14.1.2013 0 Comments

Samsung uvoľnil SDK na vývoj Smart TV aplikácií, ktoré podporuje viac operačných systémov

Samsung Electronics Co., Ltd. ohlásil na Medzinárodnom Veľtrhu Spotrebnej Elektroniky 2013 (CES), ktorý sa koná od 8. do 11. januára 2013, že uvedie na trh nový SDK 4.0 pre Smart TV. Nové SDK tak okrem operačného systému Windows bude podporovať aj Linux a Mac.

Až doteraz boli vývojári aplikácií pre Samsung Smart TV nútení vyvíjať aplikácie pod operačným systémom Windows. Samsung však vypočul hlas vývojárov, ktorí používali aj iné operačné systémy než Windows, a nové SDK 4.0 tak umožní pracovať aj v prostredí Linux a Mac.

Rozšírením podpory štandardného programovacieho jazyka HTML5 v SDK 4.0 Samsung podporil jednoduché zapojenie mnohých vývojárov do vývoja aplikácií pre Smart TV. Vďaka tomu bude tiež jednoduchší vývoj aplikácií, ktoré komunikujú s externými zariadeniami, predovšetkým s mobilnými telefónmi a tabletmi.

Nové SDK 4.0 taktiež podporuje funkcie Smart Interaction, teda ovládanie televízora pomocou gest a hlasu. Vývojári môžu vďaka SDK vyvíjať aplikácie pre televízory Samsung Smart TV, ktoré je možné ovládať mávnutím ruky či hlasovým príkazom bez nutnosti hľadať diaľkový ovládač.

Samsung dlhodobo buduje ekosystém, v ktorom vývojári z celého sveta môžu svojimi kreatívnymi nápadmi prispieť do vývoja aplikácií pre Samsung Smart TV. Všetko na jednom mieste ponúka portál www.samsungdforum.com, kde vývojári nájdu všetko potrebné a z ktorého je možné aj zadarmo stiahnuť nové SDK 4.0 spolu s tutoriálmi a nevyhnutnou dokumentáciou. Kontaktnou osobou pre vývojárov aj majiteľov obsahu z ČR a SR je Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV, ktorý rieši ako technickú tak obchodno-marketingovú časť platformy Samsung Smart TV.

Produktový rad Samsung je vystavený od 8. do 11. januára v stánku číslo 12004 v Central Hall v Kongresovom centre v Las Vegas.

Všetky detaily, videá a obrázky produktov sú dostupné na webe spoločnosti Samsung na: www.samsungces.com, alebo tiež na: m.samsungces.com a http://youtube.com/SamsungTomorrow.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá