25.4.2016 0 Comments

Samsung spustil unikátnu aplikáciu chrániacu naše oči

Samsung predstavil aplikáciu Safety Screen (bezpečná obrazovka), ktorá pomáha užívateľom, a najmä malým deťom, udržať mobilné zariadenia v ideálnej vzdialenosti od očí.

Na bezplatné prevzatie pre všetky zariadenia so systémom Android je k dispozícii na Google Play.  Samsung Safety Screen beží na pozadí mobilného zariadenia a jej spustenie/vypnutie môže byť chránené rodičovským heslom. Využíva pokročilý softvér rozpoznania tváre a prostredníctvom vyskakovacieho okna s obrázkovou animáciou zhasne obrazovku, pokiaľ je zariadenie príliš blízko očí. Obrazovka sa opäť odblokuje po tom, čo je zariadenie aspoň v minimálnej bezpečnej vzdialenosti.

Z výsledkov výskumu spoločnosti Vision Council vyplýva, že rastie počet prípadov myopie (krátkozrakosti). Vedci to prisudzujú kombinácii genetických faktorov a súčasným trendom v správaní vrátane rastúcej tendencie využívania digitálnych zariadení a kratšiemu pobytu na prirodzenom dennom svetle. Digitálna deformácia oka sa často prejavuje u detí a mládeže, ktorých oči sú príliš unavené z dlhého sledovanie digitálnych zariadení.

„Používanie elektronických zariadení ako sú smartfóny a tablety má extrémne vzrastajúcu tendenciu, a to vo všetkých vekových skupinách. Od zábavy pri sledovaní filmov, cez hranie hier, až po využívanie týchto zariadení počas výučby na školách. Zaznamenali sme, že deti trávia stále viac času využívaním svojich mobilných zariadení, pričom ich držia príliš blízko očí. To nie je ideálne a môže to spôsobovať zhoršenie zraku. Samsung sa ako líder v oblasti inovácií stará o zdravie a bezpečnosť svojich zákazníkov, a preto predstavujeme novú unikátnu aplikáciu, ktorá pomáha chrániť oči používateľov. Princíp spočíva v tom, že aplikácia užívateľom pripomína, aby držali svoje zariadenia v dostatočnej vzdialenosti od očí,“ uviedol Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.

Aplikáciu Samsung Safety Screen, ktorú vyvinula spoločnosť Samsung Gulf Electronic v spolupráci s Leo Burnett MENA s cieľom zmeniť ľudské návyky, už získala ocenenie počas Dubai Lynx awards.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá