Image
6.3.2013 0 Comments

Školstvo: Na projekty firiem do výskumu a vývoja pôjde 1,5 mil. eur

euro-100.jpg Ministerstvo školstva vypísalo výzvu na predkladanie návrhov projektov v rámci finančnej schémy EUREKA SK, ktorá podporuje zvyšovanie investícií firiem do výskumu, vývoja a konkurencieschopnosti. Na riešenie projektov v tejto výzve pôjde 1,5 milióna eur.

Cieľom schémy je poskytnúť účelovú podporu úspešným slovenským riešiteľom programu EUREKA zo štátneho rozpočtu. Má sa tak dosiahnuť zvyšovanie objemu investícií slovenských firiem do výskumu a vývoja, podpora medzinárodnej spolupráce v aplikovanom výskume a rastu konkurencieschopnosti slovenských firiem ako aj vytváranie nových inovovaných produktov a služieb.

"Celkový objem finančných prostriedkov určených na riešenie projektov v rámci tejto výzvy predstavuje 1,5 mil eur na celé obdobie riešenia projektov. Podporené budú projektové žiadosti z oblastí energetiky, ochrany životného prostredia a kvality potravín a informačných a komunikačných technológií," konkretizoval minister školstva Dušan Čaplovič.

O účelovú podporu projektu v rámci programu EUREKA SK môže požiadať právnická alebo fyzická osoba so sídlom v SR, ktorá sa zaoberá výskumom a vývojom, pričom oprávnení žiadatelia sú v zmysle príslušného zákona držiteľmi certifikátu o spôsobilosti na vykonávanie výskumu a vývoja. Účelovú podporu môžu dostať len tí žiadatelia, ktorých projekty získali štatút EUREKA po schválení Skupinou na vysokej úrovni EUREKA. Maximálna dĺžka riešenia projektu je 36 mesiacov.

Žiadosti je potrebné predložiť elektronicky prostredníctvom on-line informačného systému do 4. apríla 2013. Ďalšie informácie o podmienkach výzvy sú na internetovej stránke www.vedatechnika.sk, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá