19.3.2014 0 Comments

Samsung spustil výrobu najmodernejších pamäťových čipov typu DDR3 s kapacitou 4 GB

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti pamäťových technológií, začal výrobu najmodernejších pamäťových čipov typu DDR3 založenú na 20nm výrobnej technológii. Široké uplatnenie nájdu v mnohých smeroch IT odvetví.

Samsung tak opäť o kúsok posunul hranice pri výrobe pamätí DRAM, a to vďaka imerznej litografii s laserom na báze argónu a fluóru, ktorá umožnila využiť najmodernejší 20nm výrobný proces pri produkcii pamäťových modulov DDR3 DRAM s kapacitou 4 GB.

V prípade pamätí typu DRAM, u ktorých sa každá pamäťová bunka skladá z navzájom prepojeného kondenzátora a tranzistora, je ďalšia miniaturizácia oproti pamäti typu NAND Flash, kde každá bunka obsahuje iba tranzistor, ťažšia. Pre ďalšiu miniaturizáciu zložitejších pamäťových čipov typu DRAM musel Samsung upraviť technológie používané pri návrhu a výrobe pamäťových obvodov a prišiel s technológiou dvojitej expozície a upraveným postupom nanášania atómovej vrstvy.

Nový postup vyvinutý spoločnosťou Samsung je prelomovým krokom vpred, pretože umožňuje produkovať pamäte DDR3 s použitím 20nm výrobného procesu na existujúcich fotolitografických zariadeniach, a dáva tak základ pre budúcu výrobu DRAM čipov na báze 10nm výrobného procesu. Spoločnosť Samsung taktiež úspešne vytvorila ultratenké dielektrické vrstvy tvorené kondenzátormi neuveriteľnej pravidelnosti, čo umožňuje dosiahnuť lepšie výkonnostné parametre pamäťovej bunky.

Použitím týchto technológií pri výrobe nových 20nm DDR3 DRAM sa spoločnosti Samsung podarilo tiež zvýšiť produktivitu výroby, ktorá je teraz v porovnaní s predchádzajúcou 25nm technológiou pre výrobu DDR3 o viac než 30 % vyššia a v porovnaní s 30nm technológiou dokonca dvakrát vyššia.

Nové moduly založené na 20nm DDR3 s kapacitou 4 GB okrem toho dokážu ušetriť až 25 % energie spotrebovanej porovnateľnými modulmi vyrobenými pomocou predchádzajúcej 25nm výrobnej technológie. Toto zlepšenie umožňuje globálnym spoločnostiam poskytovať najvyspelejšie ekologické IT riešenie v odbore.

„Nové energeticky úsporné pamäte DDR3 DRAM sa rýchlo rozšíria v celom IT odvetví, vrátane stolových počítačov a mobilných zariadení, a čoskoro sa stanú štandardom v tomto odbore," vyhlásil Young-Hyun May, výkonný viceprezident pre predaj a marketing pamäťových modulov spoločnosti Samsung Electronics. „Samsung sa bude aj naďalej snažiť o to, aby dodával nové generácie pamätí DRAM a ekologické pamäťové riešenia v predstihu pred konkurenciou a v úzkej spolupráci s významnými zákazníkmi tak prispel k rastu globálneho IT trhu," dodal May.

Podľa údajov z prieskumu trhu vykonaného spoločnosťou Gartner vzrastie globálny trh s pamäťovými modulmi DRAM z 35,6 mil. USD v roku 2013 na 37,9 mld. USD v roku 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá