Image
5.10.2015 0 Comments

Skreens vám umožní hrať sa a zároveň surfovať na webe aj pozerať TV na jednej obrazovke

Bostonská spoločnosť Skreens spustila na Kickstarteri kampaň pre dve zariadenia, ktoré umožnia televíznym divákom sledovať na jednej obrazovke obsah až zo štyroch rôznych zdrojov.

Malé škatule NexusTwo a NexusFour prelínajú streaming z televízneho vysielania, hernej konzoly a iného zdroja videa pripojeného cez HDMI do jedného rozhrania. Hlavný rozdiel medzi nimi je v počte portov HDMI (NexusTwo ponúka tri porty HDMI, dva vstupy a jeden výstup, NexusFour štyri vstupy a jeden výstup). Zároveň teda môžete mať na obrazovke futbalový prenos, Netflix, video z YouTube a videohru a budete sa môcť medzi nimi prepínať podľa ľubovôle.


Zariadenie obsahuje procesor MPCore s dvoma 1 GHz jadrami ARM Cortex-A9 a 4 GB RAM. Ďalší kľúčový komponent je videoprocesor, ktorý umožňuje zobraziť obsah z viacerých zdrojov s nulovým oneskorením. Startup tvrdí, že jeho výkonný proprietárny mikročip v Skreens Media Acceleratore dokáže spojiť „takmer neobmedzený počet" HD streamov v reálnom čase do jediného rozhrania.

Pokiaľ ide o zvuk, používatelia si môžu vybrať primárny audiokanál na výstup cez HDMI či optický výstup S/PDIF, ostatné zdroje zvuku sa budú streamovať cez internetové pripojenie Wi-Fi do smartfónu. Audiokanály možno streamovať aj do iPhonu či iPadu, stačí pripojiť slúchadlá a každý môže počúvať to svoje.

skreens.png

Aby ste nemuseli pridať na stôl ďalší diaľkový ovládač, Skreens sa ovláda cez aplikáciu pre iOS alebo Android. Startup chce otvoriť aj platformu pre vývojárov ako súčasť SkreensTV App Store, aby sa do zariadenia mohli pridávať ďalšie funkcie.

Kampaň na Kickstarteri, ktorá potrvá do 1. novembra, vyvolala veľký ohlas, namiesto zamýšľaných 25 000 dolárov je na konte už viac ako 215 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu zariadenie NexusTwo získať za 179 dolárov a NexusFour za 325 dolárov, dodávky by sa mali začať v marci 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá