8.8.2014 0 Comments

Skupina Slovak Telekom v prvom polroku 2014 s rastom výnosov dcérskych firiem a množstvom noviniek v portfóliu

„Za prvých šesť mesiacov tohto roka sme vzhľadom na situáciu na trhu dosiahli dobré výsledky. Uviedli sme viaceré nové služby, technológie a naštartovali tiež nové aktivity, ktoré majú potenciál generovať v budúcnosti ďalšie výnosy. Mobilné dáta sú na vzostupe, máme výborne rozbehnutý rok v oblasti ICT a počet zákazníkov digitálnej TV v skupine dosiahol už 455 tisíc. Pozitívne správy majú aj naše dcérske spoločnosti: Zoznam rastie v on-line, PosAm má silný polrok a darí sa aj DIGI Slovakia," bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Výnosy Skupiny a spoločností

Skupina Slovak Telekom dosiahla za prvý polrok 2014 celkové konsolidované výnosy vo výške 389,2 milióna eur, medziročne ostávajú približne na rovnakej úrovni.

Výnosy spoločnosti PosAm medziročne stúpli až o 93%: za šesť mesiacov 2014 už dosiahli 22,6 milióna eur, čo je výborný výsledok v ICT oblasti.

Výnosy DIGI Slovakia dosiahli za prvý polrok 2014 úroveň 13,5 milióna eur a v plnej miere napĺňajú očakávania, s akými Slovak Telekom realizoval akvizíciu spoločnosti v minulom roku.

Výnosy Zoznam a Zoznam Mobile sa voči minulému roku zvýšili o štyri percentá na 3,0 milióna eur a majú za sebou úspešný najmä druhý kvartál.

Oblasť pevnej siete

V oblasti pevnej siete došlo od 1. apríla 2014 k významnej novinke. Slovak Telekom výrazne posilnil predaj balíkov služieb pevnej siete cez tzv. Chytrú ponuku. Výhodnejšie kombinácie viacerých služieb v balíku sa odrazili vo viacerých segmentoch: oživil sa aj predaj hlasových programov, počet ich aktivácií stúpol v druhom kvartáli o viac ako 300%.

Chytrá ponuka ovplyvnila aj segment digitálnej televízie. Počet zákazníkov Magio TV stúpa a etabluje sa aj nové portfólio v Chytrej ponuke. Rast nových aktivácií služieb digitálnej TV v druhom štvrťroku stúpol takmer o 100%.

Segment digitálnej televízie navyše ovplyvnil aj úspešný druhý kvartál DIGI Slovakia, ktorá predstavila nové portfólio pod názvom Nová DIGI. Lepšia kvalita obrazu, nový set-top-box i programová ponuka za nezmenenú cenu štartovala k 1. mája 2014 a má za sebou úspešné prvé dva mesiace predaja.

Celá skupina Slovak Telekom mala k 30.6.2014 už 455 tisíc zákazníkov TV služieb.

Medziročne stúpol aj počet širokopásmových prístupov, k 30.6.2014 dosiahol 540 tisíc prístupov na úrovni celej Skupiny Slovak Telekom.

Darí sa aj ICT segmentu, ktorý popri zvyšovaní výnosu otvára aj nové biznis príležitosti. Po otvorení dátových centier a uvedení ponuky cloudu pristúpil Slovak Telekom k ďalšej kapitole v ICT sfére - k 15. máju 2014 odštartoval vlastný obchod s aplikáciami, kde nájdu klienti inovatívne aplikácie pre svoj biznis.

Oblasť mobilnej siete

K 30.6.2014 využívalo mobilné služby Slovak Telekomu spolu 2,237 milióna zákazníkov. Podiel zmluvných zákazníkov naďalej presahuje 64%.

V štruktúre výnosov z mobilných služieb naďalej stúpa podiel nehlasových služieb a za celý prvý polrok 2014 presahuje 36% ARPU (priemerného výnosu na zákazníka).

V mobilnej oblasti je kľúčovou novinkou rozširovanie technológie LTE. Slovak Telekom v apríli a máji pokryl Bratislavu LTE technológiou v pásme 2 600 MHz a priniesol zákazníkom prvú LTE sieť s rýchlosťami do 150/50 Mbps. Neskôr pokryl aj ďalšie veľké mestá ako Trenčín a Košice.

K 30.6.2014 pokrýval Slovak Telekom LTE sieťou 38 miest a ich okolie, resp. už 35 percent populácie. Pokrývanie LTE sieťou bude Slovak Telekom ďalej realizovať aj v ďalších mesiacoch vo všetkých regiónoch a plán je pokryť približne polovicu populácie Slovenska do konca roka.

Podpora 4G siete sa rozširuje aj v rámci koncových zariadení: Slovak Telekom už podporuje viac ako 30 modelov smartfónov a tabletov, naposledy pribudli do ponuky vlajkové lode Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5 a HTC One M8.

Popri rozvoji mobilných sietí Slovak Telekom predstavuje aj nové riešenia pre využívanie mobilného telefónu. Koncom januára uviedol svetovú hudobnú službu Deezer, ktorá funguje na princípe neobmedzeného prístupu k viac ako 30 miliónom skladieb.

V druhom kvartáli pribudla do portfólia komerčná prevádzka služby MyWallet -

Mobilná peňaženka, ktorá umožňuje zákazníkom platiť za tovar a služby NFC technológiou na vybraných smartfónoch. Bezdotykové platby sú k dispozícii už na 14 smartfónoch od Telekomu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá