6.3.2013 0 Comments

Skupina Softec vlani zvýšila tržby o 21 % na 15,4 milióna EUR. Od 1. marca má ďalšieho konateľa.

Popredná slovensko-česká konzultačno-softvérová skupina Softec oznámila predbežné hospodárske výsledky za minulý rok. Svoje tržby zvýšila na 15,43 milióna EUR, čo je nárast o takmer 21 % v porovnaní s rokom 2011. Za úspechom stojí predovšetkým viacero nových projektov, najmä v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a telekomunikácií.

Skupina, ktorú tvoria spoločnosti Softec, Centaur a Softec CZ, si aj vlani udržala postavenie významného dodávateľa informačných systémov pre finančné inštitúcie (najmä banky a poisťovne), telekomunikácie a verejnú správu (rezort sociálnych služieb, zdravotníctva, dopravy a štatistiky). Ku koncu roka 2012 mala 270 zamestnancov.
Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ Softec Group: "Teší ma, že dokážeme aj v čase recesie dosiahnuť zvýšenie objemu zákaziek. Vďaka patrí hlavne našim zákazníkom, ktorí nám dávajú dôveru."

Vlaňajší rok bol pre skupinu úspešný aj z iného hľadiska - Softec na Slovensku získal prestížny titul IT firma roka 2012, okrem iného za komplexné zákaznícke riešenia (napr. na odhaľovanie podvodov, riadenie predajných sietí) a prepracovanú koncepciu rozvoja a vzdelávania vlastných zamestnancov.

Od 1. marca má skupina nového konateľa spoločnosti Softec. Stal sa ním Peter Morávek, doterajší obchodný riaditeľ, ktorý bude zároveň aj zástupcom výkonného riaditeľa. Do jeho kompetencie pribudne zodpovednosť za divíziu poisťovacích systémov. Počet konateľov spoločnosti sa tak rozšíril na päť.

"Mojím cieľom je získať v krajinách strednej a východnej Európy dôveru ďalších renomovaných zákazníkov z oblasti poisťovníctva, ktorému sa v tomto regióne venujeme už viac ako 20 rokov," upresňuje Peter Morávek. Pre doplnenie - Softec Group už dlhodobo v zahraničí pracuje v poisťovníctve napríklad pre skupiny Generali a Vienna Insurance Group, a to okrem Slovenska a Česka aj v ďalších ôsmich európskych štátoch.

Peter Morávek (36) - do Softecu nastúpil v septembri 2011 na pozíciu Business Development Manager. Vlani v marci bol menovaný obchodným riaditeľom a členom výkonného vedenia. Pred svojim nástupom do Softec pôsobil v popredných slovenských ICT spoločnostiach ako je Asseco Central Europe alebo Slovak Telekom. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Hovorí plynule po anglicky a nemecky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá