Image
12.3.2015 0 Comments

Satelitná sieť Outernet ponúka bezplatný prístup k internetu aj bez taniera

lantern.jpg Už pred rokom sme vás informovali o zaujímavom nápade vytvoriť globálnu sieť satelitov, ktorá by vysielala dáta z internetu prakticky pre každého obyvateľa našej planéty zadarmo. Projekt má názov Outernet a tím stojaci za ním nezaháľa.

Outernet, ktorý je určený výhradne na príjem dát, je v súčasnosti v testovacej fáze a využíva rádiové signály zo satelitov Hotbird a Galaxy 19, ktoré pokrývajú Severnú a Strednú Ameriku, celú Európu a časť Afriky. Počíta sa s dvoma formami signálu - vysokorýchlostným a mobilným. Vysokorýchlostný signál sa testuje, pričom sa vysiela 200 MB dát denne. Na príjem sa vyžaduje satelitná anténa a istý stupeň programovacích zručností. V blízkej budúcnosti sa ráta so zvýšením na 1 GB obsahu denne. Rýchlosti sa pohybujú medzi 100 kb/s a 25 Mb/s. Na príjem mobilného signálu sa bude vyžadovať oveľa menšia anténa.

Nedávno tím predstavil na portáli Indiegogo prototyp mobilného prijímača, ktorý nie je väčší ako baterka. Zariadenie Lantern, ktoré sa zmestí do vrecka, poskytne bezplatné pripojenie na internet pre každého. Možno ním prenášať napríklad elektronické knihy, články z webu, free hudbu, videá, tweety či informácie o dianí vo svete.

lantern2.jpg

No Lantern umožňuje nielen pripojenie k internetu cez Wi-Fi, ale môže aj nabíjať váš telefón. A keď sa zariadenie vybije, dá sa nabiť pomocou vstavaných solárnych článkov (môže teda plniť funkciu modernej energetickej banky).


Zariadenie funguje ako Wi-Fi hotspot a má 4 GB úložisko, kam sa ukladajú prichádzajúce súbory. Dáta si sťahujete cez prehliadač. Pokiaľ ide o konektivitu, Lantern má vstup microUSB na nabíjanie, slot na kartu microSD, port USB plnej veľkosti a konektor na pripojenie k parabole na stacionárne použitie (na dosiahnutie vyššej rýchlosti). Na jedno nabitie môže prijímať dáta 12 hodín, so zapnutou Wi-Fi 4 hodiny.

Zariadenie môžete kúpiť na Indiegogo za 199 dolárov, za ďalších 35 dolárov si možno rozšíriť úložisko zo 4 GB na 16 GB. Dodávky by sa mali začať v septembri 2015.

Zdroj: thinkingtechnology.in
indiegogo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá