3.9.2012 0 Comments

Sharp: 70“ LCD displej s vysokým rozlíšením a multidotykovou obrazovkou

Spoločnosť Sharp Visual Solutions Europe predstavuje prototyp 70-palcového interaktívneho LCD displeja určeného na profesionálne uplatnenie na veľtrhu IFA, konanom v Berlíne od 31. augusta do 5. septembra. Displej s vysokým rozlíšením QFHD (3 840 × 2 160) je vybavený dotykovou obrazovku a zlepšuje skupinovú spoluprácu tým, že umožňuje pracovať na obrazovke súčasne viacerým užívateľom. Sharp tiež predvedie svoj prvý QFHD stolový monitor - s veľkosťou 32 palcov (31,5") - využívajúci priekopnícky IGZO panel (zlúčenina india, gália, zinku a kyslíka), ktorý prináša výrazne vyššie rozlíšenie a nízku spotrebu energie, a tiež nové profesionálne 90-palcové Full HD displeje. Všetky obrazovky používajú vlastnú technológiu LED podsvietenia pre zníženie spotreby energie.

70-palcový interaktívny displej je univerzálnou plochou pre tímovú spoluprácu s možnosťou inštalovať obrazovku na šírku alebo na výšku, a dokonca i nastaviť ako interaktívnu plochu stola. Displej vyzerá so svojím bezrámčekovým vzhľadom veľmi atraktívne, vďaka sklenenému prednému panelu. Ultra vysoké rozlíšenie 3 840 x 2 160 poskytuje skutočne ostrý obraz a, tiež vďaka špičkovej dotykovej obrazovke, je displej vhodný pre obchody, najrôznejšie showroomy, CAD, firmy, armádu, múzeá a výstavné trhy.

„Ľudia chcú stále viac komunikovať s technológiami pomocou dotykov a náš najnovší interaktívny displej im prináša skvelý užívateľský zážitok," hovorí Darren Gaffey, manažér pre produktové plánovanie a marketing, divízie Visual Solutions, spoločnosti Sharp. „Zobrazované obrázky sú veľmi ostré a jasné. Mimoriadne jemné dotykové rozhranie, vrátane funkcií ako sú pretiahnutie objektu, približovanie a ďalšie, je veľmi dobre využiteľné najmä pri inštaláciách v obchodoch, kde sa zákazníci môžu dozvedieť s jeho pomocou omnoho viac o zaujímavých výrobkoch. Podporuje tiež spoluprácu v podnikovom a obchodnom prostredí, kde umožňuje skupine ľudí veľmi príťažlivým spôsobom spoluutvárať obsah zobrazený na obrazovke."

Na veľtrhu IFA Sharp tiež predstaví nový 90-palcový profesionálny monitor. Bol vytvorený s cieľom reagovať na rastúci dopyt po väčších monitoroch zo strany od maloobchodov, sektorov dopravy a veľtrhov/múzeí, a ponúka špičkový výkon v kľúčových kritériách. Rozlíšenie je Full HD (1 920 × 1 080) s vysokým jasom po celej ploche obrazovky, displej dosahuje vysoký kontrastný pomer vďaka technológii lokálneho stmievania (local dimming) s aktívne zapínaním podsvietením displeja v závislosti od obsahu. Okrem toho monitor umožňuje ľahkú inštaláciu vďaka výrazne nižšej hmotnosti v porovnaní s plazmovými displejmi obdobnej veľkosti, a ponúka bohaté možnosti pripojenia či ovládania.

Nový IGZO monitor
Nový 32-palcový (31,5") monitor Sharp s vysokým rozlíšením QFHD (3 840 × 2 160), predstavený na veľtrhu IFA, je jedným z prvých vyrobených pomocou IGZO technológie. IGZO dosahuje výrazne vyššiu pohyblivosť elektrónov, má výrazne lepšiu priepustnosť svetla a dosahuje vyššie rozlíšenie, v zmysle hustoty pixlov na jeden palec, než amorfný kremík, tradične používaný ako aktívna vrstva v LCD paneloch. Také zníženie veľkosti tenkej tranzistorovej vrstvy znamená, že je potrebná menšia intenzity podsvietenia. Veľmi ostrý a jasný obraz zobrazený displejom osloví užívateľov vyžadujúcich vysoko detailný obraz, predovšetkým z finančnej sféry, filmárov, CAD a profesionálnych architektov.

Ďalšie dotykové displeje
Okrem nových produktov ukáže Sharp na veľtrhu IFA svoje existujúce BIG PAD displeje s dotykovou obrazovkou, vrátane modelov PN-L602B, PN-L702B a PN-L802B (60", 70" a 80" obrazovky). BIG PAD môžu byť použité na písanie, kreslenie a spoluutváranie obsahu, rovnako ako pre tradičné zobrazovacie funkcie či videokonferencie. Široká ponuka možností použitia BIG PAD bude názorne demonštrovaná, vrátane komunikácie s počítačmi či tabletmi.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá