Image
14.8.2012 0 Comments

Sedem užitočných rozšírení pre Google Chrome

chrome_rozsirenia_128.jpg Ak využívate internetový prehliadač Google Chrome, pravdepodobne viete, že v integrovanom obchode Chrome Web Store si môžete stiahnuť viacero užitočných aplikácii a rozšírení. Prinášame vám sedem tipov.

Screen Capture

Jedna z najlepších utilít, ktorá umožňuje ukladať screenshoty obrazovky. Screen Capture ponúka viacero možností - môžete si uložiť celú obrazovku alebo len jej časť. Podporované je aj rozdelenie internetovej stránky do viacerých obrázkov. Po odfotení obrazovky môžete získaný screenshot editovať, prípadne rýchlo zdieľať cez sociálne siete a ďalšie služby.

Web: chrome.google.com

Send With Gmail

Toto rozšírenie umožňuje rýchlo zdieľať webovú stránku cez e-mail. Po kliknutí na ikonu aplikácie sa automaticky vytvorí nový e-mail s názvom webovej stránky a s odkazom na ňu v texte. Rýchle a užitočné.

Web: chrome.google.com

Write Space

Aplikácia Write Space je v podstate poznámkový blok. Používateľské rozhranie neobsahuje žiadne rušivé prvky, všetko, čo na obrazovke vidíte, je váš text. Aplikácia ukladá dáta lokálne, funguje teda aj bez internetového pripojenia a automaticky ukladá vašu tvorbu. Jediným ohrozením vašej produktivity je, ak budete okrem písania prezerať aj internetové stránky.

Web: chrome.google.com

Chroma

Túto aplikáciu ocenia weboví dizajnéri. Chroma je výborná pomôcka, pomocou ktorej môžete zistiť konkrétnu farbu vrátane jej odtieňa a ďalších informácií. Odpadá tak nutnosť spúšťať na tieto účely Adobe Photoshop alebo iný editor.

Web: chrome.google.com

LastPass

LastPass je populárna služba, ktorá umožňuje ukladanie a správu hesiel. Aplikácia pre Google Chrome je výborne navrhnutá a disponuje prehľadným používateľským rozhraním, ako aj výbornou funkcionalitou. Služba je v základnej verzii k dispozícii zadarmo, nepodporuje však synchronizáciu hesiel s mobilnými zariadeniami.

Web: chrome.google.com

Print Friendly

Ak si niekedy potrebujete vytlačiť internetovú stránku, aplikácia Print Friendly vám ju na tento účel prispôsobí. V prípade potreby si môžete nastaviť, aby sa na stránke ignorovali všetky obrázky. Výsledok možno okrem vytlačenia zdieľať pomocou e-mailu alebo uložiť vo formáte PDF.

Web: chrome.google.com

Tab Packager

Tab Packager je užitočné rozšírenie, pokiaľ v rámci internetového prehliadača často pracujete s viacerými otvorenými kartami. V niektorých prípadoch totiž musíte prácu náhle prerušiť a prehliadač uzavrieť. Práve vtedy oceníte Tab Packager - vytvorí jednu adresu URL, ktorá obsahuje všetky aktuálne otvorené karty. Po zadaní daného odkazu si môžete otvoriť všetky webové stránky súčasne, prípadne si zvoliť tie, ktoré potrebujete.

Web: chrome.google.com

Zdroj: mashable.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá