Image
12.3.2015 0 Comments

Satelitná sieť Outernet ponúka bezplatný prístup k internetu aj bez taniera

lantern.jpg Už pred rokom sme vás informovali o zaujímavom nápade vytvoriť globálnu sieť satelitov, ktorá by vysielala dáta z internetu prakticky pre každého obyvateľa našej planéty zadarmo. Projekt má názov Outernet a tím stojaci za ním nezaháľa.

Outernet, ktorý je určený výhradne na príjem dát, je v súčasnosti v testovacej fáze a využíva rádiové signály zo satelitov Hotbird a Galaxy 19, ktoré pokrývajú Severnú a Strednú Ameriku, celú Európu a časť Afriky. Počíta sa s dvoma formami signálu - vysokorýchlostným a mobilným. Vysokorýchlostný signál sa testuje, pričom sa vysiela 200 MB dát denne. Na príjem sa vyžaduje satelitná anténa a istý stupeň programovacích zručností. V blízkej budúcnosti sa ráta so zvýšením na 1 GB obsahu denne. Rýchlosti sa pohybujú medzi 100 kb/s a 25 Mb/s. Na príjem mobilného signálu sa bude vyžadovať oveľa menšia anténa.

Nedávno tím predstavil na portáli Indiegogo prototyp mobilného prijímača, ktorý nie je väčší ako baterka. Zariadenie Lantern, ktoré sa zmestí do vrecka, poskytne bezplatné pripojenie na internet pre každého. Možno ním prenášať napríklad elektronické knihy, články z webu, free hudbu, videá, tweety či informácie o dianí vo svete.

lantern2.jpg

No Lantern umožňuje nielen pripojenie k internetu cez Wi-Fi, ale môže aj nabíjať váš telefón. A keď sa zariadenie vybije, dá sa nabiť pomocou vstavaných solárnych článkov (môže teda plniť funkciu modernej energetickej banky).


Zariadenie funguje ako Wi-Fi hotspot a má 4 GB úložisko, kam sa ukladajú prichádzajúce súbory. Dáta si sťahujete cez prehliadač. Pokiaľ ide o konektivitu, Lantern má vstup microUSB na nabíjanie, slot na kartu microSD, port USB plnej veľkosti a konektor na pripojenie k parabole na stacionárne použitie (na dosiahnutie vyššej rýchlosti). Na jedno nabitie môže prijímať dáta 12 hodín, so zapnutou Wi-Fi 4 hodiny.

Zariadenie môžete kúpiť na Indiegogo za 199 dolárov, za ďalších 35 dolárov si možno rozšíriť úložisko zo 4 GB na 16 GB. Dodávky by sa mali začať v septembri 2015.

Zdroj: thinkingtechnology.in
indiegogo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá