3.9.2012 0 Comments

Sharp na veľtrhu IFA 2012 oslavuje 100 rokov inovácií

V roku 2012 oslavuje Sharp svoje 100. výročie. Už 100 rokov vystupujeme ako dôveryhodná značka pre zákazníkov na celom svete. Boli sme a naďalej budeme vodcovským motorom inovácií aj pre nasledujúcich 100 rokov.

Robiť produkty, ktoré budú ostatní chcieť napodobňovať." Tieto slová, vyrieknuté zakladateľom spoločnosti Sharp, pánom Tokuji Hayakawom, sú viac než mottom - stala sa z nich firemná filozofia, ktorá urobila zo spoločnosti Sharp to, čím je dnes: inovatívneho a technologického lídra v mnohých oblastiach a synonymum pre produkty, ktoré robia život lepším a jednoduchším. V Sharpe veríme, že naše výrobky by mali riešiť skutočné ľudské problémy a prospievať našej kultúre a spoločnosti. To je dôvod, prečo vyhľadávame príležitosti na vylepšenie života, životného prostredia a spoločnosti, a ponúkame vždy riešenia s ohľadom na užívateľov.

Na veľtrhu IFA sa Sharp obzerá späť na 100 rokov inovácií a teší sa na svetlú budúcnosť tým, že predstavuje nové technológie, produkty a riešenia, s výnimočnými výrobkami v každej kategórii. Sharp prichádza na IFA s radom inovatívnych nových produktov a technológií, ktorých cieľom je zmeniť spôsob, ako spotrebitelia konzumujú obsah a pracujú s ním. V snahe využiť naše líderstvo v oblasti veľkoplošných LED televízorov, zameral Sharp svoje úsilie pre roky 2012 a 2013 smerom k cieľu ponúkať spotrebiteľom tie najúchvatnejšie možné zážitky, ako dokladá dizajn nového stánku spoločnosti.

„Výrobky, ktoré tu predstavujeme, demonštrujú zaujatie spoločnosti Sharp pre vytváranie inovatívnych technológií, ktoré predbiehajú očakávania spotrebiteľov," hovorí Herman Karabetyan, viceprezident pre marketing spoločnosti Sharp Europe. „Od televízorov s veľkými obrazovkami cez interaktívne displeje s dotykovou obrazovkou, až po najnovšie solárne technológie a kuchynské spotrebiče sú všetky vystavené výrobky určené na skvalitnenie života ľudí doma, v práci, a tiež všade medzi tým."

Vrcholom produktov spoločnosti Sharp predstavených na veľtrhu IFA je 90-palcový LED televízor AQUOS. Je to najväčší na svete 3D LED televízor a ponúka viac než dvojnásobnú plochu obrazovky v porovnaní s 55-palcovým modelom. 90-palcový Full HD displej ponúka najjasnejší 3D obraz, má priame LED podsvietenie, zabudované wi-fi a prístup k najobľúbenejším aplikáciám, ako sú YouTube, Facebook a Twitter, prostredníctvom užívateľského rozhrania Sharpu AQUOS NET+.

Detaily o nových produktoch a technológiách predstavených na veľtrhu IFA:

Zostava veľkých televízorov
Sharp predvedie svoju kompletnú zostavu LED televízorov AQUOS s veľkými obrazovkami pre rok 2012, siahajúcu od 32- až po 90-palcovú veľkosť obrazovky a obsahujúcu sedem modelov s veľkosťou displeja 60 palcov a väčšou. Mnoho z týchto modelov má navyše 3D. Väčšina modelov s veľkou obrazovkou má vstavané wi-fi a všetky 60-palcové modely sú vybavené užívateľským rozhraním Sharpu AQUOS NET+. Zostava veľkých televízorov od Sharpu má energetický štítok triedy A+ alebo dokonca A++.

Vidieť znamená veriť s ICC-LED-TV Sharp (3 840 × 2 160)
Našou snahou je poskytnúť spotrebiteľom tie najlepšie divácke zážitky a preto Sharp predstavuje svoj ICC-LED televízor. Spája v sebe ICC technológiu, vyvinutú spoločnosťou I-cubed Research Center, a technológiu Sharpu, teda veľké LCD displeje s vysokým rozlíšením. ICC (Integrated Cognitive Creation) je celkom nová technológia spracovania signálu, ktorý je určený na napodobenie (roz)poznávacieho procesu, pri ktorom ľudský mozog interpretuje svetelné podnety v prirodzenom svete. Nový panel bol vyvinutý s cieľom dosiahnuť super vysoké rozlíšenie 3 840 × 2 160 pixlov a zároveň i nízku spotrebu energie, umožnenú efektívnejším využitím svetla.

AQUOS Freestyle
Pre spotrebiteľov hľadajúcich ultra-tenké LED televízory, ktoré umožňujú flexibilné umiestnenie v domácnosti, predstavuje Sharp svoj AQUOS Freestyle koncept. V štyroch veľkostiach obrazovky (40", 46", 52" a 60 palcov) majú AQUOS Freestyle modely výrazne štíhlejšiu a ľahšiu konštrukciu než väčšina LED televízorov. Tieto televízory dokážu prijímať video vo vysokom rozlíšení cez wi-fi, takže ich je možné ľahko umiestniť takmer kdekoľvek v domácnosti, kde je elektrická zásuvka.

Flexibilnejšia ponuka soundbarov
Nastavte hladinu zvuku vo vašej obývačke na vyššiu úroveň s novým soundbarom, ktorý Sharp predstavuje na veľtrhu IFA 2012. HT-SB60, 2.1 audio systém so špičkovým zvukom, bol pôvodne navrhnutý (a je teda ideálny) pre 60-palcové (152 cm) televízory radu AQUOS LED, ale môžete ho používať i s televízormi s uhlopriečkou až do 90 palcov (229 cm). Nový soundbar poslúži komukoľvek, kto si rád užíva kvalitný zvuk bez nutnosti inštalovať veľkú zvukovú aparatúru. Kombinácia bezdrôtového subwoofera, elegantného čierneho kovového dizajnu a užívateľskej prívetivosti robí z HT-SB60 perfektný zvukový doplnok, s ktorým si doma užijete prvotriednu zvukovú kvalitu.

Interaktívny zobrazovací systém
Sharp predstavuje prototyp 70-palcového interaktívneho LCD displeja určeného na profesionálne uplatnenie. Displej s vysokým rozlíšením QFHD (3 840 × 2 160) je vybavený dotykovou obrazovku a zlepšuje skupinovú spoluprácu tým, že umožňuje pracovať na obrazovke súčasne viacerým užívateľom. Sharp tiež predvedie svoj prvý QFHD stolový monitor - s veľkosťou 32 palcov (31,5") - využívajúci priekopnícky IGZO panel (zlúčenina india, gália, zinku a kyslíka), ktorý prináša výrazne vyššie rozlíšenie a nízku spotrebu energie, a rovnako nové profesionálne 90-palcové Full HD displeje. Všetky obrazovky používajú vlastnú technológiu LED podsvietenia na zníženie spotreby energie.

Domáci systém riadenia spotreby energie
Ďalším centrom pozornosti na veľtrhu IFA je „Energeticky chytrý domov". Výroba a využívanie slnečnej energie na dodávky energie pre domácnosti je dôležitým bodom pre budúcu výstavbu domov. Sharp má v tomto náročnom prostredí veľmi dobrú pozíciu vďaka svojím solárnym produktom a inováciám. S viac než 50 rokmi skúseností s produkovaním solárnych produktov je Sharp v tejto oblasti priekopníkom a jedným zo svetových lídrov v oblasti výroby. Pre „Energeticky chytrý domov" Sharp využil solárne moduly, ktoré sú inštalované na fasáde budovy. Okrem elegantného dizajnu kombinujú tieto moduly úsporu energie s výrobou ekologicky čistej energie.

Napríklad vysoký tieniaci výkon týchto zvláštnych tenkovrstvových modulov tiež znižuje spotrebu energie klimatizácie. Sharp navyše predstaví domáci systém riadenia spotreby energie (Home Energy Management System - HEMS), ktorý umožňuje pripojiť elektronické zariadenia k systému, ktorý riadi ich spotrebu energie, a robí tak dodávky energie v domácnosti efektívnejšie a dlhodobo udržateľnejšie.

Pretože sa solárna energia stáva stále dôležitejšou pre oblasť bývania, predstavil Sharp nedávno svoj fotovoltický balíček, ktorý obsahuje kompletný fotovoltický systém pre bytové inštalácie. Balíček sa skladá z fotovoltických modulov Sharp, meniča napätia, prevodníka, rôznych jednosmerných komponentov a všetkých malých súčiastok. Navyše v spolupráci s firmou Hitachi Capital ponúka Sharp celý rad možností financovania pre súkromných investorov a firemných zákazníkov. Program bol už v júli spustený vo Veľkej Británii a je plánované jeho rozšírenie na ďalšie európske krajiny v strednodobom horizonte.

Chladničky
Dizajn prenikol už do všetkých domácností, a rovnako ako ovplyvnil i vzhľad ostatných miestností v našich domovoch, ani kuchyňa nie sú výnimkou. Vec, ktorá zaberá vždy najväčšie množstvo miesta v kuchyni, je bezpochyby chladnička. Z toho dôvodu nechal Sharp svojich najlepších dizajnérov navrhnúť štyri najnovšie modely. Ich rafinované krivky a moderný vzhľad zaručujú, že sa budú hodiť do každej kuchyne, bez ohľadu na okolie.

Predstavením konceptu viacdverových chladničiek ponúkol Sharp ohromnú pridanú hodnotu so znakmi, ako sú ultra veľké skladovacie priestory a priekopnícke rozvrhnutie. Na základe ich úspešného prijatia pridal Sharp do svojej ponuky 3 nové modely, a to SJ-FP760V, SJ-FP810V a SJ-FS810V. Vďaka využitiu najnovších technológií bol Sharp schopný maximalizovať skladovacie kapacity pri zachovaní optimálneho chladiaceho procesu. SJ-FS810V je navyše vybavený automatickým dávkovačom ľadu.

Audio
Sharp so svojím novým produktom GX-M10 Boombox prináša späť ducha osemdesiatych rokov a spája kultový koncept s inovatívnym dizajnom a modernými audio technológiami, ako sú dokovacie stanice pre iPod/iPhone 4, USB port, mikrofón, vstup na gitaru a silné 100-wattové basy. Nový retro GX-M10 Boombox od Sharpu je navyše prenosný a robustný, takže sa báječne hodí všetkým mestským milovníkom hudby a tanca.

Zdieľanie vašej obľúbenej hudby v optimálnej zvukovej kvalite prostredníctvom mobilných terminálových zariadení nebolo ešte nikdy také ľahké ako s novými hi-fi stereo systémami Sharp XL-HF401PH a DK-KP95. Vďaka funkcii AirPlay môžu byť jednotlivé songy alebo kompletné playlisty prehrané na ľubovoľnom zariadení Apple s wi-fi pripojením. Na rozdiel od iných systémov užívateľ nepotrebuje žiadny dodatočný hardvér. Okrem brilantného zvuku sa tieto dve zariadenia pýšia tiež ľahkým používaním. A moderný dizajn ich robí atraktívnymi doplnkami každej obývacej izby.

Mikrovlnné rúry
Mikrovlnné rúry sa stali zásadným, pokiaľ nie priamo nenahraditeľným, kusom kuchynského vybavenia. Sharp sprevádza mikrovlnnú rúru na jej ceste roku 1962 a predal odvtedy viac než 120 miliónov kusov po celom svete. Na veľtrhu IFA 2012 Sharp predstaví nový rad obsahujúci viac než 10 nových modelov.

Sharp posilňuje svoju prítomnosť na tomto segmente trhu: od čisto mikrovlnných cez parné rúry a kombinácie s grilmi až po tradičné modely, ponúka širokú škálu veľkostí, funkcií a doplnkov. Tieto nové funkcie doplňujú existujúcu ponuku spoločnosti Sharp, ktorá už obsahuje rad tzv. Steamwave, teda parné mikrovlnné rúry. Rozšírená ponuka mikrovlnných produktov reprezentuje úsilie spoločnosti ponúkať modely pasujúce na všetky druhy podmienok. Sharp rozšíril spektrum o modely stredných veľkostí a pokrýva tak celú škálu veľkostí. Okrem 20- a 40-litrovej mikrovlnnej rúry teraz ponúka i modely s objemom 25 a 28 litrov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá