5.9.2012 0 Comments

Samsung predstavuje rodinu produktov ATIV zahŕňajúcu inteligentné PC, tablety a inteligentné telefóny

Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila úplne nový rad produktov ATIV, ktorý zahŕňa zariadenia na platformách Windows 8 a Windows Phone 8 určených pre inteligentné PC, tablety a inteligentné telefóny.

Pri príležitosti nástupu operačného systému Windows 8 od spoločnosti Microsoft predstavuje Samsung ATIV - svoju novú značku zariadení bežiacich na platforme Windows. Názov radu produktov ATIV vychádza z pospiatky napísaného latinského VITA, čo znamená život. Je výrazom odhodlania spoločnosti Samsung uľahčiť život všetkým používateľom. K naplneniu tohto cieľa prispeje kompletný rad zariadení na platforme Windows 8. Samsung uvádza na trh kompletný rad ATIV zariadení, medzi ktoré patrí ATIV Smart PC, ATIV Smart PC Pro, ATIV Tab a ATIV S.

„Je nám potešením, že Samsung môže predstaviť široké portfólio zariadení na platforme Windows 8. Vďaka nášmu poprednému postaveniu v oblasti dizajnu a technologických riešení a vďaka čelnému postaveniu spoločnosti Microsoft ako dodávateľa operačných systémov môžeme spoločne zákazníkom ponúknuť kompletný rad zariadení ATIV zaručujúcich konvergenciu naprieč kategóriami," vyhlásil Seong Woo Nam, výkonný viceprezident divízie IT Solutions Business spoločnosti Samsung Electronics.

Zariadenie radu ATIV ponúkajú jednoduché použitie, výkon a štýlový vzhľad. Operačný systém Windows 8 zaručuje rýchly a intuitívny chod a kompatibilitu naprieč zariadeniami. Zariadenie spoločnosti Samsung používajúce platformu Windows aj naďalej využívajú služby a obsah poskytované spoločnosťou Samsung. Služba Samsung Family Story umožňuje zábavné a intuitívne zdieľanie obsahu. Služba Samsung ChatON dopĺňa obľúbený People Hub spoločnosti Microsoft a ponúka širokú škálu možností, ako komunikovať na sociálnych sieťach z rôznych zariadení.

„Samsung je pre nás partnerom, ktorého si veľmi ceníme, a sme nesmierne potešení, že spoločnosť Samsung takto investuje do globálnej značky zameranej na inteligentné PC, tablety a telefóny na platforme Windows," vyhlásil Nick Parker, viceprezident pre OEM predaj spoločnosti Microsoft. „Dáva nám to ešte väčšiu príležitosť inšpirovať našich zákazníkov nadšením a dôverou, pretože získajú možnosť vychutnať si platformu Windows na štýlových zariadeniach Samsung vrátane jej použitia pri zábave, práci i využití cloudových služieb."

Samsung ATIV Smart PC a Samsung ATIV Smart PC Pro
Samsung ATIV Smart PC a Samsung ATIV Smart PC Pro v sebe spájajú revolučný dizajn, výkon notebooku a pohodlnosť používania tabletu. Tieto zariadenia ponúkajú výpočtový výkon, funkcionalitu Windows 8 a plnú kompatibilitu so systémom Windows 7. Obe zariadenia sú vybavené odnímateľným systémom pre dokovania klávesnice, čo používateľom umožňuje ľahko zariadenie používať buď ako notebook, alebo ako tablet.

Pokročilý displej s veľkosťou 11,6 palcov podporuje viacdotykové ovládanie až desiatimi prstami. Táto zdokonalená citlivosť ovládania umožňuje používateľom roztiahnutím prstov obraz priblížiť, otáčať či posúvať zobrazenú stránku a plne si vychutnať najnovšie aplikácie slúžiace na zábavu. Okrem bežných metód zadávania sú ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro vybavené aj oceňovanou funkciou S Pen, ktorá umožňuje realistické písanie a kreslenie. Digitálne pero Wacom sa používa rovnako ako pero alebo ceruzka a vďaka svojej citlivosti dokáže vyhovieť aj potrebám profesionálnych grafikov.

Funkcia S Camera plne využíva výkon vstavanej prednej aj zadnej kamery a prehrávač S Player je zárukou bezproblémového zobrazenia a prehrávania obrázkov a videí v akomkoľvek formáte. Všetok obsah sa zobrazuje na LCD displeji SuperBright, ktorý disponuje plným HD rozlíšením.

Medzi ďalšie parametre produktov ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro patrí hrúbka iba 11,9 mm, výkonný procesor Intel Core i5 (v ATIV Smart PC Pro) a procesor Intel Atom novej generácie, ktorým je vybavený ATIV Smart PC. Obe zariadenia sú vybavené portom USB 2.0 (Smart PC), dvoma USB 3.0 (Smart PC Pro), portom mHDMI, miniSD a dvoma ďalšími USB 2.0 umiestnenými na klávesnici. A aby potešenie z práce s oboma prístrojmi vydržalo naozaj dlho, ponúka ATIV Smart PC výdrž batérie až 14 hodín, ATIV Smart PC Pro 8 hodín.

Samsung ATIV Tab
Nový tablet Samsung ATIV Tab ponúka funkcie porovnateľné s plnohodnotným PC s operačným systémom Windows 8 v spojení s neprekonateľnou mobilitou typickou pre tablet. Disponuje hmotnosťou iba 570 g, displejom s uhlopriečkou 10,1 palcov a hrúbkou iba 8,9 mm. Batéria s kapacitou 8 200 mAh poskytuje dostatok energie, aby umožnila pracovať na vašom projekte, revidovať ho alebo zdieľať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Samsung ATIV Tab je okrem toho kompatibilný s celým radom PC zariadení a doplnkov vrátane tlačiarní, klávesníc, projektorov, externých monitorov a ďalších periférií, pretože tieto zariadenia je možné bez akýchkoľvek problémov pripojiť prostredníctvom portov USB a HDMI bez nutnosti inštalovať doplnkový softvér.

Samsung ATIV S: Inteligentný telefón s jedinečnými funkciami systému Windows Phone 8
Samsung ATIV S je nový inteligentný telefón určený na prácu i zábavu, ktorý ponúka jedinečné funkcie systému Windows 8. ATIV S charakterizuje tenký dizajn v spojení s vysokým výkonom a celým radom funkcií, ktoré zvýšia vašu produktivitu či umožní bezproblémové zdieľanie obsahu. Výkonný dvojjadrový procesor taktovaný na 1,5 GHz a podporou pripojenia HSPA+42 sú zárukou bezproblémového využívania internetu a ponúkajú rýchlu odozvu aj pri tom najnáročnejšom použití pri práci či hraní. Používatelia si môžu vychutnať funkcie úplne nového systému Windows Phone 8 na úchvatnom AMOLED displeji s uhlopriečkou 4,8" a HD rozlíšením.

Fotografie výrobkov nájdete na stránkach http://samsungifa2012.com, prípadne pre prístup z mobilných zariadení: m.samsungifa.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá