Image
5.10.2015 0 Comments

Skreens vám umožní hrať sa a zároveň surfovať na webe aj pozerať TV na jednej obrazovke

Bostonská spoločnosť Skreens spustila na Kickstarteri kampaň pre dve zariadenia, ktoré umožnia televíznym divákom sledovať na jednej obrazovke obsah až zo štyroch rôznych zdrojov.

Malé škatule NexusTwo a NexusFour prelínajú streaming z televízneho vysielania, hernej konzoly a iného zdroja videa pripojeného cez HDMI do jedného rozhrania. Hlavný rozdiel medzi nimi je v počte portov HDMI (NexusTwo ponúka tri porty HDMI, dva vstupy a jeden výstup, NexusFour štyri vstupy a jeden výstup). Zároveň teda môžete mať na obrazovke futbalový prenos, Netflix, video z YouTube a videohru a budete sa môcť medzi nimi prepínať podľa ľubovôle.


Zariadenie obsahuje procesor MPCore s dvoma 1 GHz jadrami ARM Cortex-A9 a 4 GB RAM. Ďalší kľúčový komponent je videoprocesor, ktorý umožňuje zobraziť obsah z viacerých zdrojov s nulovým oneskorením. Startup tvrdí, že jeho výkonný proprietárny mikročip v Skreens Media Acceleratore dokáže spojiť „takmer neobmedzený počet" HD streamov v reálnom čase do jediného rozhrania.

Pokiaľ ide o zvuk, používatelia si môžu vybrať primárny audiokanál na výstup cez HDMI či optický výstup S/PDIF, ostatné zdroje zvuku sa budú streamovať cez internetové pripojenie Wi-Fi do smartfónu. Audiokanály možno streamovať aj do iPhonu či iPadu, stačí pripojiť slúchadlá a každý môže počúvať to svoje.

skreens.png

Aby ste nemuseli pridať na stôl ďalší diaľkový ovládač, Skreens sa ovláda cez aplikáciu pre iOS alebo Android. Startup chce otvoriť aj platformu pre vývojárov ako súčasť SkreensTV App Store, aby sa do zariadenia mohli pridávať ďalšie funkcie.

Kampaň na Kickstarteri, ktorá potrvá do 1. novembra, vyvolala veľký ohlas, namiesto zamýšľaných 25 000 dolárov je na konte už viac ako 215 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu zariadenie NexusTwo získať za 179 dolárov a NexusFour za 325 dolárov, dodávky by sa mali začať v marci 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá