Image
23.10.2012 0 Comments

Skype pre Windows 8 so zmenou dizajnu

Súčasne s uvedením nového operačného systému Windows 8 na trh bude k dispozícii aj aktualizovaná aplikácia pre Skype. Služba, ktorú Microsoft odkúpil v októbri 2011, ponúkne kompletnú integráciu do rozhrania Windows 8, s čím súvisí aj zmena dizajnu.

skype_win8_2310.jpg

Skype bol upravený pre potreby použitia s rozhraním Modern UI (rozhranie Metro), ako aj s dotykovými obrazovkami a operačným systémom Windows. Z toho dôvodu sa do aplikácie Skype môžete prihlasovať pomocou účtu Microsoftu (prihlasovacie meno a heslo pre Hotmail, Messenger, SkyDrive, Xbox Live, Windows Phone atď.) a následne možno tento účet prepojiť s vaším pôvodným Skype ID.

skype_win8_1.jpg

skype_win8_2.jpg

Súčasťou integrácie do rozhrania Modern UI je podpora aplikácie People, z ktorej môžete priamo komunikovať. Nechýba možnosť využívať Skype súbežne s ďalšou aplikáciou - pri rozdelení obrazovky. Aplikácia, samozrejme, dokáže pracovať aj na pozadí a posledné správy, resp. volania zobrazuje aj na uzamknutej obrazovke, ako aj na ikone dlaždice v rámci Windows 8 Start menu.

Dizajn aplikácie Skype bol upravený v súlade s novým dizajnom Windows 8. Úvodná obrazovka je rozdelená na dve časti - ľavá časť zobrazuje posledné volania a správy, v pravej nájdete veľké fotografie obľúbených kontaktov a ďalších ľudí.

Tieto zmeny sa týkajú aplikácie pre rozhranie Modern UI. Klasická desktopová aplikácia je takisto k dispozícii, a to s dizajnom a vlastnosťami, aké poznáme z Windows 7.


Zdroj: blogs.skype.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá