Image
20.3.2014 0 Comments

Samsung spustil výrobu 20 nm pamätí DDR3

samsung-ddram.jpg Samsung informoval, že začal výrobu pamäťových čipov typu DDR3 s kapacitou 4 GB založenú na 20 nm výrobnej technológii. Má ísť údajne o najmodernejšiu technológiu pri týchto čipoch, ktoré sa v súčasnosti používajú vo väčšine serverov, PC a notebookov. Kórejský gigant pri výrobe využil imerznú litografiu s laserom na báze argónu a fluóru.

V prípade pamätí typu DRAM, pri ktorých sa každá pamäťová bunka skladá z navzájom prepojeného kondenzátora a tranzistora, je ďalšia miniaturizácia oproti pamätiam typu NAND Flash, kde každá bunka obsahuje iba tranzistor, ťažšia. Na ďalšiu miniaturizáciu zložitejších pamäťových čipov typu DRAM musel Samsung upraviť technológie používané pri návrhu a výrobe pamäťových obvodov a prišiel s technológiou dvojitej expozície a upraveným postupom nanášania atómovej vrstvy.

Nový postup vyvinutý spoločnosťou Samsung umožňuje produkovať pamäte DDR3 s použitím 20 nm výrobného procesu na existujúcich fotolitografických zariadeniach a dáva tak základ pre budúcu výrobu čipov DRAM na báze 10 nm výrobného procesu. Spoločnosť Samsung takisto úspešne vytvorila ultratenké dielektrické vrstvy tvorené kondenzátormi nebývalej pravidelnosti, čo umožňuje dosiahnuť lepšie výkonnostné parametre pamäťové bunky.

Použitím týchto technológií pri výrobe nových 20 nm DDR3 DRAM sa spoločnosti Samsung podarilo tiež zvýšiť produktivitu výroby, ktorá je teraz v porovnaní s predchádzajúcou 25 nm technológiou na výrobu DDR3 o viac než 30 % vyššia a v porovnaní s 30 nm technológiou dokonca dvakrát vyššia.

Nové moduly založené na 20 nm DDR3 s kapacitou 4 GB okrem toho dokážu ušetriť až 25 % energie spotrebovanej porovnateľnými modulmi vyrobenými pomocou predchádzajúcej 25 nm výrobnej technológie. Toto zlepšenie umožňuje globálnym spoločnostiam poskytovať najvyspelejšie ekologické IT riešenia v odbore.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá