Image
4.2.2014 0 Comments

Samsung prestane vyrábať notebooky s Windows

samsung_notebook_windows.jpg Juhokórejský Samsung do roku 2015 prestane uvádzať na trh bežné modely notebookov s výnimkou Chromebookov. Informoval o tom server Digitimes. V tomto roku plánuje spoločnosť dodať na celosvetový trh 7 miliónov notebookov, čo je zníženie o 41,67 % oproti 12 miliónom dodaným v roku 2013.

Samsung mení svoju stratégiu v oblasti notebookov a nechce sa už sústreďovať na modely z nižšej a strednej triedy. Nebude už cenami konkurovať spoločnostiam Lenovo, Acer a Asustek v Európe.

Pred dvoma rokmi mal Samsung silnú pozíciu v segmente notebookov, ale potom ho predstihlo Lenovo, navyše aj dopyt spotrebiteľov po týchto zariadeniach začal upadať. Vzhľadom na rastúcu popularitu tabletov celkové dodávky notebookov v roku 2013 klesli o viac ako 10 %, a tak výrobcovia stoja pred otázkou, aké ďalšie kroky by mali podniknúť, pretože dopyt po modeloch s dotykovými displejmi a po konvertibilných notebookoch zostáva naďalej slabý a najpredávanejšie sú cenovo prístupné notebooky s cenovkou okolo 650 dolárov.

Na druhej strane taiwanský Asustek predpokladá, že jeho celosvetové dodávky notebookov dosiahnu tento rok 20 miliónov kusov, zatiaľ čo vlani to bolo 18,5 milióna kusov. Dodávky jeho tabletov by mali zostať na úrovni 12 miliónov kusov, teda rovnako ako minulý rok.

Ďalší výrobca notebookov Acer v súčasnosti prechádza reorganizáciou, a tak sú jeho výhľady na prvú polovicu roka 2014 dosť neisté.

Zdroj: digitimes.com
digitimes.com/news


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá