Image
2.12.2015 0 Comments

Share It - môže byť v open space súkromie? Áno, môže

Otvorené pracovné priestory, v ktorých pracujú často aj desiatky zamestnancov, majú okrem zrejmých výhod aj mnohé nevýhody. Na niektoré aktivity sa lepšie hodia uzavreté priestory, schopné poskytnúť súkromie a určitý stupeň akustickej izolácie.

Jedno z riešení nedostatku vhodných priestorov na rýchle porady či brainstormingy, ktorým trpia takmer všetky open office kancelárie, sú multizóny Share It od spoločnosti TECHO. Ide o nápad slovenských dizajnérov a celá výroba rovnako prebieha na Slovensku. Distribúciu do ďalších európskych krajín zabezpečuje materská spoločnosť Techo Royal Ahrend Company.

Mali sme možnosť otestovať technologicky vyspelú mobilnú zasadačku Share Tt. Je moderná, štýlová a odhlučnená. Dá umiestniť do akejkoľvek open space kancelárie bez nutnosti stavebného zásahu. Zaberie 2 až 4 pracovné miesta a jej postavenie netrvá dlhšie ako 3 hodiny. Pri sťahovaní si ju jednoducho môžete zobrať so sebou. Súčasťou zasadačky je aj vybavenie na videokonferencie.

Účastníci porady si do portu USB svojich počítačov pripoja zariadenie na bezdrôtový prenos obrazu a pomocou veľkoplošného tlačidla na tomto zariadení prepínajú zobrazovanie svojej obrazovky na veľkoplošný monitor. Súčasťou technologického vybavenia mobilnej zasadačky je aj bezdrôtová nabíjačka na smartfóny a osvetlenie s ovládaním intenzity, imitujúce denné svetlo.

Share It je nainštalovaný v mnohých open space kanceláriách v Európe (Londýn, Paríž, Bukurešť, Praha či Bratislava). Spoločnosť TECHO má vo svojom portfóliu i ďalšie multizóny, napríklad CALL ME (súkromie pri uskutočňovaní hovorov), DRESS ME (priestor na uloženie oblečenia), STAND UP (rýchle porady „postojačky", bleskové prezentovanie dynamických nápadov) či COPY IT (kopírovanie v akusticky odhlučnenom prostredí).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá