Image
3.3.2015 0 Comments

Školstvo: UPJŠ obstará infraštruktúru vedeckého parku za 5,8 mil. eur

euro.jpg Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach vyhlásila verejné obstarávanie na komplexnú technickú, informačnú a výskumnú infraštruktúru Medicínskeho univerzitného vedeckého parku. Komplexná infraštruktúra má prepojiť špičkové výskumné tímy pôsobiace v Univerzite Pavla Jozefa Šafárika s Univerzitou veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a zároveň pripraviť pôdu na interakciu vedeckej sféry s podnikateľským sektorom v oblasti medicínskeho výskumu a vývoja.

Výsledkom obstarávania má byť rámcová dohoda s jediným uchádzačom na šesť mesiacov. Predpokladaná celková hodnota nákupov na celé obdobie trvania rámcovej dohody je 5 886 175 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, ktoré dnes zverejnil Vestník verejného obstarávania.

Cieľom projektu je prenos získaných poznatkov a technológií do aplikácií v humánnej a veterinárnej medicíne. Vytvorením komplexnej infraštruktúry dosiahnu koncentráciu vedeckého potenciálu v oblasti medicíny, biológie, biochémie, biofyziky, informatiky a bio-inžinierstva, ktorá umožní integráciu biomedicínskeho výskumu v rámci celého regiónu. Aplikácie výsledkov výskumu sa prejavia v oblasti prevencie, diagnostiky a liečby závažných ochorení ako aj v oblasti verejného zdravotníctva, vo vzdelávaní a v rozvoji biotechnológií.

Zákazka sa skladá zo štyroch systémov. Pre organizačné a riadiace zabezpečenie vedeckého parku požaduje obstarávateľ riešenie, ktoré bude zabezpečovať podporu pre kvalitný vedecký manažment, vrátane zorganizovaného procesu prenosu nových poznatkov a technológií do praxe.

Ďalším je systém pre zabezpečenie podpory manažmentu a ochrany duševného vlastníctva, systém pre podporu vedeckého výskumu pre UPJŠ má zahŕňať aj archiváciu a distribúciu dát, vrátane zabezpečenia potrebného hardvéru. Systém pre podporu vedeckého výskumu pre Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie má zahŕňať potrebné hardvér a softvér vybavenie.

Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky alebo žiadosti o účasť na obstarávaní do 13. apríla do 9:00.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 3

Nová batéria môže poháňať smartfón až 400 rokov

05.12.2016 00:13

Vedci z Kalifornskej univerzity v Irvine vyvinuli dobíjaciu batériu, ktorá môže slúžiť až 400 rokov. Ich vynález je pritom takmer úplne dielo náhody. V skutočnosti chceli navrhnúť lepšie nanovodiče na ...

Výskum

Palivo vodíkových bômb môže priniesť rýchlejšiu cestu k samoudržateľnej fúzii a lacnejšiu energiu budúcnosti

02.12.2016 00:25

Vždy, keď vedci z Národného laboratória Sandia v Albuquerque spustia svoj fúzny reaktor, časť jeho zariadenia zhorí. Ich „prístroj Z“ obsahuje kondenzátory nabité väčším množstvom elektrickej energie, ...

Výskum

Počítačový systém porovnávajúci genetickú zhodu by mohol pomôcť pri priraďovaní darcov obličiek

01.12.2016 00:14

Nový vyhodnocovací systém, porovnávajúci genetickú zhodu medzi darcami obličiek a ich prijímateľmi, by mohol pomôcť zlepšiť vyhliadky úspešnej transplantácie. Laurent Mesnard z Weill Cornell Medical C ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá