17.1.2016 0 Comments

Samsung získal pre svoj rad SUHD TV 2016 prémiovú certifikáciu od UHD Alliance

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., dostala prémiovú UHD certifikáciu udeľovanú UHD Alianciou (UHDA) pre kompletný rad 2016 SUHD TV. Novú certifikáciu získajú len také produkty a služby, ktoré sú v súlade s novo vyhlásenými výkonnostnými normami pre rozlíšenie obrazu, vysoký dynamický rozsah (HDR), najvyšší stupeň jasu, úroveň čiernej farby a široký farebný gamut a rad ďalších dôležitých ukazovateľov.

UHDA Premium Certification je najdôveryhodnejší ukazovateľ špičkovej UHD kvality obrazu. Logo certifikátu UHDA bude umiestnené na všetkých SUHD TV 2016.

„Veľmi si vážime prémiového certifikátu od UHDA, ktorý vyzdvihuje výnimočnú kvalitu obrazu. Je to ocenenie našej trvalej snahy prinášať divákom najrealistickejšie zážitky," hovorí Hyun Suk Kim, prezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Rozhodne budeme aj naďalej spolupracovať s UHD Alianciou na uplatňovaní štandardov pre UHD kvalitu obrazu a tiež budeme pokračovať v rozvoji naprieč oblasťou domácej zábavy."

Televízory Samsung 2016 SUHD boli ocenené za svoj technologický výkon vo všetkých oblastiach kvality obrazu dosiahnutej aj vďaka funkcii HDR, ktorá sprostredkuje najpresnejšiu reprodukciu jasu blížiacu sa prirodzenému svetlu. Tieto televízory tiež redukujú odraz svetla z okolitého osvetlenia, čím je zaistený vynikajúci kontrast a ostrosť obrazu bez ohľadu na okolité podmienky.

„Veľmi nás teší, že môžeme v spolupráci so špičkovými výrobcami a organizáciami napĺňať spoločný cieľ a poskytovať zákazníkom revolučnú kvalitu obrazu," povedal Hanno Basse, predseda UHD Aliancie. „Vďaka takej miere spolupráce popredných svetových spoločností môžeme očakávať ďalší veľmi rýchly rast ponuky UHD obsahu."

UHDA je organizácia zameraná na posilnenie UHD ekosystému a presadzuje výhody UHD technológie. Skupina nedávno oznámila kritériá kvality pre HDR, týkajúce sa napríklad kvality displejov, UHD obsahu alebo distribučných metód. Tieto špecifikácie boli vyvinuté prostredníctvom spoločného úsilia popredných filmových ateliérov, výrobcov spotrebnej elektroniky, distribútorov obsahu a technologických spoločností. UHD špecifikácie sú tiež ovplyvnené výsledkami spotrebiteľských prieskumov.

Viac informácií o UHDA štandardoch a špecifikáciách nájdete na www.uhdalliance.org.

Viac informácií nájdete na news.samsung.com/global/samsung-electronics-receives-uhd-alliance-premium-certification-for-its-2016-suhd-tv.

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá