Image
17.3.2014 0 Comments

Školstvo: Interaktívne tabule, notebooky či tablety dostane 3 400 škôl

digitalna_tabula.jpg Do viac ako 3 400 slovenských škôl mieria interaktívne tabule, projektory a obslužný notebook, tablety, farebné tlačiarne či wifi routery. Tieto školy sa zapojili do projektu rezortu školstva, v ktorom sa mohli uchádzať o takéto digitálne tabule.

Prihlášky škôl vyhodnotili a rozhodli, že digitálna nádielka poputuje do 1 493 škôlok, 1 444 základných a 517 stredných škôl. „Pri vyhodnocovaní žiadostí bolo prihliadané na technické údaje súvisiace so zabezpečením internetového pripojenia, ale aj na veľkosť školy, počty žiakov v triedach a na kvalitu predložených návrhov konkrétnych aktivít," uvádza hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák. Do projektu sa zapojilo celkovo 60 percent zo všetkých oslovených škôl. Najväčší záujem prejavili školy v Prešovskom samosprávnom kraji (20,4 %), nasledoval Košický (15,9 %) a Nitriansky kraj (15,6 %).

Projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva je v tejto fáze schopný plne pokryť záujem materských škôl, ktoré mohli získať tlačiarne. Záujem základných či stredných škôl o tablety ale prevýšil momentálne možnosti projektu, informuje ďalej hovorca rezortu školstva.

Školy prihlásené do projektu si môžu na stránke www.digiskola.sk overiť, či splnili požiadavky. Úspešným školám čoskoro doručia potvrdzujúci e-mail s podrobnými informáciami o spôsobe dodania digitálnej techniky. Do škôl by ju mali začať posielať koncom marca.

Projekt digitalizácie škôl za viac ako 47 miliónov eur realizuje ministerstvo školstva v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom. Financovaný je z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá