27.8.2014 0 Comments

Samsung vyhlásil finalistov prvého kola súťaže pre vývojárov aplikácií „Samsung Gear App Challenge“

Spoločnosť Samsung zverejnila 200 úspešných aplikácií, ktoré postúpili z 1. kola súťaže pre vývojárov mobilných aplikácií Samsung Gear App Challenge 2014.

Súťaž bola vyhlásená v máji tohto roku s cieľom podporiť úsilie vývojárov z celého sveta k vytvoreniu aplikácií optimalizovaných pre nositeľné príslušenstvo Samsung. Celkovo bolo do súťaže prihlásených 980 aplikácií, medzi ktorými nechýbali aplikácie LBS (Location Based Service) pracujúce s aktuálnou pozíciou používateľa, alebo aplikácie pre plánovanie času, RSS čítačky, herné aplikácie a množstvo ďalších. Prihlásili sa vývojári zo 69 krajín vrátane Českej republiky a Slovenska.

„Taký záujem zo strany vývojárov nás veľmi teší. Ich nadšenie pre segment nositeľného príslušenstva Gear je viac ako zreteľný a podporuje to aj našu snahu vyvíjať zariadenia, ktoré užívateľom rozšíria možnosti a doprajú neobyčajné zážitky," povedal Won-Pyo Hong, prezident a riaditeľ Media Solution Center. „Úspech súťaže dokazuje vzrastajúci potenciál na trhu nositeľného príslušenstva, a preto budeme naďalej podporovať úsilie vývojárov pri tvorbe nových aplikácií."

V prvom kole bolo hlavnými kritériami pochopenie vlastností hodiniek Gear, prínos aplikácie pre ich užívateľov a jej unikátnosť. 200 úspešných účastníkov získalo 2 000 USD a postúpilo do ďalšieho kola. Druhé kolo zúži výber na 40 finalistov, ktorí sa môžu tešiť na podiel z finančnej čiastky 850 000 USD.

Celkový víťaz získa 100 000 USD a 10 najlepších aplikácií bude navyše zaradených do verejnej súťaže o Cenu popularity. Jej víťaz potom získa BMW i3.

Desať finalistov bude vyhlásených v priebehu konferencie Samsung Developers Conference, ktorá sa koná v Moscone West Center v San Franciscu od 11. do 13. novembra 2014. Finalisti budú na konferenciu pozvaní a dostanú tu možnosť svoje aplikácie predstaviť.

Zoznam 200 finalistov prvého kola nájdete na stránkach Samsung Gear App Challenge http://gearapp.challengepost.com/submissions.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá