8.8.2014 0 Comments

Skupina Slovak Telekom v prvom polroku 2014 s rastom výnosov dcérskych firiem a množstvom noviniek v portfóliu

„Za prvých šesť mesiacov tohto roka sme vzhľadom na situáciu na trhu dosiahli dobré výsledky. Uviedli sme viaceré nové služby, technológie a naštartovali tiež nové aktivity, ktoré majú potenciál generovať v budúcnosti ďalšie výnosy. Mobilné dáta sú na vzostupe, máme výborne rozbehnutý rok v oblasti ICT a počet zákazníkov digitálnej TV v skupine dosiahol už 455 tisíc. Pozitívne správy majú aj naše dcérske spoločnosti: Zoznam rastie v on-line, PosAm má silný polrok a darí sa aj DIGI Slovakia," bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Výnosy Skupiny a spoločností

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvý polrok 2014 celkové konsolidované výnosy vo výške 389,2 milióna eur, medziročne ostávajú približne na rovnakej úrovni.

Výnosy spoločnosti PosAm medziročne stúpli až o 93%: za šesť mesiacov 2014 už dosiahli 22,6 milióna eur, čo je výborný výsledok v ICT oblasti.

Výnosy DIGI Slovakia dosiahli za prvý polrok 2014 úroveň 13,5 milióna eur a v plnej miere napĺňajú očakávania, s akými Slovak Telekom realizoval akvizíciu spoločnosti v minulom roku.

Výnosy Zoznam a Zoznam Mobile sa voči minulému roku zvýšili o štyri percentá na 3,0 milióna eur a majú za sebou úspešný najmä druhý kvartál.

Oblasť pevnej siete

V oblasti pevnej siete došlo od 1. apríla 2014 k významnej novinke. Slovak Telekom výrazne posilnil predaj balíkov služieb pevnej siete cez tzv. Chytrú ponuku. Výhodnejšie kombinácie viacerých služieb v balíku sa odrazili vo viacerých segmentoch: oživil sa aj predaj hlasových programov, počet ich aktivácií stúpol v druhom kvartáli o viac ako 300%.

Chytrá ponuka ovplyvnila aj segment digitálnej televízie. Počet zákazníkov Magio TV stúpa a etabluje sa aj nové portfólio v Chytrej ponuke. Rast nových aktivácií služieb digitálnej TV v druhom štvrťroku stúpol takmer o 100%.

Segment digitálnej televízie navyše ovplyvnil aj úspešný druhý kvartál DIGI Slovakia, ktorá predstavila nové portfólio pod názvom Nová DIGI. Lepšia kvalita obrazu, nový set-top-box i programová ponuka za nezmenenú cenu štartovala k 1. mája 2014 a má za sebou úspešné prvé dva mesiace predaja.

Celá skupina Slovak Telekom mala k 30.6.2014 už 455 tisíc zákazníkov TV služieb.

Medziročne stúpol aj počet širokopásmových prístupov, k 30.6.2014 dosiahol 540 tisíc prístupov na úrovni celej Skupiny Slovak Telekom.

Darí sa aj ICT segmentu, ktorý popri zvyšovaní výnosu otvára aj nové biznis príležitosti. Po otvorení dátových centier a uvedení ponuky cloudu pristúpil Slovak Telekom k ďalšej kapitole v ICT sfére - k 15. máju 2014 odštartoval vlastný obchod s aplikáciami, kde nájdu klienti inovatívne aplikácie pre svoj biznis.

Oblasť mobilnej siete

K 30.6.2014 využívalo mobilné služby Slovak Telekomu spolu 2,237 milióna zákazníkov. Podiel zmluvných zákazníkov naďalej presahuje 64%.

V štruktúre výnosov z mobilných služieb naďalej stúpa podiel nehlasových služieb a za celý prvý polrok 2014 presahuje 36% ARPU (priemerného výnosu na zákazníka).

V mobilnej oblasti je kľúčovou novinkou rozširovanie technológie LTE. Slovak Telekom v apríli a máji pokryl Bratislavu LTE technológiou v pásme 2 600 MHz a priniesol zákazníkom prvú LTE sieť s rýchlosťami do 150/50 Mbps. Neskôr pokryl aj ďalšie veľké mestá ako Trenčín a Košice.

K 30.6.2014 pokrýval Slovak Telekom LTE sieťou 38 miest a ich okolie, resp. už 35 percent populácie. Pokrývanie LTE sieťou bude Slovak Telekom ďalej realizovať aj v ďalších mesiacoch vo všetkých regiónoch a plán je pokryť približne polovicu populácie Slovenska do konca roka.

Podpora 4G siete sa rozširuje aj v rámci koncových zariadení: Slovak Telekom už podporuje viac ako 30 modelov smartfónov a tabletov, naposledy pribudli do ponuky vlajkové lode Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 a HTC One M8.

Popri rozvoji mobilných sietí Slovak Telekom predstavuje aj nové riešenia pre využívanie mobilného telefónu. Koncom januára uviedol svetovú hudobnú službu Deezer, ktorá funguje na princípe neobmedzeného prístupu k viac ako 30 miliónom skladieb.

V druhom kvartáli pribudla do portfólia komerčná prevádzka služby MyWallet -

Mobilná peňaženka, ktorá umožňuje zákazníkom platiť za tovar a služby NFC technológiou na vybraných smartfónoch. Bezdotykové platby sú k dispozícii už na 14 smartfónoch od Telekomu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá