Image
29.5.2014 0 Comments

Skype prinesie hlasový preklad v reálnom čase už tento rok

Skype.jpg Microsoft naučí Skype prekladať hlasové hovory používateľov. Na konferencii Code o tom informoval CEO spoločnosti Satya Nadella. Ukázal, že v nadchádzajúcej verzii bude Skype Translator prekladať rozhovory „takmer v reálnom čase". Používateľ môže hovoriť vo svojom rodnom jazyku s inou osobou hovoriacou odlišným jazykom a Microsoft sa postará o preklad.

„Odvtedy, čo sme začali hovoriť, chceli sme prekonať jazykovú bariéru," povedal Nadella pri predvádzaní vývojovej verzie softvéru, ktorého beta verzia by mala byť k dispozícii koncom tohto roka a komerčný produkt približne o dva a pol roka. Nemusí však ísť o funkciu dostupnú zadarmo. Softvér zatiaľ prekladá medzi angličtinou a nemčinou, ale plánuje sa aj pridanie ďalších jazykov.


Gurdeep Pall, viceprezident Microsoftu pre Skype a Lync, dodal, že beta verzia aplikácie Skype Translator bude do konca roka začlenená do Windows 8. Konečným cieľom spoločnosti je, aby fungovala na všetkých zariadeniach bez ohľadu na ich veľkosť.

Na webe Microsoft Research sa píše, že spoločnosť pracuje na strojovom preklade už viac ako desať rokov, no preklad hlasu cz Skype sa považoval za takmer nesplniteľnú úlohu. Presnosť rozpoznávania reči sa však postupne zlepšovala, potom prišla aj hlasová asistentka Cortana pre Windows Phone.

Technológia strojového prekladu Microsoftu bola prvýkrát predvedená v roku 2012 v Číne, kde sa demonštroval preklad do mandarínskej čínštiny.

Microsoft nie je jediná spoločnosť, ktorá sa snaží ponúknuť real-time preklad. Japonský mobilný operátor NTT DoCoMo poskytuje službu Voice Translator na preklad medzi angličtinou a japončinou v reálnom čase. O preklad hlasových konverzácií sa usiluje aj Google, ktorý už dlhšie ponúka prekladateľské služby pre texty. No Microsoft má možnosť nasadenia svojej technológie naozaj v širokej miere, veď Skype používa mesačne 300 miliónov ľudí a denne v ňom prevolajú 2 miliardy minút.

Zdroj: theverge.com
research.microsoft.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá