Image
9.1.2014 0 Comments

Samsung vyvinul prvú 8 Gb mobilnú pamäť DRAM LPDDR4

samsung_8gb_pamat.jpg Spoločnosť Samsung predstavila prvú 8Gb mobilnú pamäť DRAM s nízkou spotrebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4).

Vďaka svojim vlastnostiam, ako je vyššia hustota pamäte, vysoký výkon a energetická úspornosť, umožnia mobilné pamäte DRAM LPDDR4 koncovým používateľom využívať pokročilé aplikácie rýchlejšie a plynulejšie a takisto si vychutnať vyššie rozlíšenie displeja s menšou spotrebou batérie.

Nové mobilné pamäte sa vyrábajú 20 nm výrobnou technológiou a na jednom čipe ponúkajú kapacitu 1 GB, čo je momentálne najväčšia hustota pamätí DRAM. So štyrmi čipmi, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno puzdro 4 GB LPDDR4, teda najvyššiu dostupnú úroveň výkonu.

Okrem toho LPDDR4 používa nízkonapäťové rozhranie Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O, ktoré Samsung pôvodne navrhol pre JEDEC. Nové čipy dosahujú prenosovú rýchlosť až 3 200 Mb/s, čo je dvojnásobok rýchlosti súčasne vyrábaných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotrebuje približne o 40 % menej energie pri napätí 1,1 V.

S novým čipom sa Samsung plánuje zamerať nielen na prémiový mobilný trh vrátane UHD smartfónov s veľkým displejom, ale aj na tablety a ultra-slim notebooky, ktoré ponúkajú zobrazenie štyrikrát vyššie než full HD rozlíšenie, ako aj na vysokovýkonné sieťové systémy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá