6.3.2013 0 Comments

Skupina Softec vlani zvýšila tržby o 21 % na 15,4 milióna EUR. Od 1. marca má ďalšieho konateľa.

Popredná slovensko-česká konzultačno-softvérová skupina Softec oznámila predbežné hospodárske výsledky za minulý rok. Svoje tržby zvýšila na 15,43 milióna EUR, čo je nárast o takmer 21 % v porovnaní s rokom 2011. Za úspechom stojí predovšetkým viacero nových projektov, najmä v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a telekomunikácií.

Skupina, ktorú tvoria spoločnosti Softec, Centaur a Softec CZ, si aj vlani udržala postavenie významného dodávateľa informačných systémov pre finančné inštitúcie (najmä banky a poisťovne), telekomunikácie a verejnú správu (rezort sociálnych služieb, zdravotníctva, dopravy a štatistiky). Ku koncu roka 2012 mala 270 zamestnancov.
Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ Softec Group: "Teší ma, že dokážeme aj v čase recesie dosiahnuť zvýšenie objemu zákaziek. Vďaka patrí hlavne našim zákazníkom, ktorí nám dávajú dôveru."

Vlaňajší rok bol pre skupinu úspešný aj z iného hľadiska - Softec na Slovensku získal prestížny titul IT firma roka 2012, okrem iného za komplexné zákaznícke riešenia (napr. na odhaľovanie podvodov, riadenie predajných sietí) a prepracovanú koncepciu rozvoja a vzdelávania vlastných zamestnancov.

Od 1. marca má skupina nového konateľa spoločnosti Softec. Stal sa ním Peter Morávek, doterajší obchodný riaditeľ, ktorý bude zároveň aj zástupcom výkonného riaditeľa. Do jeho kompetencie pribudne zodpovednosť za divíziu poisťovacích systémov. Počet konateľov spoločnosti sa tak rozšíril na päť.

"Mojím cieľom je získať v krajinách strednej a východnej Európy dôveru ďalších renomovaných zákazníkov z oblasti poisťovníctva, ktorému sa v tomto regióne venujeme už viac ako 20 rokov," upresňuje Peter Morávek. Pre doplnenie - Softec Group už dlhodobo v zahraničí pracuje v poisťovníctve napríklad pre skupiny Generali a Vienna Insurance Group, a to okrem Slovenska a Česka aj v ďalších ôsmich európskych štátoch.

Peter Morávek (36) - do Softecu nastúpil v septembri 2011 na pozíciu Business Development Manager. Vlani v marci bol menovaný obchodným riaditeľom a členom výkonného vedenia. Pred svojim nástupom do Softec pôsobil v popredných slovenských ICT spoločnostiach ako je Asseco Central Europe alebo Slovak Telekom. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Hovorí plynule po anglicky a nemecky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá