8.8.2014 0 Comments

Skupina Slovak Telekom v prvom polroku 2014 s rastom výnosov dcérskych firiem a množstvom noviniek v portfóliu

„Za prvých šesť mesiacov tohto roka sme vzhľadom na situáciu na trhu dosiahli dobré výsledky. Uviedli sme viaceré nové služby, technológie a naštartovali tiež nové aktivity, ktoré majú potenciál generovať v budúcnosti ďalšie výnosy. Mobilné dáta sú na vzostupe, máme výborne rozbehnutý rok v oblasti ICT a počet zákazníkov digitálnej TV v skupine dosiahol už 455 tisíc. Pozitívne správy majú aj naše dcérske spoločnosti: Zoznam rastie v on-line, PosAm má silný polrok a darí sa aj DIGI Slovakia," bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Výnosy Skupiny a spoločností

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvý polrok 2014 celkové konsolidované výnosy vo výške 389,2 milióna eur, medziročne ostávajú približne na rovnakej úrovni.

Výnosy spoločnosti PosAm medziročne stúpli až o 93%: za šesť mesiacov 2014 už dosiahli 22,6 milióna eur, čo je výborný výsledok v ICT oblasti.

Výnosy DIGI Slovakia dosiahli za prvý polrok 2014 úroveň 13,5 milióna eur a v plnej miere napĺňajú očakávania, s akými Slovak Telekom realizoval akvizíciu spoločnosti v minulom roku.

Výnosy Zoznam a Zoznam Mobile sa voči minulému roku zvýšili o štyri percentá na 3,0 milióna eur a majú za sebou úspešný najmä druhý kvartál.

Oblasť pevnej siete

V oblasti pevnej siete došlo od 1. apríla 2014 k významnej novinke. Slovak Telekom výrazne posilnil predaj balíkov služieb pevnej siete cez tzv. Chytrú ponuku. Výhodnejšie kombinácie viacerých služieb v balíku sa odrazili vo viacerých segmentoch: oživil sa aj predaj hlasových programov, počet ich aktivácií stúpol v druhom kvartáli o viac ako 300%.

Chytrá ponuka ovplyvnila aj segment digitálnej televízie. Počet zákazníkov Magio TV stúpa a etabluje sa aj nové portfólio v Chytrej ponuke. Rast nových aktivácií služieb digitálnej TV v druhom štvrťroku stúpol takmer o 100%.

Segment digitálnej televízie navyše ovplyvnil aj úspešný druhý kvartál DIGI Slovakia, ktorá predstavila nové portfólio pod názvom Nová DIGI. Lepšia kvalita obrazu, nový set-top-box i programová ponuka za nezmenenú cenu štartovala k 1. mája 2014 a má za sebou úspešné prvé dva mesiace predaja.

Celá skupina Slovak Telekom mala k 30.6.2014 už 455 tisíc zákazníkov TV služieb.

Medziročne stúpol aj počet širokopásmových prístupov, k 30.6.2014 dosiahol 540 tisíc prístupov na úrovni celej Skupiny Slovak Telekom.

Darí sa aj ICT segmentu, ktorý popri zvyšovaní výnosu otvára aj nové biznis príležitosti. Po otvorení dátových centier a uvedení ponuky cloudu pristúpil Slovak Telekom k ďalšej kapitole v ICT sfére - k 15. máju 2014 odštartoval vlastný obchod s aplikáciami, kde nájdu klienti inovatívne aplikácie pre svoj biznis.

Oblasť mobilnej siete

K 30.6.2014 využívalo mobilné služby Slovak Telekomu spolu 2,237 milióna zákazníkov. Podiel zmluvných zákazníkov naďalej presahuje 64%.

V štruktúre výnosov z mobilných služieb naďalej stúpa podiel nehlasových služieb a za celý prvý polrok 2014 presahuje 36% ARPU (priemerného výnosu na zákazníka).

V mobilnej oblasti je kľúčovou novinkou rozširovanie technológie LTE. Slovak Telekom v apríli a máji pokryl Bratislavu LTE technológiou v pásme 2 600 MHz a priniesol zákazníkom prvú LTE sieť s rýchlosťami do 150/50 Mbps. Neskôr pokryl aj ďalšie veľké mestá ako Trenčín a Košice.

K 30.6.2014 pokrýval Slovak Telekom LTE sieťou 38 miest a ich okolie, resp. už 35 percent populácie. Pokrývanie LTE sieťou bude Slovak Telekom ďalej realizovať aj v ďalších mesiacoch vo všetkých regiónoch a plán je pokryť približne polovicu populácie Slovenska do konca roka.

Podpora 4G siete sa rozširuje aj v rámci koncových zariadení: Slovak Telekom už podporuje viac ako 30 modelov smartfónov a tabletov, naposledy pribudli do ponuky vlajkové lode Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 a HTC One M8.

Popri rozvoji mobilných sietí Slovak Telekom predstavuje aj nové riešenia pre využívanie mobilného telefónu. Koncom januára uviedol svetovú hudobnú službu Deezer, ktorá funguje na princípe neobmedzeného prístupu k viac ako 30 miliónom skladieb.

V druhom kvartáli pribudla do portfólia komerčná prevádzka služby MyWallet -

Mobilná peňaženka, ktorá umožňuje zákazníkom platiť za tovar a služby NFC technológiou na vybraných smartfónoch. Bezdotykové platby sú k dispozícii už na 14 smartfónoch od Telekomu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá