Image
23.6.2016 0 Comments

Skylink: Zmeny parametrov satelitného vysielania

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group informuje o ďalšej fáze v procese zmien parametrov satelitného vysielania verejnoprávnych a komerčných televízií.
Väčšina programov z programovej ponuky Skylinku už dnes vysiela vo vysokom rozlíšení (HD), resp. v kompresnom formáte MPEG-4. Rovnako tak aj všetky zostávajúce programy českých a slovenských verejnoprávnych a komerčných televízií prejdú v najbližšom období na vysielanie v tomto formáte, pričom počas dnešného dňa, 21. 6. 2016 budú zrealizované tieto plánované zmeny:

  • Programy Prima COOL, Prima ZOOM, Telka, Smíchov, Minimax a Leo TV ukončia vysielanie na pôvodných pozíciách vo formáte SD/MPEG-2 a budú ďalej k dispozícii len v ich HD verzii, resp. vo formáte MPEG-4 (parametre pre naladenie viď tabuľka nižšie).
  • Namiesto týchto programov začnú na ich pôvodných pozíciách dočasne vysielať programy ČT vo formáte SD/MPEG-2. Zákazníkom Skylinku odporúčame, aby tri z týchto programov – ČT 1, ČT 2 a ČT Sport – naladili už teraz v ich HD verzii (parametre pre naladenie viď tabuľka nižšie) – ich vysielanie na pôvodných pozíciách bude ukončené 7. 7. 2016.
  • Program Nova Sport 2 HD prestane vysielať na pôvodnej pozícii a bude ďalej k dispozícii už len na novej pozícii (parametre pre naladenie viď tabuľka nižšie).
  • Vysielanie programov Prima, Prima LOVE a Wau na pôvodných pozíciách bude ukončené neskôr, zákazníkom Skylinku odporúčame, aby si už dnes naladili ich HD, resp. MPEG-4 verziu (parametre pre naladenie viď tabuľka nižšie).

Programy

Satelit Astra

Frekvencia (MHz)

Polarizácia

FEC

Symb. r. (KS/s)

Norma

Pilot

Prima HD, Prima COOL HD

23,5°E

11 876

H

3/4

29 900

DVB-S2/8PSK

ON

Prima ZOOM HD, Prima LOVE

23,5°E

11 934

V

3/4

27 500

DVB-S2/8PSK

ON

Telka, Smíchov, Nova Sport 2 HD, Minimax, Leo TV

23,5°E

11 973

V

2/3

29 900

DVB-S/QPSK

OFF

ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD

23,5°E

12 363

V

3/4

29 500

DVB-S2/8PSK

ON

 

Dôležité upozornenie:
Pre príjem HD programov, resp. programov vo formáte MPEG-4 je potrebný HD satelitný prijímač – najlepšie s označením Skylink READY
(zoznam viď ). Tieto satelitné prijímače dokážu nie len prijímať všetky televízne programy Skylinku, ale sú navyše vybavené funkciou automatického ladenia a usporiadaním programov (FastScan), takže pri akýchkoľvek zmenách vysielania už nie je potrebné sa o nič starať – všetko potrebné zaistí satelitný prijímač automaticky za vás.

Konkrétne odporúčania pre zákazníkov Skylinku:

  • Ak vlastníte HD satelitný prijímač s označením Skylink READY vybavený funkciou FastScan – nemusíte nič riešiť.
  • Ak vlastníte zastaraný satelitný prijímač, ktorý nie je HD, nebudete môcť sledovať takmer žiadne televízne programy –odporúčame kúpu nového HD satelitného prijímača s označením Skylink READY a vybaveného funkciou FastScan – navštívte niektorú z predajní satelitnej techniky (pozri Predajná a servisná sieť) alebo využite ponuku Skylinku. Zaistíte si tým dlhodobo bezproblémový príjem satelitnej televízie Skylink.
  • AK vlastníte HD satelitný prijímač, ktorý však nie je vybavený funkciou FastScan, musíte si vyššie uvedené programy naladiť manuálne – pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu k obsluhe vášho satelitného prijímača s využitím vyššie uvedených parametrov pre naladenie. Pokiaľ ešte nemáte návod k obsluhe, môžete využiť univerzálny návod pre naladenie alebo využiť služby niektorého z partnerov Skylinku (pozri Predajná a servisná sieť).

Ako spoznáte, či je váš satelitný prijímač HD? (postup)

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá