29.1.2014 0 Comments

Samsung predstavuje európskym spotrebiteľom netradičnú chladničku Food Showcase

Samsung Electronics Co., Ltd., predstavuje na Samsung Európskom Fóre 2014 chladničku Food Showcase. Jej inovatívny dizajn inteligentne delí potraviny podľa doby skladovania: vitrínová časť Showcase umožňuje okamžitý prístup k často používaným potravinám ako malé občerstvenie či nápoje a vnútorná časť InnerCase pre potraviny vyžadujúce dlhšiu dobu skladovania.

„Podľa výsledkov spotrebiteľského výskumu chcú naši zákazníci rýchly prístup k uloženým potravinám bez toho, aby trávili príliš veľa času ich hľadaním v chladničke a nechávali jej dvere dlho otvorené. Tieto poznatky sme skombinovali s našimi odbornými znalosťami techniky a dizajnu. Výsledkom je chladnička Food Showcase, perfektné riešenie pre každého člena rodiny," uviedol Boo-Keun Yoon, prezident a generálny riaditeľ divízie Consumer Electronics spoločnosti Samsung Electronics.

Vitrína Showcase pre často používané potraviny
Vitrína Showcase otvára iba externé dvere novej chladničky Samsung Food Showcase. Po jej otvorení môžu používatelia v priebehu okamihu nájsť presne to, čo hľadajú. Je tu niekoľko variabilných priehradiek na omáčky, nápoje, desiatu a ďalšie.

Vitrína je rozdelená do troch základných zón, ktoré umožňujú ukladať rôzne druhy potravín podľa potrieb každej rodiny:

  • Zóna pre varenie (horná časť) - priehradka na syry a na omáčky
  • Rodinná zóna (prostredná časť) - priehradka na nápoje a na desiatu
  • Detská zóna (spodná časť) - priehradka na jedlo pre malé deti a ďalšie

Priehradka na jedlo pre deti je umiestnená v spodnej časti Showcase vitríny, čím umožňuje ľahký prístup k jedlu práve deťom. Nižšie priehradky sú navyše vyberateľné, takže je možné ich umiestniť priamo na stôl, a tak ešte zvýšiť ich funkčnosť. Časť Showcase je vybavená špeciálnymi chladiacimi dverami Metal Cooling, ktoré efektívne udržujú chladný vzduch vo vnútri.

Časť InnerCase na uchovávanie potravín
Vnútorná časť InnerCase chladničky Samsung je navrhnutá na uskladnenie potravín, ako sú ovocie, zelenina, mäso a ďalšie. Na rozdiel od bežných chladničiek s jedným chladiacim systémom pre chladničku aj mrazničku oddeľuje inovatívny systém All Around Cooling spoločnosti Samsung prúdenie vzduchu zvlášť pre chladničku a mrazničku. Vzduch prúdi niekoľkými vývodmi, takže efektívne chladí každú poličku. Výsledkom je udržanie ovocia a zeleniny dlhšie čerstvé. Súčasne mraznička eliminuje negatívny efekt veľmi nízkych teplôt na potraviny (tzv. „spálenie mrazom"), a udržiava tak vysokú kvalitu zmrazeného jedla.

Zásobník ľadu a vody
Zásobník na ľad a vodu v chladničke Samsung Food Showcase ponúka jednoduchý spôsob, ako si udržať chladnú hlavu. Vyznačuje sa elegantným prevedením v nerezovej oceli a jasným, ľadovo modrým displejom. Pri stlačení tlačidla si môžu používatelia vychutnať osviežujúci pohár chladenej filtrovanej vody, alebo si naplniť džbán kockami ľadu či ľadovou drťou. Zásobník na ľad Ice Master je zabudovaný vo dverách mraziacej časti, takže poskytuje cenný priestor navyše tým, že uvoľňuje ďalšie dve police. Jeho kapacita je napriek tomu až 2 kg ľadu. Odnímateľná priehradka Ice Case môže byť použitá na uloženie ďalšieho ľadu či zmrazených potravín. Možno ju ľahko a rýchlo odňať a servírovať z nej ľad bez toho, aby bolo nutné používať samostatnú nádobu.

Samsung Food Showcase pracuje inteligentne
Pohon chladničky Samsung Food Showcase zaisťuje digitálny invertorový kompresor, ktorý zdokonaľuje využitie energie a chladiace schopnosti. Automaticky volí medzi siedmimi rýchlosťami otáčok v závislosti na chladiacich požiadavkách. Či už na základe častého otvárania dverí, vloženia horúceho jedla do chladničky, či zmene vonkajšej teploty, tento kompresor reaguje okamžite. Zaisťuje chladný vzduch, alebo naopak spomalí, aby zabránil zbytočnej spotrebe energie. Výsledkom tejto inteligentnej technológie sú veľké úspory energie, nižšia hlučnosť a dlhá životnosť. Navyše s 10-ročnou zárukou na digitálny invertorový kompresor.

Chladnička Samsung Food Showcase bude dostupná na slovenskom trhu v priebehu mája 2014. Cena zatiaľ nebola stanovená.

Produktové fotografie sú k dispozícii na http://www.samsungeuforum.com/


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá