3.9.2012 0 Comments

Sharp: 70“ LCD displej s vysokým rozlíšením a multidotykovou obrazovkou

Spoločnosť Sharp Visual Solutions Europe predstavuje prototyp 70-palcového interaktívneho LCD displeja určeného na profesionálne uplatnenie na veľtrhu IFA, konanom v Berlíne od 31. augusta do 5. septembra. Displej s vysokým rozlíšením QFHD (3 840 × 2 160) je vybavený dotykovou obrazovku a zlepšuje skupinovú spoluprácu tým, že umožňuje pracovať na obrazovke súčasne viacerým užívateľom. Sharp tiež predvedie svoj prvý QFHD stolový monitor - s veľkosťou 32 palcov (31,5") - využívajúci priekopnícky IGZO panel (zlúčenina india, gália, zinku a kyslíka), ktorý prináša výrazne vyššie rozlíšenie a nízku spotrebu energie, a tiež nové profesionálne 90-palcové Full HD displeje. Všetky obrazovky používajú vlastnú technológiu LED podsvietenia pre zníženie spotreby energie.

70-palcový interaktívny displej je univerzálnou plochou pre tímovú spoluprácu s možnosťou inštalovať obrazovku na šírku alebo na výšku, a dokonca i nastaviť ako interaktívnu plochu stola. Displej vyzerá so svojím bezrámčekovým vzhľadom veľmi atraktívne, vďaka sklenenému prednému panelu. Ultra vysoké rozlíšenie 3 840 x 2 160 poskytuje skutočne ostrý obraz a, tiež vďaka špičkovej dotykovej obrazovke, je displej vhodný pre obchody, najrôznejšie showroomy, CAD, firmy, armádu, múzeá a výstavné trhy.

„Ľudia chcú stále viac komunikovať s technológiami pomocou dotykov a náš najnovší interaktívny displej im prináša skvelý užívateľský zážitok," hovorí Darren Gaffey, manažér pre produktové plánovanie a marketing, divízie Visual Solutions, spoločnosti Sharp. „Zobrazované obrázky sú veľmi ostré a jasné. Mimoriadne jemné dotykové rozhranie, vrátane funkcií ako sú pretiahnutie objektu, približovanie a ďalšie, je veľmi dobre využiteľné najmä pri inštaláciách v obchodoch, kde sa zákazníci môžu dozvedieť s jeho pomocou omnoho viac o zaujímavých výrobkoch. Podporuje tiež spoluprácu v podnikovom a obchodnom prostredí, kde umožňuje skupine ľudí veľmi príťažlivým spôsobom spoluutvárať obsah zobrazený na obrazovke."

Na veľtrhu IFA Sharp tiež predstaví nový 90-palcový profesionálny monitor. Bol vytvorený s cieľom reagovať na rastúci dopyt po väčších monitoroch zo strany od maloobchodov, sektorov dopravy a veľtrhov/múzeí, a ponúka špičkový výkon v kľúčových kritériách. Rozlíšenie je Full HD (1 920 × 1 080) s vysokým jasom po celej ploche obrazovky, displej dosahuje vysoký kontrastný pomer vďaka technológii lokálneho stmievania (local dimming) s aktívne zapínaním podsvietením displeja v závislosti od obsahu. Okrem toho monitor umožňuje ľahkú inštaláciu vďaka výrazne nižšej hmotnosti v porovnaní s plazmovými displejmi obdobnej veľkosti, a ponúka bohaté možnosti pripojenia či ovládania.

Nový IGZO monitor
Nový 32-palcový (31,5") monitor Sharp s vysokým rozlíšením QFHD (3 840 × 2 160), predstavený na veľtrhu IFA, je jedným z prvých vyrobených pomocou IGZO technológie. IGZO dosahuje výrazne vyššiu pohyblivosť elektrónov, má výrazne lepšiu priepustnosť svetla a dosahuje vyššie rozlíšenie, v zmysle hustoty pixlov na jeden palec, než amorfný kremík, tradične používaný ako aktívna vrstva v LCD paneloch. Také zníženie veľkosti tenkej tranzistorovej vrstvy znamená, že je potrebná menšia intenzity podsvietenia. Veľmi ostrý a jasný obraz zobrazený displejom osloví užívateľov vyžadujúcich vysoko detailný obraz, predovšetkým z finančnej sféry, filmárov, CAD a profesionálnych architektov.

Ďalšie dotykové displeje
Okrem nových produktov ukáže Sharp na veľtrhu IFA svoje existujúce BIG PAD displeje s dotykovou obrazovkou, vrátane modelov PN-L602B, PN-L702B a PN-L802B (60", 70" a 80" obrazovky). BIG PAD môžu byť použité na písanie, kreslenie a spoluutváranie obsahu, rovnako ako pre tradičné zobrazovacie funkcie či videokonferencie. Široká ponuka možností použitia BIG PAD bude názorne demonštrovaná, vrátane komunikácie s počítačmi či tabletmi.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá