Image
9.1.2014 0 Comments

Samsung vyvinul prvú 8 Gb mobilnú pamäť DRAM LPDDR4

samsung_8gb_pamat.jpg Spoločnosť Samsung predstavila prvú 8Gb mobilnú pamäť DRAM s nízkou spotrebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4).

Vďaka svojim vlastnostiam, ako je vyššia hustota pamäte, vysoký výkon a energetická úspornosť, umožnia mobilné pamäte DRAM LPDDR4 koncovým používateľom využívať pokročilé aplikácie rýchlejšie a plynulejšie a takisto si vychutnať vyššie rozlíšenie displeja s menšou spotrebou batérie.

Nové mobilné pamäte sa vyrábajú 20 nm výrobnou technológiou a na jednom čipe ponúkajú kapacitu 1 GB, čo je momentálne najväčšia hustota pamätí DRAM. So štyrmi čipmi, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno puzdro 4 GB LPDDR4, teda najvyššiu dostupnú úroveň výkonu.

Okrem toho LPDDR4 používa nízkonapäťové rozhranie Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O, ktoré Samsung pôvodne navrhol pre JEDEC. Nové čipy dosahujú prenosovú rýchlosť až 3 200 Mb/s, čo je dvojnásobok rýchlosti súčasne vyrábaných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotrebuje približne o 40 % menej energie pri napätí 1,1 V.

S novým čipom sa Samsung plánuje zamerať nielen na prémiový mobilný trh vrátane UHD smartfónov s veľkým displejom, ale aj na tablety a ultra-slim notebooky, ktoré ponúkajú zobrazenie štyrikrát vyššie než full HD rozlíšenie, ako aj na vysokovýkonné sieťové systémy.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá