Image
29.5.2014 0 Comments

Skype prinesie hlasový preklad v reálnom čase už tento rok

Skype.jpg Microsoft naučí Skype prekladať hlasové hovory používateľov. Na konferencii Code o tom informoval CEO spoločnosti Satya Nadella. Ukázal, že v nadchádzajúcej verzii bude Skype Translator prekladať rozhovory „takmer v reálnom čase". Používateľ môže hovoriť vo svojom rodnom jazyku s inou osobou hovoriacou odlišným jazykom a Microsoft sa postará o preklad.

„Odvtedy, čo sme začali hovoriť, chceli sme prekonať jazykovú bariéru," povedal Nadella pri predvádzaní vývojovej verzie softvéru, ktorého beta verzia by mala byť k dispozícii koncom tohto roka a komerčný produkt približne o dva a pol roka. Nemusí však ísť o funkciu dostupnú zadarmo. Softvér zatiaľ prekladá medzi angličtinou a nemčinou, ale plánuje sa aj pridanie ďalších jazykov.


Gurdeep Pall, viceprezident Microsoftu pre Skype a Lync, dodal, že beta verzia aplikácie Skype Translator bude do konca roka začlenená do Windows 8. Konečným cieľom spoločnosti je, aby fungovala na všetkých zariadeniach bez ohľadu na ich veľkosť.

Na webe Microsoft Research sa píše, že spoločnosť pracuje na strojovom preklade už viac ako desať rokov, no preklad hlasu cz Skype sa považoval za takmer nesplniteľnú úlohu. Presnosť rozpoznávania reči sa však postupne zlepšovala, potom prišla aj hlasová asistentka Cortana pre Windows Phone.

Technológia strojového prekladu Microsoftu bola prvýkrát predvedená v roku 2012 v Číne, kde sa demonštroval preklad do mandarínskej čínštiny.

Microsoft nie je jediná spoločnosť, ktorá sa snaží ponúknuť real-time preklad. Japonský mobilný operátor NTT DoCoMo poskytuje službu Voice Translator na preklad medzi angličtinou a japončinou v reálnom čase. O preklad hlasových konverzácií sa usiluje aj Google, ktorý už dlhšie ponúka prekladateľské služby pre texty. No Microsoft má možnosť nasadenia svojej technológie naozaj v širokej miere, veď Skype používa mesačne 300 miliónov ľudí a denne v ňom prevolajú 2 miliardy minút.

Zdroj: theverge.com
research.microsoft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá