Image
13.6.2014 0 Comments

SiMEye, ázijský konkurent Google Glass, sa bude predávať za tretinovú cenu

simeye.jpg Spoločnosť ChipSip, málo známy ázijský výrobca pamäťových čipov a sieťových zariadení, na výstave Computex predstavila svoje inteligentné okuliare, ktorých cieľom je konkurovať na trhu Google Glass.

V prospech okuliarov SiMEye hovorí najmä ich cena, ktorá je oproti vývojárskej verzii Google Glass len tretinová (500 USD). ChipSip zdôrazňuje aj schopnosť SiMEye sťahovať androidové aplikácie priamo z Google Play prostredníctvom svojho používateľského rozhrania. Netreba teda tak ako v prípade okuliarov Googlu aplikáciu sťahovať do iného zariadenia s OS Android a potom previesť na okuliare. SiMEye môže zachytávať video v rozlíšení 1080p, čo je v porovnaní s rivalom štvornásobné rozlíšenie.

chipsip_simeye.jpg

Okuliare firmy ChipSip však majú aj niekoľko nedostatkov. Vyzerajú trochu neohrabane, chýba im hlasové ovládanie, nedotiahnuté je aj vedenie zvuku, používateľ musí mať v ušiach slúchadlá. Nadrozmerný klip na nos robí produkt ešte nevzhľadnejším. Má však svoje opodstatnenie. V súčasnej podobe hmotnosť vizuálnej zobrazovacej jednotky a touchpad na bočnom ramienku spôsobujú, že okuliare majú tendenciu nesedieť pevne a nakláňať sa na jednu stranu.

simeye2.jpg

Podľa šéfa firemného marketingu Fenna Chena v súčasnosti produkt testujú americkí, európski a japonskí testeri a do výroby by sa mal dostať koncom tohto roka. Je teda ešte dosť času na doladenie chýb.

Napokon aj Google stále zlepšuje svoje okuliare, nedávno k nim začal ponúkať alternatívne rámy a sklá a poskytuje aj slúchadlá pre používateľov, ktorým sa nepozdával spôsob prenášania zvuku priamo na lebečnú kosť.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá