27.8.2014 0 Comments

Samsung vyhlásil finalistov prvého kola súťaže pre vývojárov aplikácií „Samsung Gear App Challenge“

Spoločnosť Samsung zverejnila 200 úspešných aplikácií, ktoré postúpili z 1. kola súťaže pre vývojárov mobilných aplikácií Samsung Gear App Challenge 2014.

Súťaž bola vyhlásená v máji tohto roku s cieľom podporiť úsilie vývojárov z celého sveta k vytvoreniu aplikácií optimalizovaných pre nositeľné príslušenstvo Samsung. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 980 aplikácií, medzi ktorými nechýbali aplikácie LBS (Location Based Service) pracujúce s aktuálnou pozíciou používateľa, alebo aplikácie pre plánovanie času, RSS čítačky, herné aplikácie a množstvo ďalších. Prihlásili sa vývojári zo 69 krajín vrátane Českej republiky a Slovenska.

„Taký záujem zo strany vývojárov nás veľmi teší. Ich nadšenie pre segment nositeľného príslušenstva Gear je viac ako zreteľný a podporuje to aj našu snahu vyvíjať zariadenia, ktoré užívateľom rozšíria možnosti a doprajú neobyčajné zážitky," povedal Won-Pyo Hong, prezident a riaditeľ Media Solution Center. „Úspech súťaže dokazuje vzrastajúci potenciál na trhu nositeľného príslušenstva, a preto budeme naďalej podporovať úsilie vývojárov pri tvorbe nových aplikácií."

V prvom kole bolo hlavnými kritériami pochopenie vlastností hodiniek Gear, prínos aplikácie pre ich užívateľov a jej unikátnosť. 200 úspešných účastníkov získalo 2 000 USD a postúpilo do ďalšieho kola. Druhé kolo zúži výber na 40 finalistov, ktorí sa môžu tešiť na podiel z finančnej čiastky 850 000 USD.

Celkový víťaz získa 100 000 USD a 10 najlepších aplikácií bude navyše zaradených do verejnej súťaže o Cenu popularity. Jej víťaz potom získa BMW i3.

Desať finalistov bude vyhlásených v priebehu konferencie Samsung Developers Conference, ktorá sa koná v Moscone West Center v San Franciscu od 11. do 13. novembra 2014. Finalisti budú na konferenciu pozvaní a dostanú tu možnosť svoje aplikácie predstaviť.

Zoznam 200 finalistov prvého kola nájdete na stránkach Samsung Gear App Challenge http://gearapp.challengepost.com/submissions.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá