Image
4.2.2014 0 Comments

Samsung prestane vyrábať notebooky s Windows

samsung_notebook_windows.jpg Juhokórejský Samsung do roku 2015 prestane uvádzať na trh bežné modely notebookov s výnimkou Chromebookov. Informoval o tom server Digitimes. V tomto roku plánuje spoločnosť dodať na celosvetový trh 7 miliónov notebookov, čo je zníženie o 41,67 % oproti 12 miliónom dodaným v roku 2013.

Samsung mení svoju stratégiu v oblasti notebookov a nechce sa už sústreďovať na modely z nižšej a strednej triedy. Nebude už cenami konkurovať spoločnostiam Lenovo, Acer a Asustek v Európe.

Pred dvoma rokmi mal Samsung silnú pozíciu v segmente notebookov, ale potom ho predstihlo Lenovo, navyše aj dopyt spotrebiteľov po týchto zariadeniach začal upadať. Vzhľadom na rastúcu popularitu tabletov celkové dodávky notebookov v roku 2013 klesli o viac ako 10 %, a tak výrobcovia stoja pred otázkou, aké ďalšie kroky by mali podniknúť, pretože dopyt po modeloch s dotykovými displejmi a po konvertibilných notebookoch zostáva naďalej slabý a najpredávanejšie sú cenovo prístupné notebooky s cenovkou okolo 650 dolárov.

Na druhej strane taiwanský Asustek predpokladá, že jeho celosvetové dodávky notebookov dosiahnu tento rok 20 miliónov kusov, zatiaľ čo vlani to bolo 18,5 milióna kusov. Dodávky jeho tabletov by mali zostať na úrovni 12 miliónov kusov, teda rovnako ako minulý rok.

Ďalší výrobca notebookov Acer v súčasnosti prechádza reorganizáciou, a tak sú jeho výhľady na prvú polovicu roka 2014 dosť neisté.

Zdroj: digitimes.com
digitimes.com/news


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá