Image
9.1.2014 0 Comments

Samsung vyvinul prvú 8 Gb mobilnú pamäť DRAM LPDDR4

samsung_8gb_pamat.jpg Spoločnosť Samsung predstavila prvú 8Gb mobilnú pamäť DRAM s nízkou spotrebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4).

Vďaka svojim vlastnostiam, ako je vyššia hustota pamäte, vysoký výkon a energetická úspornosť, umožnia mobilné pamäte DRAM LPDDR4 koncovým používateľom využívať pokročilé aplikácie rýchlejšie a plynulejšie a takisto si vychutnať vyššie rozlíšenie displeja s menšou spotrebou batérie.

Nové mobilné pamäte sa vyrábajú 20 nm výrobnou technológiou a na jednom čipe ponúkajú kapacitu 1 GB, čo je momentálne najväčšia hustota pamätí DRAM. So štyrmi čipmi, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno puzdro 4 GB LPDDR4, teda najvyššiu dostupnú úroveň výkonu.

Okrem toho LPDDR4 používa nízkonapäťové rozhranie Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O, ktoré Samsung pôvodne navrhol pre JEDEC. Nové čipy dosahujú prenosovú rýchlosť až 3 200 Mb/s, čo je dvojnásobok rýchlosti súčasne vyrábaných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotrebuje približne o 40 % menej energie pri napätí 1,1 V.

S novým čipom sa Samsung plánuje zamerať nielen na prémiový mobilný trh vrátane UHD smartfónov s veľkým displejom, ale aj na tablety a ultra-slim notebooky, ktoré ponúkajú zobrazenie štyrikrát vyššie než full HD rozlíšenie, ako aj na vysokovýkonné sieťové systémy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá