Image
28.1.2014 0 Comments

Skladací dron do vrecka unesie aj kameru GoPro a vo vzduchu vydrží až 20 minút

pocket_drone.jpg Popularita bezpilotných lietadiel v poslednom čase nepochybne rastie. Okrem armádnych modelov sú čoraz častejšie aj spotrebiteľské verzie dronov. Tie sa možno v budúcnosti použijú na donášku objednaného tovaru či iné služby. No zaujímavé je aj ich využitie na zhotovovanie leteckých fotografií a videí.

Medzi takéto zariadenia patrí aj skladacia „multikoptéra“ Pocket Drone, ktorú jej tvorcovia zo spoločnosti AirDroids predstavili na portáli Kickstarter. Je vybavená kamerou na zhotovovanie leteckých snímok a videí a dobíjateľnou batériou umožňujúcou 20-minútový let. Navyše zariadenie možno zložiť do veľkosti malého tabletu, aby sa dalo jednoducho prenášať. Jeho hmotnosť je len 500 g, no pomocou vonkajšieho puzdra (ktoré nie je súčasťou dodávky) môže prepravovať aj outdoorovú kameru GoPro.

pocket_drone_folds_up.jpg

Tvorcovia tvrdia, že ich dron je navrhnutý so zameraním na jednoduché použitie. Dá sa vraj rozbaliť a spustiť v priebehu 20 sekúnd. Riadiť ho možno pribaleným diaľkovým ovládačom RC, ale aj ľubovoľným androidovým smartfónom či tabletom s portom USB. Trasa letu sa dá vopred určiť nastavením režimu autopilot. Navyše jeho softvér je open source, takže vývojári môžu pridávať vlastné funkcie.

gps_autopilot.jpg

Kampaň na Kickstarteri prezentuje Pocket Drone ako relatívne lacný prístroj pre fotografov a kameramanov, je totiž lacnejší ako bežný fotoaparát DSLR. Prispievatelia si môžu kúpiť Pocket Drone za 445 dolárov bez diaľkového ovládača alebo kompletný balík za 495 dolárov. Dodávky sa majú začať v júni 2014.

Kampaň potrvá do 9. marca, no cieľová suma 35 000 dolárov bola už teraz niekoľkonásobne prekročená. Doposiaľ sa nazbieralo už takmer 450 000 dolárov.

Zdroj: mashable.com
kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá