21.11.2012 0 Comments

Samsung získal 27 ocenení za inovácie na veľtrhu CES 2013

Samsung vyhral na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013 celkom 27 prestížnych ocenení za inovácie. Medzi víťazné produkty patria výrobky z kategórií TV, domáce kino, mobilný telefón, tablet, domáce spotrebiče, server, softvér a počítačový komponent.

Produkty boli posudzované panelom popredných nezávislých priemyselných dizajnérov, inžinierov, a zástupcov médií, ktorí oceňujú výnimočný dizajn a technológie špičkových produktov spotrebnej elektroniky z 29 krajín.

CES je najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky na svete, ktorý každoročne organizuje Asociácia spotrebnej elektroniky (CEA - Consumer Electronics Association), a ktorý za posledné štyri roky udelil spoločnosti Samsung 117 ocenení.

„Samsung sa neustále snaží vytvárať prvotriedne a inovatívne produkty, obsah a služby. Preto nás veľmi teší, že nás odborníci takto ocenili," povedal YK Kim, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics America, Inc.

Samsung získal dve významné ocenenia - Najlepšia inovácia za Samsung televízor s uhlopriečkou 85 palcov a za Samsung Smart TV kameru.

Samsung UHD televízor s uhlopriečkou 85 palcov patrí medzi najväčší predávaný UHD (Ultra High Definition) LED televízor na svete. UHD TV od spoločnosti Samsung využíva inovovanú technológiu stmievania LED podsvietenia (dimming) a veľmi vysoký kontrast, aby zabezpečil hlboké, skutočné čierne a čisté biele farby pre lepší detail a bezkonkurenčnú čistotu obrazu. Tento televízor tiež ponúka silný a dynamický rozsah zvuku.

Samsung Smart TV kamera podporuje Full HD rozlíšenie a umožňuje využívanie funkcií Smart Interaction, ako je ovládanie gestami a rozpoznanie tvárí. Slúži pre Samsung Smart TV bez vstavanej kamery.

Medzi ďalšie ocenené produkty patria:

Samsung Galaxy Note 10.1, ktorý mení vnímanie tabletov tým, že ponúka jedinečné možnosti vytvárania obsahu pomocou stylusu, umožňuje využívanie multitaskingu s rozšírenými možnosťami multiskríningu a má bezkonkurenčný výkon s 1,4 GHz štvorjadrovým procesorom.

Samsung Premium Ultrabook série 9 vo svojom tenkom a ľahkom tele snúbi výkonnosť a rýchlosť spolu s ohromujúcim displejom a originálnym dizajnom.

  • Samsung 2013 Smart LED TV série 7500 a 8000, rovnako tak, ako OLED TV - ocenenie za Dizajn a inžinierstvo 2013
  • Samsung EX2F SMART kompaktný fotoaparát
  • Samsung Indukčný sporák s flexibilnou varnou plochou
  • Samsung Galaxy S III
  • Samsung TecTiles
  • Samsung NL22B LCD Transparentný displej
  • Samsung 2GB LPDDR3 Mobilný DRAM čip
  • Samsung 64GB MicroSD Pamäťová karta
  • Samsung Exynos 5 Dual
  • Samsung Green DDR3 64GB LRDIMM - ocenenie Eco-dizajn. Veľmi moderný pamäťový modul navrhnutý pre serverové systémy používané na podporu infraštruktúry širokého spektra využitia servera.

Všetky produkty spoločnosti Samsung, ktoré získali ocenenie, budú vystavené počas medzinárodného veľtrhu CES 2013, ktorý sa koná od 8. do 11. januára 2013. Záujemcovia si ich budú môcť pozrieť v predajnom stánku Samsung č 12004 v centrálnej hale Kongresového centra Las Vegas. Vystavené budú tiež na odhalení CES Unveiled: Oficiálnej tlačovej konferencii medzinárodného festivalu CES, v nedeľu 6. januára od 16 do 19 hodiny v tanečnej sále Južných morí C (South Seas Ballroom C) v Mandalay Bay.

Viac informácií nájdete na http://cesweb.org/Awards/CES-Innovations-Awards.aspx.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá