4.9.2012 0 Comments

Silná česká značka AutoCont bude mať na Slovensku sestru

AutoCont Holding a.s. ukončil na Slovensku akvizíciu spoločnosti versity, a.s. zmenou značky. Spoločnosť AutoCont SK preberá logo holdingu a korporátnu komunikáciu v červených farbách. Značka versity odchádza do histórie. Všetky identifikačné údaje zostávajú pôvodné a zmluvné vzťahy budú doplnené iba vo formálnych údajoch. „Otvorene sa takto hlásime, že sme súčasťou silného a vplyvného IKT holdingu s viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami," uvádza Milan Futák, riaditeľ AutoCont SK.

AutoCont CZ je v súčasnosti najväčší a najvýznamnejší český súkromný dodávateľ infokomunikačných technológií. Spolu s firmou CAD Studio, najväčším dodávateľom CAD riešení Autodesk v Českej republike, tvoria AutoCont Holding.

AutoCont Holding sa stal 100-percentným majiteľom spoločnosti versity, a.s v marci 2012. „Spoločná značka zjednodušuje komunikáciu a posilňuje pozíciu nadnárodnej spoločnosti s kvalitnými lokálnymi riešeniami. Prioritou však zostávajú naši zákazníci a zvyšovanie kvality služieb," dopĺňa Milan Futák.

Značka versity vznikla v roku 2009 a je za ňou viac ako dvadsať rokov skúsenosti na slovenskom trhu v dodávkach hardvéru, systémovej integrácie a služieb. Významní klienti a kontrakty sú hlavne v oblasti priemyslu, štátnej správy a finančného sektora.

„Premenovanie spoločnosti je obvykle v podobných prípadoch posledným krokom, ktorý potvrdzuje, že sa zámer, s ktorým obe strany vstupovali do jednania o akvizícii, naplnil. Od prvého kontaktu so spoločnosťou versity uplynuli zhruba dva roky. Od tej doby sme prešli veľký kus cesty. Podarilo sa implementovať nové obchodné a implementačné štandardy, podstatne sa rozšírila ponuka spoločnosti a prejavila sa veľká časť synergie, v ktorú sme dúfali. Som veľmi rád, že sme spoločné úsilie mohli zavŕšiť týmto symbolickým spôsobom. Sme však stále iba na začiatku cesty, na ktorej by sme chceli našim zákazníkom na Slovensku ponúknuť tie najlepšie IT riešenia a ešte viac posilniť našu pozíciu na slovenskom trhu," oznámil Martin Grigar, predseda predstavenstva AutoCont Holding.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá