27.8.2014 0 Comments

Samsung vyhlásil finalistov prvého kola súťaže pre vývojárov aplikácií „Samsung Gear App Challenge“

Spoločnosť Samsung zverejnila 200 úspešných aplikácií, ktoré postúpili z 1. kola súťaže pre vývojárov mobilných aplikácií Samsung Gear App Challenge 2014.

Súťaž bola vyhlásená v máji tohto roku s cieľom podporiť úsilie vývojárov z celého sveta k vytvoreniu aplikácií optimalizovaných pre nositeľné príslušenstvo Samsung. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 980 aplikácií, medzi ktorými nechýbali aplikácie LBS (Location Based Service) pracujúce s aktuálnou pozíciou používateľa, alebo aplikácie pre plánovanie času, RSS čítačky, herné aplikácie a množstvo ďalších. Prihlásili sa vývojári zo 69 krajín vrátane Českej republiky a Slovenska.

„Taký záujem zo strany vývojárov nás veľmi teší. Ich nadšenie pre segment nositeľného príslušenstva Gear je viac ako zreteľný a podporuje to aj našu snahu vyvíjať zariadenia, ktoré užívateľom rozšíria možnosti a doprajú neobyčajné zážitky," povedal Won-Pyo Hong, prezident a riaditeľ Media Solution Center. „Úspech súťaže dokazuje vzrastajúci potenciál na trhu nositeľného príslušenstva, a preto budeme naďalej podporovať úsilie vývojárov pri tvorbe nových aplikácií."

V prvom kole bolo hlavnými kritériami pochopenie vlastností hodiniek Gear, prínos aplikácie pre ich užívateľov a jej unikátnosť. 200 úspešných účastníkov získalo 2 000 USD a postúpilo do ďalšieho kola. Druhé kolo zúži výber na 40 finalistov, ktorí sa môžu tešiť na podiel z finančnej čiastky 850 000 USD.

Celkový víťaz získa 100 000 USD a 10 najlepších aplikácií bude navyše zaradených do verejnej súťaže o Cenu popularity. Jej víťaz potom získa BMW i3.

Desať finalistov bude vyhlásených v priebehu konferencie Samsung Developers Conference, ktorá sa koná v Moscone West Center v San Franciscu od 11. do 13. novembra 2014. Finalisti budú na konferenciu pozvaní a dostanú tu možnosť svoje aplikácie predstaviť.

Zoznam 200 finalistov prvého kola nájdete na stránkach Samsung Gear App Challenge http://gearapp.challengepost.com/submissions.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá