Image
2.12.2015 0 Comments

Share It - môže byť v open space súkromie? Áno, môže

Otvorené pracovné priestory, v ktorých pracujú často aj desiatky zamestnancov, majú okrem zrejmých výhod aj mnohé nevýhody. Na niektoré aktivity sa lepšie hodia uzavreté priestory, schopné poskytnúť súkromie a určitý stupeň akustickej izolácie.

Jedno z riešení nedostatku vhodných priestorov na rýchle porady či brainstormingy, ktorým trpia takmer všetky open office kancelárie, sú multizóny Share It od spoločnosti TECHO. Ide o nápad slovenských dizajnérov a celá výroba rovnako prebieha na Slovensku. Distribúciu do ďalších európskych krajín zabezpečuje materská spoločnosť Techo Royal Ahrend Company.

Mali sme možnosť otestovať technologicky vyspelú mobilnú zasadačku Share Tt. Je moderná, štýlová a odhlučnená. Dá umiestniť do akejkoľvek open space kancelárie bez nutnosti stavebného zásahu. Zaberie 2 až 4 pracovné miesta a jej postavenie netrvá dlhšie ako 3 hodiny. Pri sťahovaní si ju jednoducho môžete zobrať so sebou. Súčasťou zasadačky je aj vybavenie na videokonferencie.

Účastníci porady si do portu USB svojich počítačov pripoja zariadenie na bezdrôtový prenos obrazu a pomocou veľkoplošného tlačidla na tomto zariadení prepínajú zobrazovanie svojej obrazovky na veľkoplošný monitor. Súčasťou technologického vybavenia mobilnej zasadačky je aj bezdrôtová nabíjačka na smartfóny a osvetlenie s ovládaním intenzity, imitujúce denné svetlo.

Share It je nainštalovaný v mnohých open space kanceláriách v Európe (Londýn, Paríž, Bukurešť, Praha či Bratislava). Spoločnosť TECHO má vo svojom portfóliu i ďalšie multizóny, napríklad CALL ME (súkromie pri uskutočňovaní hovorov), DRESS ME (priestor na uloženie oblečenia), STAND UP (rýchle porady „postojačky", bleskové prezentovanie dynamických nápadov) či COPY IT (kopírovanie v akusticky odhlučnenom prostredí).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá