Image
28.1.2014 0 Comments

Skladací dron do vrecka unesie aj kameru GoPro a vo vzduchu vydrží až 20 minút

pocket_drone.jpg Popularita bezpilotných lietadiel v poslednom čase nepochybne rastie. Okrem armádnych modelov sú čoraz častejšie aj spotrebiteľské verzie dronov. Tie sa možno v budúcnosti použijú na donášku objednaného tovaru či iné služby. No zaujímavé je aj ich využitie na zhotovovanie leteckých fotografií a videí.

Medzi takéto zariadenia patrí aj skladacia „multikoptéra“ Pocket Drone, ktorú jej tvorcovia zo spoločnosti AirDroids predstavili na portáli Kickstarter. Je vybavená kamerou na zhotovovanie leteckých snímok a videí a dobíjateľnou batériou umožňujúcou 20-minútový let. Navyše zariadenie možno zložiť do veľkosti malého tabletu, aby sa dalo jednoducho prenášať. Jeho hmotnosť je len 500 g, no pomocou vonkajšieho puzdra (ktoré nie je súčasťou dodávky) môže prepravovať aj outdoorovú kameru GoPro.

pocket_drone_folds_up.jpg

Tvorcovia tvrdia, že ich dron je navrhnutý so zameraním na jednoduché použitie. Dá sa vraj rozbaliť a spustiť v priebehu 20 sekúnd. Riadiť ho možno pribaleným diaľkovým ovládačom RC, ale aj ľubovoľným androidovým smartfónom či tabletom s portom USB. Trasa letu sa dá vopred určiť nastavením režimu autopilot. Navyše jeho softvér je open source, takže vývojári môžu pridávať vlastné funkcie.

gps_autopilot.jpg

Kampaň na Kickstarteri prezentuje Pocket Drone ako relatívne lacný prístroj pre fotografov a kameramanov, je totiž lacnejší ako bežný fotoaparát DSLR. Prispievatelia si môžu kúpiť Pocket Drone za 445 dolárov bez diaľkového ovládača alebo kompletný balík za 495 dolárov. Dodávky sa majú začať v júni 2014.

Kampaň potrvá do 9. marca, no cieľová suma 35 000 dolárov bola už teraz niekoľkonásobne prekročená. Doposiaľ sa nazbieralo už takmer 450 000 dolárov.

Zdroj: mashable.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá