25.4.2016 0 Comments

Samsung spustil unikátnu aplikáciu chrániacu naše oči

Samsung predstavil aplikáciu Safety Screen (bezpečná obrazovka), ktorá pomáha užívateľom, a najmä malým deťom, udržať mobilné zariadenia v ideálnej vzdialenosti od očí.

Na bezplatné prevzatie pre všetky zariadenia so systémom Android je k dispozícii na Google Play.  Samsung Safety Screen beží na pozadí mobilného zariadenia a jej spustenie/vypnutie môže byť chránené rodičovským heslom. Využíva pokročilý softvér rozpoznania tváre a prostredníctvom vyskakovacieho okna s obrázkovou animáciou zhasne obrazovku, pokiaľ je zariadenie príliš blízko očí. Obrazovka sa opäť odblokuje po tom, čo je zariadenie aspoň v minimálnej bezpečnej vzdialenosti.

Z výsledkov výskumu spoločnosti Vision Council vyplýva, že rastie počet prípadov myopie (krátkozrakosti). Vedci to prisudzujú kombinácii genetických faktorov a súčasným trendom v správaní vrátane rastúcej tendencie využívania digitálnych zariadení a kratšiemu pobytu na prirodzenom dennom svetle. Digitálna deformácia oka sa často prejavuje u detí a mládeže, ktorých oči sú príliš unavené z dlhého sledovanie digitálnych zariadení.

„Používanie elektronických zariadení ako sú smartfóny a tablety má extrémne vzrastajúcu tendenciu, a to vo všetkých vekových skupinách. Od zábavy pri sledovaní filmov, cez hranie hier, až po využívanie týchto zariadení počas výučby na školách. Zaznamenali sme, že deti trávia stále viac času využívaním svojich mobilných zariadení, pričom ich držia príliš blízko očí. To nie je ideálne a môže to spôsobovať zhoršenie zraku. Samsung sa ako líder v oblasti inovácií stará o zdravie a bezpečnosť svojich zákazníkov, a preto predstavujeme novú unikátnu aplikáciu, ktorá pomáha chrániť oči používateľov. Princíp spočíva v tom, že aplikácia užívateľom pripomína, aby držali svoje zariadenia v dostatočnej vzdialenosti od očí,“ uviedol Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.

Aplikáciu Samsung Safety Screen, ktorú vyvinula spoločnosť Samsung Gulf Electronic v spolupráci s Leo Burnett MENA s cieľom zmeniť ľudské návyky, už získala ocenenie počas Dubai Lynx awards.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá