3.11.2015 0 Comments

Siemens Healthcare vytvorí na Slovensku desiatky nových pracovných miest

Spoločnosť Siemens Healthcare vytvára vo svojich softvérových vývojových centrách v Bratislave a v Košiciach desiatky nových pracovných miest. Firma v súčasnosti zamestnáva na Slovensku zhruba 200 špičkových odborníkov pre návrh, vývoj a testovanie medicínskeho softvéru. Kapacity rozširuje v súvislosti s novými projektmi, ktoré sa pre kompetenčné centrá podarilo získať.

Siemens Healthcare vyvíja na Slovensku celosvetovo využívaný softvér syngo.via pre zobrazovaciu diagnostiku, čiže pre čítanie obrázkov z medicínskych prístrojov ako sú počítačový tomograf alebo magnetická rezonancia. Rozširovanie kapacít súvisí s posilnením vývoja v oblasti ultrazvuku a s vývojom nového softvéru pre magnetickú rezonanciu.

Pred necelými pätnástimi rokmi sme začínali s pomerne jednoduchými úlohami, napríklad s vývojom modulu pre zadávanie a úpravu dát pacientov. Dnes máme na starosti kompletný vývojový cyklus produktov, alebo ich častí - od zadefinovania čo budeme robiť, cez vývoj, až po otestovanie a uvedenie do života," hovorí šéf vývojových centier Siemens Healthcare na Slovensku Luboš Iro.

Nárast autonómnosti a kompetencií slovenských vývojových centier Siemens Healthcare sa odzrkadľuje aj na profile pracovných miest, ktoré firma otvára. Neobsadzuje iba pozície technických špecialistov ako sú softvéroví inžinieri, architekti a vývojári pre rozličné technológie.

Hľadáme aj ľudí, ktorí dokážu definovať produkt v oblasti medicíny, čiže baviť sa s lekármi ich rečou o tom čo potrebujú zlepšiť a zároveň vedia pretaviť tieto očakávania do reči vývojového tímu," podotýka Ľ. Iro. Dôležitým kritériom pritom podľa neho nie sú len kvalifikačné predpoklady, ale aj záujem nájsť v práci vyššie poslanie. „Našich ľudí práca baví nielen preto, lebo vyvíjajú špičkové technológie, ale aj preto, že v nej vidia vyšší zmysel, keďže náš softvér každodenne pomáha ľuďom po celom svete," dodáva.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá