2.8.2012 0 Comments

Satellite U840W je prvý notebook na svete s širokouhlým displejom formátu Cinematic 21:9

Toshiba Europe GmbH predstavila dnes dva nové tenké a ľahké UltrabookyTM - Satellite U840W s displejom s uhlopriečkou 36,6 cm (14,4'') a Satellite U840 s 35.6cm (14.0'') obrazovkou. Satellite U840W je prvým notebookom na svete s formátom displeja 21:9, ktorý zaistí naozaj výnimočný zážitok pri sledovaní filmu. Oba nové UltrabookyTM, ktorých srdcom je najnovšia generácia procesorov Intel®, ponúka vyváženú kombináciu štýlu, zábavy, produktivity a mobility. Satellite U840W a Satellite U840 budú v Európe k dostaniu v treťom štvrťroku roku 2012.

Satellite U840W: zážitok zo sledovania filmov na cestách
"Uvedením prvého notebooku s displejom 21:9 reagujeme na stále rastúcou popularitou sledovanie filmov na mobilných počítačoch na cestách," povedal Andy Bass, viceprezident pre DS, Sales & Marketing Europe. "Vďaka Satellite U840W si užívatelia vychutnajú skutočný širokouhlý filmový zážitok na mobilnom počítači bez rušivých čiernych pruhov." UltrabookTM poskytuje vysoko kvalitný obraz doplnený autentickým zvukom, o ktorý sa starajú Stereofónne reproduktory harman/kardon®, ktoré dopĺňa technológia SRS Premium Sound 3DTM. Jednoduchý nástroj Split Screen pripraví pre Satellite U840W ideálne prostredie pre správne zobrazenie. Funkcie podporuje aj kombináciu formátu rozlíšenie obrazovky 16:9 pre prevádzku kancelárskych aplikácií a zároveň formátu 5:9 pre aplikácie ako napríklad Facebook alebo Skype. Satellite U840W zaujme prémiovým balíkom funkcií a tiež pritiahne pozornosť svojím dizajnom: hliníkové puzdro pôsobivej striebornej farby je na veku a opierke rúk doplnené hnedou tkanou textúrou. Vďaka najnovšej generácii procesorov Intel® ULV je Satellite U840W ideálnym spoločníkom pre prvotriednu mobilnú zábavu i produktivitu.

Satellite U840: najvyššia mobilita a vysoký výkon
Satellite U840 s displejom 35,6 cm (14,0'') je dodávaný v atraktívnom hliníkovom puzdre vysoko striebornej farby s "vlasovou" úpravou. Obsahuje najnovšiu generáciu procesorov Intel® ULV a vybrané modely sú pre pôsobivú zábavu osadené grafickými procesormi AMD Radeon™ HD 7550 GPU. Satellite U840 podporuje tiež audio nadstavbu pre dokonalý priestorový zvuk s hlbokými basmi a krištáľovo jasnými výškami - SRS Premium Sound 3D™. Napriek tomu, že je silný iba 19,9 mm a váži len 1.59kg, zahŕňa výkonnú batériu, ktorá udrží Ultrabook™ v akcii bez nutnosti nabíjania až 9 hodín1.

lne funkčný v priebehu niekoľkých sekúnd a ľahko použiteľný
Novinky sú vybavené diskom SSD alebo HDD s podporou SSD, čo zaisťuje Ultrabookům™ Toshiba rýchly štart a plnú funkčnosť už 14 sekúnd po ich zapnutí. Pre jednoduché použitie za všetkých podmienok sú Satellite U840W aj U840 osadené podsvietenou klávesnicou plnej veľkosti a veľkým Clickpadom s podporou ovládania gestami.

Malý a tenký, napriek tomu s širokým výberom portov plnej veľkosti
Malé rozmery nových UltrabookovTM Toshiba nemajú vplyv na možnosti pripojenia. Oba modely sú vybavené širokou ponukou konektorov plnej veľkosti vrátane USB 3.0 s podporou funkcie Sleep and Charge pre nabíjanie externých zariadení aj pri uspanie notebooku, HDMI®, Fast Ethernet LAN a multiformátovú čítačkou kariet. Samozrejmosťou je i bezdrôtový adaptér Wireless LAN, Bluetooth® 4.0 a 1,3 Mpx webkamera, ktorá sprostredkuje videohovory v plnom rozlíšení HD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá