Image
13.6.2014 0 Comments

SiMEye, ázijský konkurent Google Glass, sa bude predávať za tretinovú cenu

simeye.jpg Spoločnosť ChipSip, málo známy ázijský výrobca pamäťových čipov a sieťových zariadení, na výstave Computex predstavila svoje inteligentné okuliare, ktorých cieľom je konkurovať na trhu Google Glass.

V prospech okuliarov SiMEye hovorí najmä ich cena, ktorá je oproti vývojárskej verzii Google Glass len tretinová (500 USD). ChipSip zdôrazňuje aj schopnosť SiMEye sťahovať androidové aplikácie priamo z Google Play prostredníctvom svojho používateľského rozhrania. Netreba teda tak ako v prípade okuliarov Googlu aplikáciu sťahovať do iného zariadenia s OS Android a potom previesť na okuliare. SiMEye môže zachytávať video v rozlíšení 1080p, čo je v porovnaní s rivalom štvornásobné rozlíšenie.

chipsip_simeye.jpg

Okuliare firmy ChipSip však majú aj niekoľko nedostatkov. Vyzerajú trochu neohrabane, chýba im hlasové ovládanie, nedotiahnuté je aj vedenie zvuku, používateľ musí mať v ušiach slúchadlá. Nadrozmerný klip na nos robí produkt ešte nevzhľadnejším. Má však svoje opodstatnenie. V súčasnej podobe hmotnosť vizuálnej zobrazovacej jednotky a touchpad na bočnom ramienku spôsobujú, že okuliare majú tendenciu nesedieť pevne a nakláňať sa na jednu stranu.

simeye2.jpg

Podľa šéfa firemného marketingu Fenna Chena v súčasnosti produkt testujú americkí, európski a japonskí testeri a do výroby by sa mal dostať koncom tohto roka. Je teda ešte dosť času na doladenie chýb.

Napokon aj Google stále zlepšuje svoje okuliare, nedávno k nim začal ponúkať alternatívne rámy a sklá a poskytuje aj slúchadlá pre používateľov, ktorým sa nepozdával spôsob prenášania zvuku priamo na lebečnú kosť.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá