Image
5.10.2015 0 Comments

Skreens vám umožní hrať sa a zároveň surfovať na webe aj pozerať TV na jednej obrazovke

Bostonská spoločnosť Skreens spustila na Kickstarteri kampaň pre dve zariadenia, ktoré umožnia televíznym divákom sledovať na jednej obrazovke obsah až zo štyroch rôznych zdrojov.

Malé škatule NexusTwo a NexusFour prelínajú streaming z televízneho vysielania, hernej konzoly a iného zdroja videa pripojeného cez HDMI do jedného rozhrania. Hlavný rozdiel medzi nimi je v počte portov HDMI (NexusTwo ponúka tri porty HDMI, dva vstupy a jeden výstup, NexusFour štyri vstupy a jeden výstup). Zároveň teda môžete mať na obrazovke futbalový prenos, Netflix, video z YouTube a videohru a budete sa môcť medzi nimi prepínať podľa ľubovôle.


Zariadenie obsahuje procesor MPCore s dvoma 1 GHz jadrami ARM Cortex-A9 a 4 GB RAM. Ďalší kľúčový komponent je videoprocesor, ktorý umožňuje zobraziť obsah z viacerých zdrojov s nulovým oneskorením. Startup tvrdí, že jeho výkonný proprietárny mikročip v Skreens Media Acceleratore dokáže spojiť „takmer neobmedzený počet" HD streamov v reálnom čase do jediného rozhrania.

Pokiaľ ide o zvuk, používatelia si môžu vybrať primárny audiokanál na výstup cez HDMI či optický výstup S/PDIF, ostatné zdroje zvuku sa budú streamovať cez internetové pripojenie Wi-Fi do smartfónu. Audiokanály možno streamovať aj do iPhonu či iPadu, stačí pripojiť slúchadlá a každý môže počúvať to svoje.

skreens.png

Aby ste nemuseli pridať na stôl ďalší diaľkový ovládač, Skreens sa ovláda cez aplikáciu pre iOS alebo Android. Startup chce otvoriť aj platformu pre vývojárov ako súčasť SkreensTV App Store, aby sa do zariadenia mohli pridávať ďalšie funkcie.

Kampaň na Kickstarteri, ktorá potrvá do 1. novembra, vyvolala veľký ohlas, namiesto zamýšľaných 25 000 dolárov je na konte už viac ako 215 000 dolárov. Prví prispievatelia môžu zariadenie NexusTwo získať za 179 dolárov a NexusFour za 325 dolárov, dodávky by sa mali začať v marci 2016.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá