Image
23.10.2012 0 Comments

Skype pre Windows 8 so zmenou dizajnu

Súčasne s uvedením nového operačného systému Windows 8 na trh bude k dispozícii aj aktualizovaná aplikácia pre Skype. Služba, ktorú Microsoft odkúpil v októbri 2011, ponúkne kompletnú integráciu do rozhrania Windows 8, s čím súvisí aj zmena dizajnu.

skype_win8_2310.jpg

Skype bol upravený pre potreby použitia s rozhraním Modern UI (rozhranie Metro), ako aj s dotykovými obrazovkami a operačným systémom Windows. Z toho dôvodu sa do aplikácie Skype môžete prihlasovať pomocou účtu Microsoftu (prihlasovacie meno a heslo pre Hotmail, Messenger, SkyDrive, Xbox Live, Windows Phone atď.) a následne možno tento účet prepojiť s vaším pôvodným Skype ID.

skype_win8_1.jpg

skype_win8_2.jpg

Súčasťou integrácie do rozhrania Modern UI je podpora aplikácie People, z ktorej môžete priamo komunikovať. Nechýba možnosť využívať Skype súbežne s ďalšou aplikáciou - pri rozdelení obrazovky. Aplikácia, samozrejme, dokáže pracovať aj na pozadí a posledné správy, resp. volania zobrazuje aj na uzamknutej obrazovke, ako aj na ikone dlaždice v rámci Windows 8 Start menu.

Dizajn aplikácie Skype bol upravený v súlade s novým dizajnom Windows 8. Úvodná obrazovka je rozdelená na dve časti - ľavá časť zobrazuje posledné volania a správy, v pravej nájdete veľké fotografie obľúbených kontaktov a ďalších ľudí.

Tieto zmeny sa týkajú aplikácie pre rozhranie Modern UI. Klasická desktopová aplikácia je takisto k dispozícii, a to s dizajnom a vlastnosťami, aké poznáme z Windows 7.


Zdroj: blogs.skype.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá