8.1.2014 0 Comments

Samsung predstavil nový Smart TV Software Development Kit (SDK 5.0)

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila nový Smart TV Software Development Kit (SDK) 5.0. Ten poskytne vývojárom nástroje potrebné na vývoj aplikácií pre platformu Smart TV. Najväčší rozdiel medzi SDK 5.0 a aktuálnou verziou spočíva v rozšírení typov zariadení, ktoré môžu byť kompatibilné so Samsung Smart TV. Vďaka Development Kitu 5.0 budú môcť používatelia najnovšie ovládať prostredníctvom aplikácií vo svojich Smart televízoroch tiež domáce spotrebiče Samsung vrátane osvetlenia, klimatizácie či chladničky.

„Webové stránky Samsung Development Fóra ašpirujú vzhľadom na zvyšujúci sa počet členov a počet stiahnutí aplikácií na post najväčšej svetovej komunity vývojárov televíznych aplikácií," hovorí YoungKi Byun, viceprezident výskumu a vývoja softvéru spoločnosti Samsung Electronics. „Naším cieľom je poskytovať aj do budúcnosti viac rôznych platforiem a vylepšiť vývojové prostredie, aby sme čo najviac rozšírili ekosystém Smart TV aplikácií," dodáva Byun.

Nová verzia Development Kitu bola navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky Samsung komunity vývojárov, ktoré povedú práve k rozšíreniu počtu kompatibilných zariadení.

Jednou z výnimočných čŕt nového Samsung Smart TV SDK 5.0 je Web UI Framework pre Samsung Smart TV Caph (Beta Cassiopeia). Vďaka novému Frameworku môžu vývojári využívať štandardy HTML 5 - ľahšie vyvíjať nové aplikácie s nápaditými efektmi, rafinovanejšími animáciami a dizajnom. Samsung je tiež prvou spoločnosťou Smart TV sektoru využívajúcou technológiu PNaCL, ktorá vývojárom umožní vyvíjať aplikácie prostredníctvom rôznych modelov inteligentných TV bez toho, aby sa museli starať o kompatibilitu.

Samsung v novom SDK 5.0 vylepšil tiež funkcie, ako napríklad Multi Screen a IDE na báze prehliadača. Multi Screen umožňuje novo používať aplikácie ako v televízii, tak v mobilnom zariadení a IDE na báze prehliadača umožňuje vývojárom pracovať v rámci webového prehliadača bez nutnosti samostatného nástroja.

SDK 5.0 je možné stiahnuť od 6. januára 2014 na Samsung Developers Forum http://www.samsungdforum.com/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá