Image
20.3.2014 0 Comments

Samsung spustil výrobu 20 nm pamätí DDR3

samsung-ddram.jpg Samsung informoval, že začal výrobu pamäťových čipov typu DDR3 s kapacitou 4 GB založenú na 20 nm výrobnej technológii. Má ísť údajne o najmodernejšiu technológiu pri týchto čipoch, ktoré sa v súčasnosti používajú vo väčšine serverov, PC a notebookov. Kórejský gigant pri výrobe využil imerznú litografiu s laserom na báze argónu a fluóru.

V prípade pamätí typu DRAM, pri ktorých sa každá pamäťová bunka skladá z navzájom prepojeného kondenzátora a tranzistora, je ďalšia miniaturizácia oproti pamätiam typu NAND Flash, kde každá bunka obsahuje iba tranzistor, ťažšia. Na ďalšiu miniaturizáciu zložitejších pamäťových čipov typu DRAM musel Samsung upraviť technológie používané pri návrhu a výrobe pamäťových obvodov a prišiel s technológiou dvojitej expozície a upraveným postupom nanášania atómovej vrstvy.

Nový postup vyvinutý spoločnosťou Samsung umožňuje produkovať pamäte DDR3 s použitím 20 nm výrobného procesu na existujúcich fotolitografických zariadeniach a dáva tak základ pre budúcu výrobu čipov DRAM na báze 10 nm výrobného procesu. Spoločnosť Samsung takisto úspešne vytvorila ultratenké dielektrické vrstvy tvorené kondenzátormi nebývalej pravidelnosti, čo umožňuje dosiahnuť lepšie výkonnostné parametre pamäťové bunky.

Použitím týchto technológií pri výrobe nových 20 nm DDR3 DRAM sa spoločnosti Samsung podarilo tiež zvýšiť produktivitu výroby, ktorá je teraz v porovnaní s predchádzajúcou 25 nm technológiou na výrobu DDR3 o viac než 30 % vyššia a v porovnaní s 30 nm technológiou dokonca dvakrát vyššia.

Nové moduly založené na 20 nm DDR3 s kapacitou 4 GB okrem toho dokážu ušetriť až 25 % energie spotrebovanej porovnateľnými modulmi vyrobenými pomocou predchádzajúcej 25 nm výrobnej technológie. Toto zlepšenie umožňuje globálnym spoločnostiam poskytovať najvyspelejšie ekologické IT riešenia v odbore.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá