14.1.2013 0 Comments

Samsung uvoľnil SDK na vývoj Smart TV aplikácií, ktoré podporuje viac operačných systémov

Samsung Electronics Co., Ltd. ohlásil na Medzinárodnom Veľtrhu Spotrebnej Elektroniky 2013 (CES), ktorý sa koná od 8. do 11. januára 2013, že uvedie na trh nový SDK 4.0 pre Smart TV. Nové SDK tak okrem operačného systému Windows bude podporovať aj Linux a Mac.

Až doteraz boli vývojári aplikácií pre Samsung Smart TV nútení vyvíjať aplikácie pod operačným systémom Windows. Samsung však vypočul hlas vývojárov, ktorí používali aj iné operačné systémy než Windows, a nové SDK 4.0 tak umožní pracovať aj v prostredí Linux a Mac.

Rozšírením podpory štandardného programovacieho jazyka HTML5 v SDK 4.0 Samsung podporil jednoduché zapojenie mnohých vývojárov do vývoja aplikácií pre Smart TV. Vďaka tomu bude tiež jednoduchší vývoj aplikácií, ktoré komunikujú s externými zariadeniami, predovšetkým s mobilnými telefónmi a tabletmi.

Nové SDK 4.0 taktiež podporuje funkcie Smart Interaction, teda ovládanie televízora pomocou gest a hlasu. Vývojári môžu vďaka SDK vyvíjať aplikácie pre televízory Samsung Smart TV, ktoré je možné ovládať mávnutím ruky či hlasovým príkazom bez nutnosti hľadať diaľkový ovládač.

Samsung dlhodobo buduje ekosystém, v ktorom vývojári z celého sveta môžu svojimi kreatívnymi nápadmi prispieť do vývoja aplikácií pre Samsung Smart TV. Všetko na jednom mieste ponúka portál www.samsungdforum.com, kde vývojári nájdu všetko potrebné a z ktorého je možné aj zadarmo stiahnuť nové SDK 4.0 spolu s tutoriálmi a nevyhnutnou dokumentáciou. Kontaktnou osobou pre vývojárov aj majiteľov obsahu z ČR a SR je Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV, ktorý rieši ako technickú tak obchodno-marketingovú časť platformy Samsung Smart TV.

Produktový rad Samsung je vystavený od 8. do 11. januára v stánku číslo 12004 v Central Hall v Kongresovom centre v Las Vegas.

Všetky detaily, videá a obrázky produktov sú dostupné na webe spoločnosti Samsung na: www.samsungces.com, alebo tiež na: m.samsungces.com a http://youtube.com/SamsungTomorrow.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá