Image
28.1.2014 0 Comments

Skladací dron do vrecka unesie aj kameru GoPro a vo vzduchu vydrží až 20 minút

pocket_drone.jpg Popularita bezpilotných lietadiel v poslednom čase nepochybne rastie. Okrem armádnych modelov sú čoraz častejšie aj spotrebiteľské verzie dronov. Tie sa možno v budúcnosti použijú na donášku objednaného tovaru či iné služby. No zaujímavé je aj ich využitie na zhotovovanie leteckých fotografií a videí.

Medzi takéto zariadenia patrí aj skladacia „multikoptéra“ Pocket Drone, ktorú jej tvorcovia zo spoločnosti AirDroids predstavili na portáli Kickstarter. Je vybavená kamerou na zhotovovanie leteckých snímok a videí a dobíjateľnou batériou umožňujúcou 20-minútový let. Navyše zariadenie možno zložiť do veľkosti malého tabletu, aby sa dalo jednoducho prenášať. Jeho hmotnosť je len 500 g, no pomocou vonkajšieho puzdra (ktoré nie je súčasťou dodávky) môže prepravovať aj outdoorovú kameru GoPro.

pocket_drone_folds_up.jpg

Tvorcovia tvrdia, že ich dron je navrhnutý so zameraním na jednoduché použitie. Dá sa vraj rozbaliť a spustiť v priebehu 20 sekúnd. Riadiť ho možno pribaleným diaľkovým ovládačom RC, ale aj ľubovoľným androidovým smartfónom či tabletom s portom USB. Trasa letu sa dá vopred určiť nastavením režimu autopilot. Navyše jeho softvér je open source, takže vývojári môžu pridávať vlastné funkcie.

gps_autopilot.jpg

Kampaň na Kickstarteri prezentuje Pocket Drone ako relatívne lacný prístroj pre fotografov a kameramanov, je totiž lacnejší ako bežný fotoaparát DSLR. Prispievatelia si môžu kúpiť Pocket Drone za 445 dolárov bez diaľkového ovládača alebo kompletný balík za 495 dolárov. Dodávky sa majú začať v júni 2014.

Kampaň potrvá do 9. marca, no cieľová suma 35 000 dolárov bola už teraz niekoľkonásobne prekročená. Doposiaľ sa nazbieralo už takmer 450 000 dolárov.

Zdroj: mashable.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá