Image
31.10.2012 0 Comments

Siri má konkurenciu, priamo od Googlu

Google aktualizoval svoju aplikáciu Google Search pre operačný systém iOS. Jednou z hlavných noviniek aktuálnej verzie je hlasové vyhľadávanie, vďaka čomu je aplikácia čiastočným konkurentom funkcie Siri.

google_hlasove_3010.jpg

Samozrejme, vyhľadávanie v rámci Google Search nemá taký dopad na ovládanie systému, ako to je v prípade Siri. V priamom porovnaní s virtuálnym asistentom však Google Search nezaostáva - hlasové vyhľadávanie podporuje aj slovenčinu. V tomto prípade nečakajte pokročilejšie funkcie alebo komunikáciu s aplikáciou, Google Search rozpozná hovorené slovo a to použije ako kľúčovú frázu vo vyhľadávači.

Iná situácia nastane, pokiaľ si ako predvolený jazyk zvolíte angličtinu. Vtedy sa hlasové vyhľadávanie viac približuje Siri - Google aplikácia s vami komunikuje, odpovedá na niektoré otázky. Podporované témy sú napr. šport, počasie alebo navigovanie do určitého miesta. V prípade ostatných fráz sa hovorené slovo prepíše do kľúčovej frázy v rámci vyhľadávača.

Čo nás však v rámci testovania zaujalo, Google Search v prípade hlasového ovládania reaguje rýchlejšie ako Siri a kvalitnejšia je aj prezentácia hovorených odpovedí - to bolo zrejmé napríklad v prípade športových udalostí.

Hlasové vyhľadávanie, ktoré je k dispozícii vo forme iOS aplikácie, si samozrejme môžu vyskúšať aj majitelia Androidu v prípade aktuálnej verzie Jelly Bean. Google postupne plánuje podobnú funkcionalitu integrovať aj do ostatných funkcií operačného systému.


Zdroj: itunes.apple.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá