Image
14.8.2012 0 Comments

Sedem užitočných rozšírení pre Google Chrome

chrome_rozsirenia_128.jpg Ak využívate internetový prehliadač Google Chrome, pravdepodobne viete, že v integrovanom obchode Chrome Web Store si môžete stiahnuť viacero užitočných aplikácii a rozšírení. Prinášame vám sedem tipov.

Screen Capture

Jedna z najlepších utilít, ktorá umožňuje ukladať screenshoty obrazovky. Screen Capture ponúka viacero možností - môžete si uložiť celú obrazovku alebo len jej časť. Podporované je aj rozdelenie internetovej stránky do viacerých obrázkov. Po odfotení obrazovky môžete získaný screenshot editovať, prípadne rýchlo zdieľať cez sociálne siete a ďalšie služby.

Web: chrome.google.com

Send With Gmail

Toto rozšírenie umožňuje rýchlo zdieľať webovú stránku cez e-mail. Po kliknutí na ikonu aplikácie sa automaticky vytvorí nový e-mail s názvom webovej stránky a s odkazom na ňu v texte. Rýchle a užitočné.

Web: chrome.google.com

Write Space

Aplikácia Write Space je v podstate poznámkový blok. Používateľské rozhranie neobsahuje žiadne rušivé prvky, všetko, čo na obrazovke vidíte, je váš text. Aplikácia ukladá dáta lokálne, funguje teda aj bez internetového pripojenia a automaticky ukladá vašu tvorbu. Jediným ohrozením vašej produktivity je, ak budete okrem písania prezerať aj internetové stránky.

Web: chrome.google.com

Chroma

Túto aplikáciu ocenia weboví dizajnéri. Chroma je výborná pomôcka, pomocou ktorej môžete zistiť konkrétnu farbu vrátane jej odtieňa a ďalších informácií. Odpadá tak nutnosť spúšťať na tieto účely Adobe Photoshop alebo iný editor.

Web: chrome.google.com

LastPass

LastPass je populárna služba, ktorá umožňuje ukladanie a správu hesiel. Aplikácia pre Google Chrome je výborne navrhnutá a disponuje prehľadným používateľským rozhraním, ako aj výbornou funkcionalitou. Služba je v základnej verzii k dispozícii zadarmo, nepodporuje však synchronizáciu hesiel s mobilnými zariadeniami.

Web: chrome.google.com

Print Friendly

Ak si niekedy potrebujete vytlačiť internetovú stránku, aplikácia Print Friendly vám ju na tento účel prispôsobí. V prípade potreby si môžete nastaviť, aby sa na stránke ignorovali všetky obrázky. Výsledok možno okrem vytlačenia zdieľať pomocou e-mailu alebo uložiť vo formáte PDF.

Web: chrome.google.com

Tab Packager

Tab Packager je užitočné rozšírenie, pokiaľ v rámci internetového prehliadača často pracujete s viacerými otvorenými kartami. V niektorých prípadoch totiž musíte prácu náhle prerušiť a prehliadač uzavrieť. Práve vtedy oceníte Tab Packager - vytvorí jednu adresu URL, ktorá obsahuje všetky aktuálne otvorené karty. Po zadaní daného odkazu si môžete otvoriť všetky webové stránky súčasne, prípadne si zvoliť tie, ktoré potrebujete.

Web: chrome.google.com

Zdroj: mashable.com

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá