Image
14.6.2016 0 Comments

Satelitné Ultra HD novinky na ANGACOM 2016

ANGACOM 2016 je najväčšia európska prehliadka zameraná na televízne vysielanie a retransmisiu. V tomto roku sa na nej zúčastnilo viac ako 450 vystavovateľov z 37 krajín sveta. Vystavovatelia tu mali možnosť predstaviť najnovšie produkty a trendy v televíznom vysielaní a nové technológie a zlepšenia v tejto oblasti.

Slovensko už tradične v segmente satelitnej techniky zastupovala firma AB-COM, popredný európsky distribútor prijímačov a príslušenstva na príjem satelitného, terestriálneho aj káblového vysielania. Hlavným hitom tohoročnej prezentácie bola dvojica horúcich noviniek na príjem Ultra HD/4K vysielania, prijímačov Vu+ Uno 4K a Vu+ Ultimo 4K. Tie na trhu doplnia minuloročný veľmi úspešný highendový model Vu+ Solo 4K.

Model VU+Uno 4K je mierený k používateľom, ktorí hľadajú skôr jednoduchšie a finančne prívetivejšie riešenie, ale nechcú sa vzdať pohodlia a širokej palety funkcií linuxového prijímača pracujúceho s Enigmou 2. Napriek tomu, že pôjde o najnižší z modelov na príjem Ultra HD 4K, je osadený vymeniteľným duálnym tunerom FBC, takže umožní nahrávanie niekoľkých kanálov súčasne, vo výbave ďalej nájdete slot CI, čítačku kariet, HDMI 2.0, 2× USB 3.0, gigabitový eternet aj optický výstup S/PDIF. O pohon sa stará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,7 GHz, 2 GB RAM a 4 GB eMMC flash. V softvérovej výbave nájdete multimediálny prehrávač KODI, Air Play plugin, Samba, DLNA aj konektivitu pomocou aplikácie pre OS Android a veľa ďalších aplikácií a rozšírení, známych z Enigmy 2.

Vu+ Ultimo 4K je nová highendová vlajková loď od Vu+. Prijímač prichádza so 4" displejom TFT, možnosťou inštalácie 2,5" alebo 3,5" HDD a tromi slotmi na inštaláciu Plug and Play tunerov, z toho 2 vo verzii FBC (Full Band Capture). V najvyššej konfigurácii tak môžete mať k dispozícii až 6 tunerov, pričom môže ísť o DVB-S/S2, ako aj kombinované DVB-T/T2/C. Prijímač navyše umožní pripojenie k IPTV, takže nenájdete nič, čo by ste nemohli prijímať. Vďaka zabudovanému enkodéru H.265/HEVC sú všetky Ultra HD prijímače pripravené aj na vysielanie v najnovšom štandarde DVB-T2. Vo výbave sú ďalej 2 sloty CI, 2 čítačky kariet, 2 porty HDMI 2.0 (vstup/výstup), 3 porty USB, z toho 2 vo verzii 3.0, gigabitový eternet a optický S/PDIF. O pohon sa v tomto prípade stará vysokovýkonný 4-jadrový procesor s frekvenciou 1,5 GHz, 3 GB RAM a 4 GB eMMC flash. Softvérové možnosti rovnako ako pri predchádzajúcom modeli vychádzajú z použitého OS Enigma 2.

Zaradením nových modelov sa budú v portfóliu značky nachádzať už tri prijímače s Ultra HD 4K  rozlíšením, čím si značka Vu+ upevní postavenie lídra v tomto segmente. Podľa predbežných informácií od firmy AB-COM by nové modely mali byť k dispozícii už na predvianočnom trhu. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá