Image
24.7.2014 0 Comments

Shield Tablet oficiálne predstavený

Blesk_shield.jpg nVidia oficiálne predstavila svoj herný tablet Shield, ktorý doplnila novým Shield gamepadom.

Tablet má v sebe čip Tegra K1, takže čakajte vysoký výkon, priam určený na hi-end tabletové hry. Škoda, že ich je tak málo.

Tablet bude mať v sebe:
- NVIDIA Tegra K1 SoC - 1,9 - 2,2 GHz
- 8-palcovú full HD obrazovku (1920 × 1200, IPS LCD displej)
- Predné stereoreproduktory
- 5 Mpx prednú a zadnú kameru
- Directstylus 2
- 16/32 GB pamäte flash, rozšíriteľnej na 128 GB cez microSD
- Wi-Fi a/b/g/n, voliteľné LTE
- 19,75 Wh lítiovo-iónovú batériu

16 GB verzia bude za 299 dolárov, 32 GB verzia s LTE za 399 dolárov. Teda vysoký výkon za dobrú cenu. Tablet takmer dvojnásobne prekonáva všetko ostatné v tabletovej sfére, a keby ste chceli androidový tablet na hranie, bude to dobrá voľba.

Shield Gamepad je už otázny, vyzerá masívne a zvláštne. Možno skôr kúpiť nejaký menší štandardne vyzerajúci androidový gamepad. Je veľká škoda, že nVidia k tabletu nepridala gamepadovú násadu, lebo pridávať k 8-palcovému tabletu rovnako veľký gamepad nie je práve najideálnejšia voľba. S gamepadovou násadou okolo malého tabletu by sa možno hralo oveľa lepšie ako krčiť sa nad ním s gamepadom.

Shield Gamepad vás vyjde na 59 dolárov a doplnkový cover na gamepad (ak si ho budete chcieť postaviť a používať ako hernú obrazovku) vás vyjde na 39 dolárov. Tablet aj s doplnkami vychádza 29. júla v US a 14. augusta v EU.

Stále je táto séria Shield nVidie otázna, snaží sa presadiť v tabletovom svete, ale ten jednoducho core a hardcore hry obchádzajú a vývojári sa radšej sústredia na casual tituly. Je to hlavne pre ovládanie, kde len skutočne mizivé percento hráčov používa gamepad. Vývojári tak radšej tieto tituly prinesú na PC alebo konzoly. Možno nVidia mohla skúsiť urobiť výkonný PC tablet, na ktorom by išli všetky PC hry.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá