4.9.2012 0 Comments

Silná česká značka AutoCont bude mať na Slovensku sestru

AutoCont Holding a.s. ukončil na Slovensku akvizíciu spoločnosti versity, a.s. zmenou značky. Spoločnosť AutoCont SK preberá logo holdingu a korporátnu komunikáciu v červených farbách. Značka versity odchádza do histórie. Všetky identifikačné údaje zostávajú pôvodné a zmluvné vzťahy budú doplnené iba vo formálnych údajoch. „Otvorene sa takto hlásime, že sme súčasťou silného a vplyvného IKT holdingu s viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami," uvádza Milan Futák, riaditeľ AutoCont SK.

AutoCont CZ je v súčasnosti najväčší a najvýznamnejší český súkromný dodávateľ infokomunikačných technológií. Spolu s firmou CAD Studio, najväčším dodávateľom CAD riešení Autodesk v Českej republike, tvoria AutoCont Holding.

AutoCont Holding sa stal 100-percentným majiteľom spoločnosti versity, a.s v marci 2012. „Spoločná značka zjednodušuje komunikáciu a posilňuje pozíciu nadnárodnej spoločnosti s kvalitnými lokálnymi riešeniami. Prioritou však zostávajú naši zákazníci a zvyšovanie kvality služieb," dopĺňa Milan Futák.

Značka versity vznikla v roku 2009 a je za ňou viac ako dvadsať rokov skúsenosti na slovenskom trhu v dodávkach hardvéru, systémovej integrácie a služieb. Významní klienti a kontrakty sú hlavne v oblasti priemyslu, štátnej správy a finančného sektora.

„Premenovanie spoločnosti je obvykle v podobných prípadoch posledným krokom, ktorý potvrdzuje, že sa zámer, s ktorým obe strany vstupovali do jednania o akvizícii, naplnil. Od prvého kontaktu so spoločnosťou versity uplynuli zhruba dva roky. Od tej doby sme prešli veľký kus cesty. Podarilo sa implementovať nové obchodné a implementačné štandardy, podstatne sa rozšírila ponuka spoločnosti a prejavila sa veľká časť synergie, v ktorú sme dúfali. Som veľmi rád, že sme spoločné úsilie mohli zavŕšiť týmto symbolickým spôsobom. Sme však stále iba na začiatku cesty, na ktorej by sme chceli našim zákazníkom na Slovensku ponúknuť tie najlepšie IT riešenia a ešte viac posilniť našu pozíciu na slovenskom trhu," oznámil Martin Grigar, predseda predstavenstva AutoCont Holding.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá