Image
20.3.2014 0 Comments

Samsung spustil výrobu 20 nm pamätí DDR3

samsung-ddram.jpg Samsung informoval, že začal výrobu pamäťových čipov typu DDR3 s kapacitou 4 GB založenú na 20 nm výrobnej technológii. Má ísť údajne o najmodernejšiu technológiu pri týchto čipoch, ktoré sa v súčasnosti používajú vo väčšine serverov, PC a notebookov. Kórejský gigant pri výrobe využil imerznú litografiu s laserom na báze argónu a fluóru.

V prípade pamätí typu DRAM, pri ktorých sa každá pamäťová bunka skladá z navzájom prepojeného kondenzátora a tranzistora, je ďalšia miniaturizácia oproti pamätiam typu NAND Flash, kde každá bunka obsahuje iba tranzistor, ťažšia. Na ďalšiu miniaturizáciu zložitejších pamäťových čipov typu DRAM musel Samsung upraviť technológie používané pri návrhu a výrobe pamäťových obvodov a prišiel s technológiou dvojitej expozície a upraveným postupom nanášania atómovej vrstvy.

Nový postup vyvinutý spoločnosťou Samsung umožňuje produkovať pamäte DDR3 s použitím 20 nm výrobného procesu na existujúcich fotolitografických zariadeniach a dáva tak základ pre budúcu výrobu čipov DRAM na báze 10 nm výrobného procesu. Spoločnosť Samsung takisto úspešne vytvorila ultratenké dielektrické vrstvy tvorené kondenzátormi nebývalej pravidelnosti, čo umožňuje dosiahnuť lepšie výkonnostné parametre pamäťové bunky.

Použitím týchto technológií pri výrobe nových 20 nm DDR3 DRAM sa spoločnosti Samsung podarilo tiež zvýšiť produktivitu výroby, ktorá je teraz v porovnaní s predchádzajúcou 25 nm technológiou na výrobu DDR3 o viac než 30 % vyššia a v porovnaní s 30 nm technológiou dokonca dvakrát vyššia.

Nové moduly založené na 20 nm DDR3 s kapacitou 4 GB okrem toho dokážu ušetriť až 25 % energie spotrebovanej porovnateľnými modulmi vyrobenými pomocou predchádzajúcej 25 nm výrobnej technológie. Toto zlepšenie umožňuje globálnym spoločnostiam poskytovať najvyspelejšie ekologické IT riešenia v odbore.

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá