Image
4.2.2014 0 Comments

Samsung prestane vyrábať notebooky s Windows

samsung_notebook_windows.jpg Juhokórejský Samsung do roku 2015 prestane uvádzať na trh bežné modely notebookov s výnimkou Chromebookov. Informoval o tom server Digitimes. V tomto roku plánuje spoločnosť dodať na celosvetový trh 7 miliónov notebookov, čo je zníženie o 41,67 % oproti 12 miliónom dodaným v roku 2013.

Samsung mení svoju stratégiu v oblasti notebookov a nechce sa už sústreďovať na modely z nižšej a strednej triedy. Nebude už cenami konkurovať spoločnostiam Lenovo, Acer a Asustek v Európe.

Pred dvoma rokmi mal Samsung silnú pozíciu v segmente notebookov, ale potom ho predstihlo Lenovo, navyše aj dopyt spotrebiteľov po týchto zariadeniach začal upadať. Vzhľadom na rastúcu popularitu tabletov celkové dodávky notebookov v roku 2013 klesli o viac ako 10 %, a tak výrobcovia stoja pred otázkou, aké ďalšie kroky by mali podniknúť, pretože dopyt po modeloch s dotykovými displejmi a po konvertibilných notebookoch zostáva naďalej slabý a najpredávanejšie sú cenovo prístupné notebooky s cenovkou okolo 650 dolárov.

Na druhej strane taiwanský Asustek predpokladá, že jeho celosvetové dodávky notebookov dosiahnu tento rok 20 miliónov kusov, zatiaľ čo vlani to bolo 18,5 milióna kusov. Dodávky jeho tabletov by mali zostať na úrovni 12 miliónov kusov, teda rovnako ako minulý rok.

Ďalší výrobca notebookov Acer v súčasnosti prechádza reorganizáciou, a tak sú jeho výhľady na prvú polovicu roka 2014 dosť neisté.

Zdroj: digitimes.com
digitimes.com/news


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá