6.3.2013 0 Comments

Skupina Softec vlani zvýšila tržby o 21 % na 15,4 milióna EUR. Od 1. marca má ďalšieho konateľa.

Popredná slovensko-česká konzultačno-softvérová skupina Softec oznámila predbežné hospodárske výsledky za minulý rok. Svoje tržby zvýšila na 15,43 milióna EUR, čo je nárast o takmer 21 % v porovnaní s rokom 2011. Za úspechom stojí predovšetkým viacero nových projektov, najmä v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a telekomunikácií.

Skupina, ktorú tvoria spoločnosti Softec, Centaur a Softec CZ, si aj vlani udržala postavenie významného dodávateľa informačných systémov pre finančné inštitúcie (najmä banky a poisťovne), telekomunikácie a verejnú správu (rezort sociálnych služieb, zdravotníctva, dopravy a štatistiky). Ku koncu roka 2012 mala 270 zamestnancov.
Aleš Mičovský, výkonný riaditeľ Softec Group: "Teší ma, že dokážeme aj v čase recesie dosiahnuť zvýšenie objemu zákaziek. Vďaka patrí hlavne našim zákazníkom, ktorí nám dávajú dôveru."

Vlaňajší rok bol pre skupinu úspešný aj z iného hľadiska - Softec na Slovensku získal prestížny titul IT firma roka 2012, okrem iného za komplexné zákaznícke riešenia (napr. na odhaľovanie podvodov, riadenie predajných sietí) a prepracovanú koncepciu rozvoja a vzdelávania vlastných zamestnancov.

Od 1. marca má skupina nového konateľa spoločnosti Softec. Stal sa ním Peter Morávek, doterajší obchodný riaditeľ, ktorý bude zároveň aj zástupcom výkonného riaditeľa. Do jeho kompetencie pribudne zodpovednosť za divíziu poisťovacích systémov. Počet konateľov spoločnosti sa tak rozšíril na päť.

"Mojím cieľom je získať v krajinách strednej a východnej Európy dôveru ďalších renomovaných zákazníkov z oblasti poisťovníctva, ktorému sa v tomto regióne venujeme už viac ako 20 rokov," upresňuje Peter Morávek. Pre doplnenie - Softec Group už dlhodobo v zahraničí pracuje v poisťovníctve napríklad pre skupiny Generali a Vienna Insurance Group, a to okrem Slovenska a Česka aj v ďalších ôsmich európskych štátoch.

Peter Morávek (36) - do Softecu nastúpil v septembri 2011 na pozíciu Business Development Manager. Vlani v marci bol menovaný obchodným riaditeľom a členom výkonného vedenia. Pred svojim nástupom do Softec pôsobil v popredných slovenských ICT spoločnostiach ako je Asseco Central Europe alebo Slovak Telekom. Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Hovorí plynule po anglicky a nemecky.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá