Image
17.3.2014 0 Comments

Školstvo: Interaktívne tabule, notebooky či tablety dostane 3 400 škôl

digitalna_tabula.jpg Do viac ako 3 400 slovenských škôl mieria interaktívne tabule, projektory a obslužný notebook, tablety, farebné tlačiarne či wifi routery. Tieto školy sa zapojili do projektu rezortu školstva, v ktorom sa mohli uchádzať o takéto digitálne tabule.

Prihlášky škôl vyhodnotili a rozhodli, že digitálna nádielka poputuje do 1 493 škôlok, 1 444 základných a 517 stredných škôl. „Pri vyhodnocovaní žiadostí bolo prihliadané na technické údaje súvisiace so zabezpečením internetového pripojenia, ale aj na veľkosť školy, počty žiakov v triedach a na kvalitu predložených návrhov konkrétnych aktivít," uvádza hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák. Do projektu sa zapojilo celkovo 60 percent zo všetkých oslovených škôl. Najväčší záujem prejavili školy v Prešovskom samosprávnom kraji (20,4 %), nasledoval Košický (15,9 %) a Nitriansky kraj (15,6 %).

Projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva je v tejto fáze schopný plne pokryť záujem materských škôl, ktoré mohli získať tlačiarne. Záujem základných či stredných škôl o tablety ale prevýšil momentálne možnosti projektu, informuje ďalej hovorca rezortu školstva.

Školy prihlásené do projektu si môžu na stránke www.digiskola.sk overiť, či splnili požiadavky. Úspešným školám čoskoro doručia potvrdzujúci e-mail s podrobnými informáciami o spôsobe dodania digitálnej techniky. Do škôl by ju mali začať posielať koncom marca.

Projekt digitalizácie škôl za viac ako 47 miliónov eur realizuje ministerstvo školstva v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom. Financovaný je z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá