Image
7.11.2012 0 Comments

Školstvo: Na projekty vedy a výskumu pôjdu milióny eur

100_euro.jpg Na projekty výskumu a vývoja pôjde 33 miliónov eur. Agentúra na podporu výskumu a vývoja vyhlásila verejnú výzvu na podávanie žiadostí na riešenie projektov výskumu a vývoja v jednotlivých skupinách odborov vedy a techniky.

Žiadosti môžu predkladať slovenské právnické osoby, ako aj fyzické osoby - podnikatelia bez obmedzenia príslušnosti k sektoru výskumu a vývoja. O peniaze sa tak môže uchádzať aj Slovenská akadémia vied, vysoké školy a každý ďalší subjekt, ktorý disponuje osvedčením o spôsobilosti realizovať výskum a vývoj. Na jeden projekt pôjde maximálne 250-tisíc eur.

Výzva nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa vecného zamerania projektov výskumu a vývoja. Ich zameranie, ciele a vecnú náplň výskumu a vývoja určuje žiadateľ. Cieľom výzvy je zvýšiť kvalitu výskumu a vývoja prostredníctvom súťaže výskumných tímov v konkurenčnom prostredí. Žiadosti je potrebné predložiť do agentúry v elektronickej a listinnej podobe do 21. januára 2013. Začiatok riešenia projektov podporených v rámci tejto výzvy je 1. október 2013 a maximálna dĺžka riešenia projektu je 48 mesiacov. Podrobné informácie o podmienkach výzvy sú zverejnené na webovej stránke agentúry na adrese www.apvv.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá