osobou hovoriacou odlišným jazykom a Microsoft sa postará o preklad.

„Odvtedy, čo sme začali hovoriť, chceli sme prekonať jazykovú bariéru," povedal Nadella pri predvádzaní vývojovej verzie softvéru, ktorého beta verzia by mala byť k dispozícii koncom tohto roka a komerčný produkt približne o dva a pol roka. Nemusí však ísť o funkciu dostupnú zadarmo. Softvér zatiaľ prekladá medzi angličtinou a nemčinou, ale plánuje sa aj pridanie ďalších jazykov.


Gurdeep Pall, viceprezident Microsoftu pre Skype a Lync, dodal, že beta verzia aplikácie Skype Translator bude do konca roka začlenená do Windows 8. Konečným cieľom spoločnosti je, aby fungovala na všetkých zariadeniach bez ohľadu na ich veľkosť.

Na webe Microsoft Research sa píše, že spoločnosť pracuje na strojovom preklade už viac ako desať rokov, no preklad hlasu cz Skype sa považoval za takmer nesplniteľnú úlohu. Presnosť rozpoznávania reči sa však postupne zlepšovala, potom prišla aj hlasová asistentka Cortana pre Windows Phone.

Technológia strojového prekladu Microsoftu bola prvýkrát predvedená v roku 2012 v Číne, kde sa demonštroval preklad do mandarínskej čínštiny.

Microsoft nie je jediná spoločnosť, ktorá sa snaží ponúknuť real-time preklad. Japonský mobilný operátor NTT DoCoMo poskytuje službu Voice Translator na preklad medzi angličtinou a japončinou v reálnom čase. O preklad hlasových konverzácií sa usiluje aj Google, ktorý už dlhšie ponúka prekladateľské služby pre texty. No Microsoft má možnosť nasadenia svojej technológie naozaj v širokej miere, veď Skype používa mesačne 300 miliónov ľudí a denne v ňom prevolajú 2 miliardy minút.

Zdroj: theverge.com
research.microsoft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá