8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil nový Smart TV Software Development Kit (SDK 5.0)

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila nový Smart TV Software Development Kit (SDK) 5.0. Ten poskytne vývojárom nástroje potrebné na vývoj aplikácií pre platformu Smart TV. Najväčší rozdiel medzi SDK 5.0 a aktuálnou verziou spočíva v rozšírení typov zariadení, ktoré môžu byť kompatibilné so Samsung Smart TV. Vďaka Development Kitu 5.0 budú môcť používatelia najnovšie ovládať prostredníctvom aplikácií vo svojich Smart televízoroch tiež domáce spotrebiče Samsung vrátane osvetlenia, klimatizácie či chladničky.

„Webové stránky Samsung Development Fóra ašpirujú vzhľadom na zvyšujúci sa počet členov a počet stiahnutí aplikácií na post najväčšej svetovej komunity vývojárov televíznych aplikácií," hovorí YoungKi Byun, viceprezident výskumu a vývoja softvéru spoločnosti Samsung Electronics. „Naším cieľom je poskytovať aj do budúcnosti viac rôznych platforiem a vylepšiť vývojové prostredie, aby sme čo najviac rozšírili ekosystém Smart TV aplikácií," dodáva Byun.

Nová verzia Development Kitu bola navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky Samsung komunity vývojárov, ktoré povedú práve k rozšíreniu počtu kompatibilných zariadení.

Jednou z výnimočných čŕt nového Samsung Smart TV SDK 5.0 je Web UI Framework pre Samsung Smart TV Caph (Beta Cassiopeia). Vďaka novému Frameworku môžu vývojári využívať štandardy HTML 5 - ľahšie vyvíjať nové aplikácie s nápaditými efektmi, rafinovanejšími animáciami a dizajnom. Samsung je tiež prvou spoločnosťou Smart TV sektoru využívajúcou technológiu PNaCL, ktorá vývojárom umožní vyvíjať aplikácie prostredníctvom rôznych modelov inteligentných TV bez toho, aby sa museli starať o kompatibilitu.

Samsung v novom SDK 5.0 vylepšil tiež funkcie, ako napríklad Multi Screen a IDE na báze prehliadača. Multi Screen umožňuje novo používať aplikácie ako v televízii, tak v mobilnom zariadení a IDE na báze prehliadača umožňuje vývojárom pracovať v rámci webového prehliadača bez nutnosti samostatného nástroja.

SDK 5.0 je možné stiahnuť od 6. januára 2014 na Samsung Developers Forum http://www.samsungdforum.com/.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá