19.3.2014 0 Comments

Samsung spustil výrobu najmodernejších pamäťových čipov typu DDR3 s kapacitou 4 GB

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti pamäťových technológií, začal výrobu najmodernejších pamäťových čipov typu DDR3 založenú na 20nm výrobnej technológii. Široké uplatnenie nájdu v mnohých smeroch IT odvetví.

Samsung tak opäť o kúsok posunul hranice pri výrobe pamätí DRAM, a to vďaka imerznej litografii s laserom na báze argónu a fluóru, ktorá umožnila využiť najmodernejší 20nm výrobný proces pri produkcii pamäťových modulov DDR3 DRAM s kapacitou 4 GB.

V prípade pamätí typu DRAM, u ktorých sa každá pamäťová bunka skladá z navzájom prepojeného kondenzátora a tranzistora, je ďalšia miniaturizácia oproti pamäti typu NAND Flash, kde každá bunka obsahuje iba tranzistor, ťažšia. Pre ďalšiu miniaturizáciu zložitejších pamäťových čipov typu DRAM musel Samsung upraviť technológie používané pri návrhu a výrobe pamäťových obvodov a prišiel s technológiou dvojitej expozície a upraveným postupom nanášania atómovej vrstvy.

Nový postup vyvinutý spoločnosťou Samsung je prelomovým krokom vpred, pretože umožňuje produkovať pamäte DDR3 s použitím 20nm výrobného procesu na existujúcich fotolitografických zariadeniach, a dáva tak základ pre budúcu výrobu DRAM čipov na báze 10nm výrobného procesu. Spoločnosť Samsung taktiež úspešne vytvorila ultratenké dielektrické vrstvy tvorené kondenzátormi neuveriteľnej pravidelnosti, čo umožňuje dosiahnuť lepšie výkonnostné parametre pamäťovej bunky.

Použitím týchto technológií pri výrobe nových 20nm DDR3 DRAM sa spoločnosti Samsung podarilo tiež zvýšiť produktivitu výroby, ktorá je teraz v porovnaní s predchádzajúcou 25nm technológiou pre výrobu DDR3 o viac než 30 % vyššia a v porovnaní s 30nm technológiou dokonca dvakrát vyššia.

Nové moduly založené na 20nm DDR3 s kapacitou 4 GB okrem toho dokážu ušetriť až 25 % energie spotrebovanej porovnateľnými modulmi vyrobenými pomocou predchádzajúcej 25nm výrobnej technológie. Toto zlepšenie umožňuje globálnym spoločnostiam poskytovať najvyspelejšie ekologické IT riešenie v odbore.

„Nové energeticky úsporné pamäte DDR3 DRAM sa rýchlo rozšíria v celom IT odvetví, vrátane stolových počítačov a mobilných zariadení, a čoskoro sa stanú štandardom v tomto odbore," vyhlásil Young-Hyun May, výkonný viceprezident pre predaj a marketing pamäťových modulov spoločnosti Samsung Electronics. „Samsung sa bude aj naďalej snažiť o to, aby dodával nové generácie pamätí DRAM a ekologické pamäťové riešenia v predstihu pred konkurenciou a v úzkej spolupráci s významnými zákazníkmi tak prispel k rastu globálneho IT trhu," dodal May.

Podľa údajov z prieskumu trhu vykonaného spoločnosťou Gartner vzrastie globálny trh s pamäťovými modulmi DRAM z 35,6 mil. USD v roku 2013 na 37,9 mld. USD v roku 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá