Image
16.2.2015 0 Comments

Satelitný prijímač LinkBox 7

Ľudia veľmi nechcú komplikované veci, nemajú čas s detailným nastavovaním, potrebujú si zapnúť zariadenie a používať ho. Kto dokáže splniť takéto požiadavky, ten je na trhu úspešný. Niečím takýmto sa nechali inšpirovať aj vývojári nového satelitného prijímača LinkBox 7. Ide o prijímač HD Skylink Ready s vystaveným certifikátom, teda nebudete mať žiadne problémy pri použití kódovacích kariet. Prístroj je neveľký, ľahko sa skryje aj pod televízor, v dodávke je prehľadný diaľkový ovládač.

LINKBOX_7.jpg

LINKBOX_7_1.jpg

LinkBox 7 je satelitný prijímač s jednoduchou obsluhou a užitočnou aplikačnou výbavou

Na prednom paneli sa nachádza šachta na kódovaciu kartu (zasúva sa čipom dopredu a dole) a používateľ tu má aj niekoľko základných tlačidiel - na nastavenie hlasitosti, prepínanie kanálov a zapnutie/vypnutie zariadenia. Ak nebudete vedieť nájsť diaľkový ovládač, tieto tlačidlá sa vám budú hodiť. Vedľa toho je displej, ktorý však obsahuje jednu LED - nazeleno svieti za prevádzky, načerveno pri uspatí. Po prijatí požiadavky od diaľkového ovládača táto LED krátko blikne. Priali by sme si, aby na displeji bolo aspoň číslo naladeného kanála, to sa tiež občas hodí. Pravda však je, že bežný používateľ sa orientuje predovšetkým podľa toho, čo vidí na televízore, a bude mu to asi stačiť.

LINKBOX_7_2.jpg

Diaľkový ovládač poteší hlavne prehľadnosťou a tlačidlá dobre rozpoznáte aj v noci

Celá procedúra od prvého zapnutia prístroja do naladenia všetkých programov nám trvala 1 minútu a 12 sekúnd (vyhľadanie kanálov z toho zabralo asi 50 sekúnd). Pritom odpovedáte na otázky o pomere strán TV, jazyku rozhrania (samozrejme, k dispozícii je slovenčina i čeština) a nastavení DiSEqC - to však možno nastaviť na automatické vyhľadanie a to je aj úplne funkčné. Následne skončíte pri sledovaní prvého naladeného programu. LinkBox to robí inteligentne a nemáte tu zmes stoviek slovenských, českých a nemeckých programov, ale na prvých miestach sú pekne usporiadané TV stanice populárne na Slovensku. Zahraničné nasledujú až v druhej časti. Presne takto si to aj predstavujeme, a ak vám to nevyhovuje, programy si usporiadate podľa potreby. Naladené teda máme a nebolo treba na to takmer nič vedieť. Prirodzene, musíte mať funkčnú satelitnú anténu a kódovaciu kartu s predplateným balíkom TV programov od SkyLinku.

Info.jpg

Informácie zobrazené počas sledovania televíznych programov

Na zadnej strane nájdete bežné porty - pripojenie k satelitu, k internetu cez kábel, USB pre médium, na ktoré si budete nahrávať programy, a výstup HDMI. Upozorňujeme hlavne na pripojenie eternetového kábla k prijímaču, to sa vám naozaj oplatí - pozri ďalej. Port USB podporuje napájanie s prúdovým výstupom do 500 mA, pokojne teda môžete prevádzkovať aj externý disk. Existujú tu aj výstupy na starší televízor, no pokiaľ je to možné, odporúčame používať HDMI. Práve preto je aj kábel HDMI v dodávke tohto zariadenia. A ak to myslíte so zvukom vážne, potom je tu aj optický výstup zvuku, čo vám zabezpečí úplnú odolnosť proti vonkajším ruchom.

LinkBox 7 však nie je len na sledovanie TV vo full HD rozlíšení, má aj zabudované aplikácie, čo je super vlastnosť. A opäť jednoducho - netreba vyhľadávať v nejakých obchodoch a inštalovať. Aplikácie máte priamo v prijímači. Sú to webové aplikácie, a preto sa vám oplatí zapojiť internetový kábel do prijímača. Ide o tieto aplikácie: YouTube, Počasie, Internetové rádiá a Wikipedia. Najväčší potenciál vidíme v aplikácii YouTube, ktorá vám poskytuje ďalší, aj na Slovensku už obľúbený zdroj videa. Teší nás aj internetové rádio, azda aj počasie, no hľadať vo Wikipedii tak, že vyťukávame hľadané slovo na virtuálnej klávesnici, asi nebudeme. V každom prípade sme boli veľmi spokojní s aplikáciou YouTube, môžete hľadať podľa viacerých parametrov a prevádzka aplikácie je hladká, bez zádrhov. Pri internetovom rádiu si vyberie napr. žáner a potom už len počúvate hudbu z celého sveta.

Menu.jpg

Hlavné menu prístroja na výber funkcie

YouTube.jpg

Prehrávanie videí v aplikácii YouTube

Ďalšia obľúbená činnosť je nahrávanie programov. Aj to je úplne jednoduché, nepotrebujte na to nič iné len kľúč USB. Ten vsuniete do portu USB a odvtedy môžete naň nahrávať programy. Pritom si môžete vybrať stanicu a dobu nahrávania. Desať minút bežného záznamu zaberie priestor asi 300 MB, podľa toho by ste mali voliť veľkosť kľúča USB alebo externého disku. Záznamy si potom môžete pozrieť v počítači kedykoľvek, nie sú nijako časovo podmienené. Tieto nahrávky však nemožno sledovať v počítači pre ochranu autorských práv. S diskom môžete realizovať v prijímači základné operácie, ako je vymazávanie nahrávok, formátovanie alebo bezpečné odobratie zo zariadenia. Dá sa použiť aj time shift, teda priebežné nahrávanie a neskoršie sledovanie programu, ak vás niečo pri sledovaní vyruší.

V celkovom hodnotení je LinkBox 7 pekný prístroj, ktorý je orientovaný na jednoduchosť použitia. Nájdete tu všetko, čo bežný človek potrebuje, a jeho cena je adekvátna hlavne pri zohľadnení doplnkových funkcií.

Zapožičal: AB-COM, s.r.o., www.abcom.sk

Cena: 99,90 EUR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá