Image
13.6.2014 0 Comments

SiMEye, ázijský konkurent Google Glass, sa bude predávať za tretinovú cenu

simeye.jpg Spoločnosť ChipSip, málo známy ázijský výrobca pamäťových čipov a sieťových zariadení, na výstave Computex predstavila svoje inteligentné okuliare, ktorých cieľom je konkurovať na trhu Google Glass.

V prospech okuliarov SiMEye hovorí najmä ich cena, ktorá je oproti vývojárskej verzii Google Glass len tretinová (500 USD). ChipSip zdôrazňuje aj schopnosť SiMEye sťahovať androidové aplikácie priamo z Google Play prostredníctvom svojho používateľského rozhrania. Netreba teda tak ako v prípade okuliarov Googlu aplikáciu sťahovať do iného zariadenia s OS Android a potom previesť na okuliare. SiMEye môže zachytávať video v rozlíšení 1080p, čo je v porovnaní s rivalom štvornásobné rozlíšenie.

chipsip_simeye.jpg

Okuliare firmy ChipSip však majú aj niekoľko nedostatkov. Vyzerajú trochu neohrabane, chýba im hlasové ovládanie, nedotiahnuté je aj vedenie zvuku, používateľ musí mať v ušiach slúchadlá. Nadrozmerný klip na nos robí produkt ešte nevzhľadnejším. Má však svoje opodstatnenie. V súčasnej podobe hmotnosť vizuálnej zobrazovacej jednotky a touchpad na bočnom ramienku spôsobujú, že okuliare majú tendenciu nesedieť pevne a nakláňať sa na jednu stranu.

simeye2.jpg

Podľa šéfa firemného marketingu Fenna Chena v súčasnosti produkt testujú americkí, európski a japonskí testeri a do výroby by sa mal dostať koncom tohto roka. Je teda ešte dosť času na doladenie chýb.

Napokon aj Google stále zlepšuje svoje okuliare, nedávno k nim začal ponúkať alternatívne rámy a sklá a poskytuje aj slúchadlá pre používateľov, ktorým sa nepozdával spôsob prenášania zvuku priamo na lebečnú kosť.

Zdroj: bbc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá