8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavuje nástupcu úspešného fotoaparátu – Samsung GALAXY Camera 2

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavuje na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas Samsung GALAXY Camera 2, nástupca úspešného a mnohokrát oceňovaného modelu Samsung GALAXY Camera. Druhá generácia v sebe spája špičkovú technológiu fotoaparátu s možnosťou okamžitého zdieľania fotografií. Fotoaparát je vybavený 1,6GHz štvorjadrovým procesorom, čo umožňuje rýchlejšiu a jednoduchšiu prácu - od robenia snímok, cez ich editáciu až po zdieľanie s priateľmi či rodinou. Nízka hmotnosť a retro dizajn fotoaparátu GALAXY Camera 2 sú ideálnou voľbou pre fotografov, ktorí nechcú obetovať štýl na úkor technológií.

„Spotrebitelia si veľmi obľúbili fotoaparát Samsung GALAXY Camera a jeho nástupca bol navrhnutý tak, aby súčasný model predstihol v mnohých ohľadoch, najmä prepracovanými funkciami," hovorí Myoung Sup Han, výkonný viceprezident a vedúci Divízie fotoaparátov spoločnosti Samsung Electronics. „Nový fotoaparát Samsung GALAXY Camera 2 je vysoko výkonný a každému používateľovi umožní vytvárať fotografie výnimočnej kvality. Bol navrhnutý pre všetkých fanúšikov fotografovania, ktorí chcú zachytávať okamihy každodenného života a mať možnosť podeliť sa o ne so svojimi blízkymi."

Rýchly a vynikajúci výkon
Samsung GALAXY Camera 2 umožňuje používateľom úplne využívať výhody platformy Android. Ovládanie je oveľa intuitívnejšie a reakcie prístroja veľmi rýchle. Používatelia sa veľmi jednoducho zorientujú v jednotlivých funkciách a môžu sa tak sústrediť len na správny moment pre perfektné fotografie namiesto zložitého nastavovania prístroja. Vďaka zvýšenej životnosti batérie (2000 mAh) sa tento fotoaparát stane obľúbeným partnerom pri akejkoľvek príležitosti.

Samsung GALAXY Camera 2 robí zábery výnimočnej kvality. Jeho super jasný 16Mpix snímač CMOS BSI vytvára živý obraz, ktorý je zároveň veľmi ostrý a bohatý na farby, čo zachyteným snímkam zaisťuje dokonalý jas. S 21-násobným optickým zoomom sa môžu fotografi priblížiť k objektom viac, než kedykoľvek predtým. Samsung GALAXY Camera 2 sa vyznačuje ultra vysokou rýchlosťou a to predovšetkým vďaka upgradu procesora na 1,6 GHz štvorjadrový procesor, ktorý podporuje 2GB RAM. Interná pamäť je prepojená s cloudovým úložiskom Dropbox, ktorý vďaka exkluzívnej ponuke poskytuje používateľom 50 GB voľného priestoru po dobu dvoch rokov, takže sa fotografi už nemusia obávať nedostatku pamäte.

Jednoduché zdieľanie a jednoduché používanie
Zdieľanie urobených fotografií na Samsung GALAXY Camera 2 sa stáva veľmi jednoduchým vďaka pokročilým Wi-Fi a NFCFotoaparát je vybavený novou funkciou „Tag&Go", ktorá uľahčuje prepojenie GALAXY Camera 2 s ďalšími inteligentnými telefónmi a zariadeniami, ktoré sú vybavené NFC technológiou, takže vytvorené fotografie je možné prezerať v celom rade zariadení. Funkcia Photo Beam zabezpečí, že snímka, ktorú si práve používateľ pozerá vo svojom fotoaparáte, je automaticky odoslaná do spárovaných zariadení, zatiaľ čo funkcia Mobile Link umožní vybrať fotky, ktoré chcú preniesť do svojho smartfónu. Samsung GALAXY Camera 2 je vybavená funkciou Remote Viewfinder, ktorá umožňuje ovládať fotoaparát pomocou smartfónu. Fotografovanie sa tak stáva ešte kreatívnejšie.

Samsung GALAXY Camera 2 disponuje 121,2 mm (4,8") HD super jasným dotykovým LCD displejom, ktorý vďaka svojej veľkosti umožňuje veľmi jednoduché prezeranie a editáciu fotografií. Fotografie sú zobrazené v intenzívnych farbách a detailoch a veľký displej umožní používateľom jednoduchú navigáciu medzi jednotlivými aplikáciami a funkciami, ktoré sú v zariadení dostupné. Vďaka ľahkej konštrukcii je Samsung GALAXY Camera 2 veľmi jednoducho prenosný a stane sa tak obľúbeným partnerom pre každodenné fotenie, rovnako tak i pre príležitostné robenie snímok.

Kreatívne robenie snímok
Vďaka funkcii Smart Mode si používatelia môžu vybrať z 28 prednastavených režimov fotografovania, ktoré dodávajú fotografiám profesionálny alebo tvorivý vzhľad. Tým, ktorí si nie sú istí, ktorý režim fotografovania si chcú vybrať, funkcia Smart Mode navrhne ten najvhodnejší vzhľadom na nasnímaný obrázok. Najprv analyzuje danú scénu, zohľadní svetelné podmienky, scenériu a objekty a následne odporučí optimálny inteligentný režim, aby urobená fotografia bola úplne dokonalá.

Aj videá môžu byť spestrené o unikátne efekty vďaka funkciám ako napr. Multi Motion Video, ktorá umožňuje nastaviť rýchlosť snímania a vytvorí tak zrýchlené alebo spomalené zábery. Filmy môžu byť zachytené až osemkrát pomalšie a naopak až osemkrát rýchlejšie, než je bežné, a toto ozvláštnenie vlastných diel si používatelia môžu užívať znovu a znovu. GALAXY Camera 2 tiež fotografom uľahčuje používanie obľúbených aplikácií, ako je napríklad Paper Artist alebo Xtremera, a tak môžu upravovať svoje snímky priamo vo fotoaparáte a následne ich okamžite zdieľať.

Detailné informácie, video obsah a fotografie produktov sú k dispozícii na http://www.samsungces.com, http://www.samsungmobilepress.com alebo mobilných stránkach http://m.samsungces.com či http://m.samsungmobilepress.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá