Image
14.6.2016 0 Comments

Satelitné Ultra HD novinky na ANGACOM 2016

ANGACOM 2016 je najväčšia európska prehliadka zameraná na televízne vysielanie a retransmisiu. V tomto roku sa na nej zúčastnilo viac ako 450 vystavovateľov z 37 krajín sveta. Vystavovatelia tu mali možnosť predstaviť najnovšie produkty a trendy v televíznom vysielaní a nové technológie a zlepšenia v tejto oblasti.

Slovensko už tradične v segmente satelitnej techniky zastupovala firma AB-COM, popredný európsky distribútor prijímačov a príslušenstva na príjem satelitného, terestriálneho aj káblového vysielania. Hlavným hitom tohoročnej prezentácie bola dvojica horúcich noviniek na príjem Ultra HD/4K vysielania, prijímačov Vu+ Uno 4K a Vu+ Ultimo 4K. Tie na trhu doplnia minuloročný veľmi úspešný highendový model Vu+ Solo 4K.

Model VU+Uno 4K je mierený k používateľom, ktorí hľadajú skôr jednoduchšie a finančne prívetivejšie riešenie, ale nechcú sa vzdať pohodlia a širokej palety funkcií linuxového prijímača pracujúceho s Enigmou 2. Napriek tomu, že pôjde o najnižší z modelov na príjem Ultra HD 4K, je osadený vymeniteľným duálnym tunerom FBC, takže umožní nahrávanie niekoľkých kanálov súčasne, vo výbave ďalej nájdete slot CI, čítačku kariet, HDMI 2.0, 2× USB 3.0, gigabitový eternet aj optický výstup S/PDIF. O pohon sa stará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,7 GHz, 2 GB RAM a 4 GB eMMC flash. V softvérovej výbave nájdete multimediálny prehrávač KODI, Air Play plugin, Samba, DLNA aj konektivitu pomocou aplikácie pre OS Android a veľa ďalších aplikácií a rozšírení, známych z Enigmy 2.

Vu+ Ultimo 4K je nová highendová vlajková loď od Vu+. Prijímač prichádza so 4" displejom TFT, možnosťou inštalácie 2,5" alebo 3,5" HDD a tromi slotmi na inštaláciu Plug and Play tunerov, z toho 2 vo verzii FBC (Full Band Capture). V najvyššej konfigurácii tak môžete mať k dispozícii až 6 tunerov, pričom môže ísť o DVB-S/S2, ako aj kombinované DVB-T/T2/C. Prijímač navyše umožní pripojenie k IPTV, takže nenájdete nič, čo by ste nemohli prijímať. Vďaka zabudovanému enkodéru H.265/HEVC sú všetky Ultra HD prijímače pripravené aj na vysielanie v najnovšom štandarde DVB-T2. Vo výbave sú ďalej 2 sloty CI, 2 čítačky kariet, 2 porty HDMI 2.0 (vstup/výstup), 3 porty USB, z toho 2 vo verzii 3.0, gigabitový eternet a optický S/PDIF. O pohon sa v tomto prípade stará vysokovýkonný 4-jadrový procesor s frekvenciou 1,5 GHz, 3 GB RAM a 4 GB eMMC flash. Softvérové možnosti rovnako ako pri predchádzajúcom modeli vychádzajú z použitého OS Enigma 2.

Zaradením nových modelov sa budú v portfóliu značky nachádzať už tri prijímače s Ultra HD 4K  rozlíšením, čím si značka Vu+ upevní postavenie lídra v tomto segmente. Podľa predbežných informácií od firmy AB-COM by nové modely mali byť k dispozícii už na predvianočnom trhu. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá