25.4.2016 0 Comments

Samsung spustil unikátnu aplikáciu chrániacu naše oči

Samsung predstavil aplikáciu Safety Screen (bezpečná obrazovka), ktorá pomáha užívateľom, a najmä malým deťom, udržať mobilné zariadenia v ideálnej vzdialenosti od očí.

Na bezplatné prevzatie pre všetky zariadenia so systémom Android je k dispozícii na Google Play.  Samsung Safety Screen beží na pozadí mobilného zariadenia a jej spustenie/vypnutie môže byť chránené rodičovským heslom. Využíva pokročilý softvér rozpoznania tváre a prostredníctvom vyskakovacieho okna s obrázkovou animáciou zhasne obrazovku, pokiaľ je zariadenie príliš blízko očí. Obrazovka sa opäť odblokuje po tom, čo je zariadenie aspoň v minimálnej bezpečnej vzdialenosti.

Z výsledkov výskumu spoločnosti Vision Council vyplýva, že rastie počet prípadov myopie (krátkozrakosti). Vedci to prisudzujú kombinácii genetických faktorov a súčasným trendom v správaní vrátane rastúcej tendencie využívania digitálnych zariadení a kratšiemu pobytu na prirodzenom dennom svetle. Digitálna deformácia oka sa často prejavuje u detí a mládeže, ktorých oči sú príliš unavené z dlhého sledovanie digitálnych zariadení.

„Používanie elektronických zariadení ako sú smartfóny a tablety má extrémne vzrastajúcu tendenciu, a to vo všetkých vekových skupinách. Od zábavy pri sledovaní filmov, cez hranie hier, až po využívanie týchto zariadení počas výučby na školách. Zaznamenali sme, že deti trávia stále viac času využívaním svojich mobilných zariadení, pričom ich držia príliš blízko očí. To nie je ideálne a môže to spôsobovať zhoršenie zraku. Samsung sa ako líder v oblasti inovácií stará o zdravie a bezpečnosť svojich zákazníkov, a preto predstavujeme novú unikátnu aplikáciu, ktorá pomáha chrániť oči používateľov. Princíp spočíva v tom, že aplikácia užívateľom pripomína, aby držali svoje zariadenia v dostatočnej vzdialenosti od očí,“ uviedol Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.

Aplikáciu Samsung Safety Screen, ktorú vyvinula spoločnosť Samsung Gulf Electronic v spolupráci s Leo Burnett MENA s cieľom zmeniť ľudské návyky, už získala ocenenie počas Dubai Lynx awards.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá