14.1.2013 0 Comments

Samsung uvoľnil SDK na vývoj Smart TV aplikácií, ktoré podporuje viac operačných systémov

Samsung Electronics Co., Ltd. ohlásil na Medzinárodnom Veľtrhu Spotrebnej Elektroniky 2013 (CES), ktorý sa koná od 8. do 11. januára 2013, že uvedie na trh nový SDK 4.0 pre Smart TV. Nové SDK tak okrem operačného systému Windows bude podporovať aj Linux a Mac.

Až doteraz boli vývojári aplikácií pre Samsung Smart TV nútení vyvíjať aplikácie pod operačným systémom Windows. Samsung však vypočul hlas vývojárov, ktorí používali aj iné operačné systémy než Windows, a nové SDK 4.0 tak umožní pracovať aj v prostredí Linux a Mac.

Rozšírením podpory štandardného programovacieho jazyka HTML5 v SDK 4.0 Samsung podporil jednoduché zapojenie mnohých vývojárov do vývoja aplikácií pre Smart TV. Vďaka tomu bude tiež jednoduchší vývoj aplikácií, ktoré komunikujú s externými zariadeniami, predovšetkým s mobilnými telefónmi a tabletmi.

Nové SDK 4.0 taktiež podporuje funkcie Smart Interaction, teda ovládanie televízora pomocou gest a hlasu. Vývojári môžu vďaka SDK vyvíjať aplikácie pre televízory Samsung Smart TV, ktoré je možné ovládať mávnutím ruky či hlasovým príkazom bez nutnosti hľadať diaľkový ovládač.

Samsung dlhodobo buduje ekosystém, v ktorom vývojári z celého sveta môžu svojimi kreatívnymi nápadmi prispieť do vývoja aplikácií pre Samsung Smart TV. Všetko na jednom mieste ponúka portál www.samsungdforum.com, kde vývojári nájdu všetko potrebné a z ktorého je možné aj zadarmo stiahnuť nové SDK 4.0 spolu s tutoriálmi a nevyhnutnou dokumentáciou. Kontaktnou osobou pre vývojárov aj majiteľov obsahu z ČR a SR je Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV, ktorý rieši ako technickú tak obchodno-marketingovú časť platformy Samsung Smart TV.

Produktový rad Samsung je vystavený od 8. do 11. januára v stánku číslo 12004 v Central Hall v Kongresovom centre v Las Vegas.

Všetky detaily, videá a obrázky produktov sú dostupné na webe spoločnosti Samsung na: www.samsungces.com, alebo tiež na: m.samsungces.com a http://youtube.com/SamsungTomorrow.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá