Image
23.10.2012 0 Comments

Skype pre Windows 8 so zmenou dizajnu

Súčasne s uvedením nového operačného systému Windows 8 na trh bude k dispozícii aj aktualizovaná aplikácia pre Skype. Služba, ktorú Microsoft odkúpil v októbri 2011, ponúkne kompletnú integráciu do rozhrania Windows 8, s čím súvisí aj zmena dizajnu.

skype_win8_2310.jpg

Skype bol upravený pre potreby použitia s rozhraním Modern UI (rozhranie Metro), ako aj s dotykovými obrazovkami a operačným systémom Windows. Z toho dôvodu sa do aplikácie Skype môžete prihlasovať pomocou účtu Microsoftu (prihlasovacie meno a heslo pre Hotmail, Messenger, SkyDrive, Xbox Live, Windows Phone atď.) a následne možno tento účet prepojiť s vaším pôvodným Skype ID.

skype_win8_1.jpg

skype_win8_2.jpg

Súčasťou integrácie do rozhrania Modern UI je podpora aplikácie People, z ktorej môžete priamo komunikovať. Nechýba možnosť využívať Skype súbežne s ďalšou aplikáciou - pri rozdelení obrazovky. Aplikácia, samozrejme, dokáže pracovať aj na pozadí a posledné správy, resp. volania zobrazuje aj na uzamknutej obrazovke, ako aj na ikone dlaždice v rámci Windows 8 Start menu.

Dizajn aplikácie Skype bol upravený v súlade s novým dizajnom Windows 8. Úvodná obrazovka je rozdelená na dve časti - ľavá časť zobrazuje posledné volania a správy, v pravej nájdete veľké fotografie obľúbených kontaktov a ďalších ľudí.

Tieto zmeny sa týkajú aplikácie pre rozhranie Modern UI. Klasická desktopová aplikácia je takisto k dispozícii, a to s dizajnom a vlastnosťami, aké poznáme z Windows 7.


Zdroj: blogs.skype.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá