Image
15.4.2015 0 Comments

Sharp má 5,5-palcový displej LCD s rozlíšením 3840 × 2160 pixelov a 806 ppi

SharpTV.jpg Spoločnosť Sharp sa chystá predstaviť 5,5-palcový UHD displej LCD s technológiou IGZO pre smartfóny, ktorý má rozlíšenie 3840 × 2160 pixelov a hustotu pixelov 806 ppi. Jeho dodávky by sa mali začať v roku 2016.

Na porovnanie, 5,5-palcový smartfón LG G3 s rozlíšením 2160 × 1440 pixelov má hustotu 538 ppi a 5,1-palcový Samsung Galaxy S6 má 577 ppi. Displeje IGZO od Sharpu sú známe nízkou spotrebou, ostrým obrazom a bezokrajovým dizajnom.

sharp_806ppi.jpg

Špičkové smartfóny majú v súčasnosti displeje s najvyšším rozlíšením 2560 × 1440 a mnohí sa nazdávajú, že aj toto rozlíšenie je zbytočné pre displeje menšie ako 6 palcov. No smartfón s rovnakým počtom pixelov, ako má televízor, napriek tomu nie je zlý nápad. Budete totiž môcť sledovať rovnaké 4K videosúbory na telefóne aj TV bez straty detailov a bez potreby vytvoriť dve kópie toho istého súboru - high-res verziu pre televízor a verziu s nižším rozlíšením pre telefón.

A ďalšie využitie smartfónov s vysokým rozlíšením displeja ponúka virtuálna realita, napríklad v spojení s headsetom Samsung Gear VR. Čím ostrejší obraz poskytne displej, tým ťažšie bude rozpoznať rozdiel medzi skutočnosťou a virtuálnou realitou.

Nezdá sa však, že by išlo o oficiálne oznámenie spoločnosti Sharp, správu priniesla najprv japonská televízia NHK, ale s minimálnym množstvom detailnejších informácií. Tie boli neskôr publikované na webe TechBlog.gr.

A kto by mohol ako prvý ukázať smartfón so 4K displejom IGZO od Sharpu? Prví v zozname sú čínski výrobcovia smartfónov ako Huawei či Xiaomi. No možno očakávať, že aj sám Sharp použije takýto panel v jednom zo svojich budúcich smartfónov.

Zdroj: liliputing.com
digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá