Image
24.7.2014 0 Comments

Shield Tablet oficiálne predstavený

Blesk_shield.jpg nVidia oficiálne predstavila svoj herný tablet Shield, ktorý doplnila novým Shield gamepadom.

Tablet má v sebe čip Tegra K1, takže čakajte vysoký výkon, priam určený na hi-end tabletové hry. Škoda, že ich je tak málo.

Tablet bude mať v sebe:
- NVIDIA Tegra K1 SoC - 1,9 - 2,2 GHz
- 8-palcovú full HD obrazovku (1920 × 1200, IPS LCD displej)
- Predné stereoreproduktory
- 5 Mpx prednú a zadnú kameru
- Directstylus 2
- 16/32 GB pamäte flash, rozšíriteľnej na 128 GB cez microSD
- Wi-Fi a/b/g/n, voliteľné LTE
- 19,75 Wh lítiovo-iónovú batériu

16 GB verzia bude za 299 dolárov, 32 GB verzia s LTE za 399 dolárov. Teda vysoký výkon za dobrú cenu. Tablet takmer dvojnásobne prekonáva všetko ostatné v tabletovej sfére, a keby ste chceli androidový tablet na hranie, bude to dobrá voľba.

Shield Gamepad je už otázny, vyzerá masívne a zvláštne. Možno skôr kúpiť nejaký menší štandardne vyzerajúci androidový gamepad. Je veľká škoda, že nVidia k tabletu nepridala gamepadovú násadu, lebo pridávať k 8-palcovému tabletu rovnako veľký gamepad nie je práve najideálnejšia voľba. S gamepadovou násadou okolo malého tabletu by sa možno hralo oveľa lepšie ako krčiť sa nad ním s gamepadom.

Shield Gamepad vás vyjde na 59 dolárov a doplnkový cover na gamepad (ak si ho budete chcieť postaviť a používať ako hernú obrazovku) vás vyjde na 39 dolárov. Tablet aj s doplnkami vychádza 29. júla v US a 14. augusta v EU.

Stále je táto séria Shield nVidie otázna, snaží sa presadiť v tabletovom svete, ale ten jednoducho core a hardcore hry obchádzajú a vývojári sa radšej sústredia na casual tituly. Je to hlavne pre ovládanie, kde len skutočne mizivé percento hráčov používa gamepad. Vývojári tak radšej tieto tituly prinesú na PC alebo konzoly. Možno nVidia mohla skúsiť urobiť výkonný PC tablet, na ktorom by išli všetky PC hry.

Zdroj: sector.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá