Image
7.11.2012 0 Comments

Školstvo: Na projekty vedy a výskumu pôjdu milióny eur

100_euro.jpg Na projekty výskumu a vývoja pôjde 33 miliónov eur. Agentúra na podporu výskumu a vývoja vyhlásila verejnú výzvu na podávanie žiadostí na riešenie projektov výskumu a vývoja v jednotlivých skupinách odborov vedy a techniky.

Žiadosti môžu predkladať slovenské právnické osoby, ako aj fyzické osoby - podnikatelia bez obmedzenia príslušnosti k sektoru výskumu a vývoja. O peniaze sa tak môže uchádzať aj Slovenská akadémia vied, vysoké školy a každý ďalší subjekt, ktorý disponuje osvedčením o spôsobilosti realizovať výskum a vývoj. Na jeden projekt pôjde maximálne 250-tisíc eur.

Výzva nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa vecného zamerania projektov výskumu a vývoja. Ich zameranie, ciele a vecnú náplň výskumu a vývoja určuje žiadateľ. Cieľom výzvy je zvýšiť kvalitu výskumu a vývoja prostredníctvom súťaže výskumných tímov v konkurenčnom prostredí. Žiadosti je potrebné predložiť do agentúry v elektronickej a listinnej podobe do 21. januára 2013. Začiatok riešenia projektov podporených v rámci tejto výzvy je 1. október 2013 a maximálna dĺžka riešenia projektu je 48 mesiacov. Podrobné informácie o podmienkach výzvy sú zverejnené na webovej stránke agentúry na adrese www.apvv.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá