Image
12.3.2015 0 Comments

Satelitná sieť Outernet ponúka bezplatný prístup k internetu aj bez taniera

lantern.jpg Už pred rokom sme vás informovali o zaujímavom nápade vytvoriť globálnu sieť satelitov, ktorá by vysielala dáta z internetu prakticky pre každého obyvateľa našej planéty zadarmo. Projekt má názov Outernet a tím stojaci za ním nezaháľa.

Outernet, ktorý je určený výhradne na príjem dát, je v súčasnosti v testovacej fáze a využíva rádiové signály zo satelitov Hotbird a Galaxy 19, ktoré pokrývajú Severnú a Strednú Ameriku, celú Európu a časť Afriky. Počíta sa s dvoma formami signálu - vysokorýchlostným a mobilným. Vysokorýchlostný signál sa testuje, pričom sa vysiela 200 MB dát denne. Na príjem sa vyžaduje satelitná anténa a istý stupeň programovacích zručností. V blízkej budúcnosti sa ráta so zvýšením na 1 GB obsahu denne. Rýchlosti sa pohybujú medzi 100 kb/s a 25 Mb/s. Na príjem mobilného signálu sa bude vyžadovať oveľa menšia anténa.

Nedávno tím predstavil na portáli Indiegogo prototyp mobilného prijímača, ktorý nie je väčší ako baterka. Zariadenie Lantern, ktoré sa zmestí do vrecka, poskytne bezplatné pripojenie na internet pre každého. Možno ním prenášať napríklad elektronické knihy, články z webu, free hudbu, videá, tweety či informácie o dianí vo svete.

lantern2.jpg

No Lantern umožňuje nielen pripojenie k internetu cez Wi-Fi, ale môže aj nabíjať váš telefón. A keď sa zariadenie vybije, dá sa nabiť pomocou vstavaných solárnych článkov (môže teda plniť funkciu modernej energetickej banky).


Zariadenie funguje ako Wi-Fi hotspot a má 4 GB úložisko, kam sa ukladajú prichádzajúce súbory. Dáta si sťahujete cez prehliadač. Pokiaľ ide o konektivitu, Lantern má vstup microUSB na nabíjanie, slot na kartu microSD, port USB plnej veľkosti a konektor na pripojenie k parabole na stacionárne použitie (na dosiahnutie vyššej rýchlosti). Na jedno nabitie môže prijímať dáta 12 hodín, so zapnutou Wi-Fi 4 hodiny.

Zariadenie môžete kúpiť na Indiegogo za 199 dolárov, za ďalších 35 dolárov si možno rozšíriť úložisko zo 4 GB na 16 GB. Dodávky by sa mali začať v septembri 2015.

Zdroj: thinkingtechnology.in
indiegogo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá